Позакласний захід з математики (1 клас)

Про матеріал

Позакласний захід з математики

1 клас

ОБЧИСЛЮЄМО ЗАЛЮБКИ

Мета: повторити таблиці додавання і віднімання в межах 10; продовжити формувати учнів навики швидких обчислень;розвивати кмітливість, спонукати до активного мислення; виховувати чуйність, доброту, гуманне ставлення до всього живого.

Перегляд файлу

Позакласний захід з математики

1 клас

 

ОБЧИСЛЮЄМО ЗАЛЮБКИ

 

Мета: повторити таблиці додавання і віднімання в межах 10; продовжити формувати учнів навики швидких обчислень;розвивати кмітливість, спонукати до активного мислення; виховувати чуйність, доброту, гуманне ставлення до всього живого.

Обладнання: cмайли,картки,кольорові олівці.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

І. Організація класу.

1.Емоційне налаштування

2.Об’єднання в групи

ІІ. Повідомлення теми заняття. Мотивація навчальної діяльності.

  Сьогодні на нашому заході ми перевіримо  знання з математики,повторимо склад чисел,ваші вміння рахувати…  Після кожного виконаного завдання ви повинні зафарбовувати смайл, яке говорить про ваші успіхи в даний момент часу.

   Але для початку поділимося на 3 команди.

     зелений    жовтий         червоний

 

 

 

 

 

ІІІ. Основна частина заняття.

  1.  «Зачарований» годинник

(мета завдання: повторити натуральний ряд числа.)

  • Відгадайте загадку.

     Ніг не маю, а ходжу,
     Рота не маю, а скажу,
     Коли обідати, коли спати,
     Коли роботу починати. (Годинник)

Годинник – символ плину часу. Тож наша гостя подарувала нам «зачарований» годинник. З кожної команди діти по черзі виходять до дошки і записують числа. Та команда, яка впоралася із завданням найшвидше говорить котру годину показує годинник.

 

 

 

 

(зафарбовують смайл)

2. «Цифра втікачка».

   Роздаються кольорові картки із захо­ваними предметами (по одній на команду), де зобра­жені цифри від 0 до 9. Однієї з цифр на малюнку не­має — вона «втекла». Діти повинні знайти «втікачку». На кожній картці відсутні цифра.

Опис картки. На картці немає четвірки. 0 — праве око великого равлика,      1 — великий плавник найбільшої рибки, 2 сховано у водоростях над лівим оком вели­кого равлика, 3 — на мушлі великого равлика, 5 — на маленькій горі у водоростях, 6 — око великої рибки, 7 — під найбільшим каменем, 8-у печерці над водо­ростями, 9 — між двома скелями (додаток 3).

Пояснення правил. Жила собі сім'я цифр. Усі вони були братами і сестрами. Одного разу захотілося циф­рам погратись у схованки, але одна з них не захотіла гратися разом з усіма і втекла. Ви маєте знайти цифри, які залишились, і назвати ту, яка втекла. Щоб вам легше було шукати, обводьте кожну знайдену цифру кружечком.

(зафарбовують смайл )

3.Засели будиночок.

(мета завдання: перевірити знання складу числа 6)

  • Вставте пропущені числа, щоб в сумі отримати 6.       

 

6

4

 

 

1

5

 

 

2

3

 

 

6

2

 

 

4

5

 

1

 

 

3

 

6

3

 

1

 

 

4

 

5

2

 

 Фізкультхвилинка

На пальчики встанемо –
До хмарин дістанемо.

Ноги на ширині стопи, руки опущені.

Один, два, один, два,

До хмарин дістанемо.

Підняти руки через боки вгору, стати навшпиньки, потягнутися.

Нахиліться стільки раз,

Скільки качечок у нас.

Нахилитися вперед, не згинаючи ніг, витягуючи шию.

Один, два, три, чотири, п'ять –

Добре вмієм рахувать!

Стопи разом, руки на поясі.

Скільки покажу грибочків,

Стільки ви зробіть стрибочків.

Підстрибувати на місці на двох ногах.

Один, два, три, чотири, п'ять,

Час усім відпочивать!

Повторити першу вправу, сісти на місця.

4. «Відкрийте замочок».

Здавна народ помічав особливості поведінки птахів. Підберіть ключ до замочка і дізнаєтесь деякі цікаві порівняння, героями яких є птахи.

писати

балакучий

глухий

надувся

довгошиїй

7 – 4

2 + 2

10 – 6

9 – 3

10 – 1

3 + 6

3 + 3

2 + 1

1 + 6

10 – 3

як сорока

як сич

як тетеря

як курка лапою

як гусак

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(зафарбовують смайл )

5. «Хто швидше»

(мета завдання- перевірити вміння розв’язувати приклади в межах 10)

Завдання команд – хто швидше розфарбує малюнок, розв’язавши приклади,та команда і перемогла. 

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві завдання з математики 1 клас"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(зафарбовують смайл)

IV. Підведення підсумків.

  1. Вправа «Мікрофон»
  • Що найбільше запам’яталося з уроку?
  • Яке із завдань було найскладнішим?
  1. Перевірка успіхів

(вчитель разом з учнями аналізують намальовані смайли під час заняття)

  1. Визначення переможців
  2. Вручення грамот

(грамоти вручаються кожній з команді)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    додаток 1

                              зелений                                                                                   червоний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                             жовтий

додаