Позакласний захід " Tea party"

Про матеріал

Позакласна робота з іноземної мови є невід'ємним складником усього процесу навчання іноземних мов. Важливо також розповідати учням про англійські традиції, звичаї та обряди, оскільки когнітивний вид діяльності допомагає учням краще зрозуміти поведінку носіїв мови. Організація свят, позакласних заходів у стилі англійських традицій -це ще одна сходинка до успіху у вивченні іноземної мови. Цей захід допоможе учням більше дізнатися про традиційне англійське чаювання.

Перегляд файлу

Tea-party

( традиції англійського чаювання)

Доброго дня, пані та панове. Ми раді вас бачити на нашому незвичайному заході. Він пов’язаний з однією із англійських традицій: а саме англійським чаюванням. Але спершу я хочу, щоб ви відчули себе справжніми англійцями і дізналися  більше інформації про цю країну. (перегляд відео про Великобританію)

-А кореспондент англійської газети « Гардіан» пропонує прослухати корисну інформацію про англійців (звучить інформація)

Hello! Nice to see you. Listen to my interesting information about English people.

-Англійці- дуже пунктуальні люди й нікого не допускають у свій простір.

-Якщо ви провели в гостях один день або тиждень, повернувшись додому треба обов’язково написати листа-подяку, навіть якщо вам там не сподобалось.

-Не треба цілувати руки дамам або привселюдно говорити такі компліменти: « Яка у вас гарна сукня!» або « Який чудовий торт!» Це розцінюється як неделікатність.

-Англійці дуже розбірливі в їжі й суворо дотримуються певного часу її прийому.

-За столом не ведуть окремих розмов. Усі слухають того, хто говорить.

-Ніколи не кладіть руки на стіл, а тримайте їх на колінах.

-Прибори не знімайте з тарілок, підставки для ножів не використовуйте.

1Ведучий:Дякуємо за вашу інформацію. Деякі британські звичаї і традиції відомі у всьому світі: капелюхи-казанки, бесіди про погоду приміром, і звичайно- чаювання.

У Англії культура чаювання грає приблизно таку ж  роль, що і кодекс  самурая в Японії. Чай супроводжує англійців упродовж усього життя, незмінно будучи присутнім в кожному англійському будинку та офісі.

Ведучий 2: Я впевнена, що ви не знали, що 15 грудня щорічно за ініціативи Центру Науки та спілкування планета святкує міжнародний день чаю. Метою святкування Міжнародного  дня чаю було привернути увагу суспільства до проблем продажу чаю, популяризацію цього напою у світі. Найгучніші святкування відбуваються цього дня в Індії, Непалі, Бангладеші,В’єтнамі, Малайзії, на Шрі-Ланці.

Ведучий 1: Ми довго думали  над формою проведення нашого заходу,проте не почаювати сьогодні не допустимо. Тому що я впевнена,що кожен із нас щонайменше двічі впродовж дня споживає цей багатогранний, багатоликий напій.А чи добре ви знайомі з ним? Сподіваємось, наша сьогоднішня Tea-party розширить межі вашого знайомства з чаєм.

Ведучий 2: Батьківщиною чайного дерева вважають Китай. Саме китайці звернули увагу на здатність відвару з листя надавати тонізуючу дію на організм людини і першими почали вирощувати цю рослину. Перші згадки про чай зустрічаються в китайських рукописах, вік яких приблизно 5000 років. В 8 столітті був створенний знаменитий  « Трактат про чай». Його автор Лу Юй вважав,що першим гідно оцінив властивості чайного листя предок китайців Шень Нун.Він вивчав  різні рослини і приймав безліч отрут, однак один з гірких напоїв був для нього протиотрутою. Цей гірський настій згодом назвали зеленим чаєм. У старовину китайці вважали його ліками від 72 отрут і застосовували тільки для лікування хворих. Його цінували як лікарську рослину, що допомагає від утоми, хвороби очей, ревматизму. Пізніше почали використовувати листя чайного дерева в релігійних обрядах. Китайці вірили, що відвар допомагає глибше проникнути у внутрішній світ людини. У 3-4ст. нашої ери чайне дерево стали вирощувати на плантаціях. Надалі, щоб легше було збирати листя, з високого дерева, в результаті селекції, вивели кущ. Сьогодні відомо багато різних видів чаю: чорний, зелений, червоний, білий, жовтий і синій, ароматизований чай,нечайний чай.

( відео реклами про чай)

Ведучий 1:Усучасній світовій чайній культурі можна виділити декілька чайних традицій. Найбільш відомі: японська, китайська,російська і,звичайно, англійська,про яку ми сьогодні і поговоримо.As you know tastes differ and people has many styles of tea drinking: English, Chinese, Japan, Russian tea drinking are the most famous of them.

-Cьогодні ми запросили експертів з даного питання: історика, лікаря, шеф-кухаря та експерта з чайних церемоній.

Ведучий2: Першою, хто зробив чайний напій постійним в житті англійця, стала юна королева Вікторія.Їй ми зобов’язані не лише індійським, але й цейлонським чаєм. Королева залишила нам « Tea Morallities»- власноручно написані правила чайного етикету, які лягли в основу європейських традицій  ділового спілкування. У Англії вам неодмінно запропонують  на вибір декілька сортів чаю. Це перший знак поваги, адже смакові пристрасті дуже індивідуальні, до того ж вони сильно залежать від погоди, часу, дня і просто настрою. Ніхто не має права приймати за вас рішення, який саме сорт чаю вам запропонувати, Попри те, що в англійських  ресторанах завжди є детальне чайне меню, офіціант принесе спеціальну дерев’яну скриньку з чаєм. Тримаючи її в лівій руці, правою рукою той, що подає відкриє перед вами кришку. Ви повинні вказати рукою на сорт чаю, що відповідає вашому смаку і настрою в даний момент часу. Якщо ви проявите нерішучість, добросовісний офіціант розповість вам про країну зростання, особливості характеру тієї або іншої суміші.

( звучить пісенька про чай на англ.. мові)

Listen to our  historian, please.

Історик: Туманний Альбіон споконвіку славиться своїми непорушними традиціями. Класична церемонія світського англійського чаювання за кілька століть зазнала лише незначних змін.  В1664 році одна східно-індійська компанія піднесла королю Чарльзу ІІ незвичний на ті часи подарунок-засушені листочки індійського чаю. Подарунок був воістину королівським, так як обкладався при ввезенні астрономічним митом. Ще в 16 столітті мореплавці з метою особистого вживання привезли до Британії чайні листя. В історії вперше згадується про експорт чаю в цю країну в 1644 році. Досить великої популярності цей напій набув в 1662 році завдяки дружині Чарльза ІІ Катерині. Традиція   чаювання «Five o’clock” з’явилася в 1840 завдяки 7 –мій герцогині Бедфордскій Анні. Між раннім обідом і пізньою вечерею, яку сервірували після 8-ми годин вечора, вона встигала жахливо зголодніти. Тоді вона наказала подавати для неї чай з молоком, а в навантаження до нього солодкі кекси та тістечка. Незабаром традиція післяобіднього чаю завоювала шлунки привілейованого класу і стала невід’ємною частиною вікторіанської епохи, а пізніше увійшла і в національну культуру британського чаювання. Починаючи з 1880 року дорогі лондонські готелі стали влаштовувати для своїх відвідувачів вишукані чаювання. З цієї нагоди джентльмени надягали костюми з метеликами, леді одягалися в самі елегантні наряди, розкішні капелюшки і відправлялися на церемонію. Де для них спеціально були накриті столи з накрохмаленими білосніжними скатертинами, на яких красувалася дорога англійська порцеляна зі срібними приборами. Хоча подібний ритуал сьогоднішнього чаювання, витриманий у традиціях англійської аристократії, коштує не дешево і проводиться він тільки в найдорожчих ресторанах і готелях Великобританії, але бронювати його деколи доводиться за півроку вперед.

( Демонстрація танцю в чайній тематиці)

-Listen to the doctor, please

Лікар:  Прагнення до здорового способу життя таке модне сьогодні, вдало поєднується із сучасною модою на все екзотичне. Ні для кого не секрет. Що чай є дуже корисним,його використовують для очищення організму від шлаків та виведення солей, для схуднення. Гарного вигляду шкіри, оздоровлення травної системи, дихальних шляхів, серцево-судинної системи, можна сказати при всіх хворобах. У чаї містяться антиоксиданти, які допомагають протистояти старінню організму. У ньому в 3 рази менше кофеїну, ніж у каві,що набагато краще позначається на сні, з яким проблем у вас більше не буде. Чай підтримує артерії у чистому еластичному вигляді,що запобігає виникненню тромбів, що призводить до серцевих захворювань. Також він прискорює процеси обміну речовин в організмі. Чай запобігає утворенню ракових клітин,які завдяки йому блокуються. Чай зміцнює кістки. Несолодкий напій зміцнює зубну емаль і ясна. Не варто сипати цукор,якщо ви збираєтесь застосовувати чай в лікувальних цілях. Зміцнення імунної системи- також заслуга цього напою. І наостанок,інформація для охоронців дієти: в чаї немає калорій, якщо ви, звичайно ж, не додасте вершки і цукор. Так що всі беремося за чай!

( звучить пісенька про чай)

-Listen to the cooker?please

Кухар:  Дружина короля Катерина оголосила чай офіційним палацовим напоєм і розпорядилася подавати його у вишуканих фарфорових чашках. Прислуга моторошно боялася розколоти тонкі делікатні чашечки крутим окропом, тому спочатку  в них наливала молоко, а потім вже гарячий чай. Звідси і пішла ця знаменита британська традиція: насамперед наливати в чашку молоко, а потім –чай. Пригощання до чаю подавалося на багатоярусних етажерках, де до вибору були представлені різноманітні кулінарні шедеври: фруктові і шоколадні кекси; імбирний хліб, печиво,вирізане у вигляді дамських пальчиків; пісочні кошики зі свіжими апетитними фруктами, круглі оладки з вершковим маслом та медом. Поряд з цими стравами на сучасних чайних церемоніях можна побачити чізкейк. Згідно з місячним циклом між 17-19-ма годинами нирки і сечовий міхур перебувають в активній фазі, так що вживання чаю і будь-якої іншої рідини сприяє виведенню отруйних речовин з організму.

(розповідь реклами про чай)

-It’s time to have a rest and listen to the commercial

Ви ще не віддали свій голос на користь справжнього королівського напою? На сьогоднішній день чай доступний кожному, він як і спеції, перестав бути перевагою знаті і торговців цим товаром. Знайти його можна на прилавках практично всіх магазинів. Зелений, чорний,з бергамотом і ще безліч різних видів і марок будуть радувати вас і вашу родину протягом усього робочого дня. А приємні вечори біля каміна за чашкою густого, злегка терпкуватого напою стануть корисною англійською традицією у вашій родині.

-Listen to the expert of tea parties

Майстер чайних церемоній:  Перше чаювання відбувається о 6 годині ранку, коли люди тільки прокидаються, друге- о8 годині ранку, колм подається перший легкий сніданок. У цей час п’ють дуже міцний настій чаю.Далі ободиннадцятій або 12 годині настає час ланча-англійці  знову п’ють чай. Звичайно ж, найпоширеніше і найвідоміше чаювання всіх часів і народів вважається англійське чаювання о 5 годині вечора. І шосте чаювання відбувається ввечері .Цей воістину аристократичний напій створює атмосферу затишку і відмінно піднімає настрій, коли вам холодно-зігріває, а спекотно-вгамовує спрагу.

Ведучий 1: HERE are some ABC of tables manners for the english tea drinking. During drinking tea you must follow the next rules:

-You must lay sugar in the tea carefully

Під час чаювання кладіть цукор в чай акуратно.

-You must eat pie with the help of spoon but not hands

Ви повинні їсти пиріг за допомогою ложки, а не руками.

You must not tap the spoon for a cup stiring tea.

Ви не повинні гриміти ложкою при помішуванні чаю

-And one more: during drinking tea Englishmen speak only about pleasant thing

І ще: за чаєм англійці обговорюють тільки приємні речі.

( Відео про англійське чаювання)

Демонстрація заварювання чаю

-So let’s make some tea for our guests. But don’t forget that English tea is strong that we need to add milk to it. You can use this recipe for making tea

1 Pour some water into the kettle

2 Boil  the water

3 Warm the pot

4 put one spoon of tea

5Add hot water to the pot

6 pour some milk to the cup

7 pour some tea to the cup

8 add some sugar

Вікторина:(запитання-відповіді)

Ведучий2:  І ще один секрет чайної церемонії. Чаювання буде вдвічі приємніше, якщо провести його в компанії хороших друзів, як це робила герцогиня Анна, або з коханою людиною, як це роблять сучасні англійські цінителі чаю. Культ чаю панує майже в кожній англійській сім’ї, і до цих пір чаювання складає одну з національних тра дицій англійців. У світі англійське чаювання по праву вважається еталоном правильного чаювання. Сер Уїльям Гладстон, відомий точними афоризмами, помітив у свій час: « Якщо холодно, чай вас зігріє. Якщо вам жарко, він вас охолодить. Якщо у вас настрій пригнічений-він вас підбадьорить, якщо знервовані-заспокоїть». У своїй буденності ми часто вживаємо вислови: « Заходь на чай», «Йдемо по-чаюємо», « Може чаю?», адже цей напій не лише корисний, але й дуже смачний та ароматний.

And now we invite our guests to tea drinking. Help yourself.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
8 квітня 2018
Переглядів
1145
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку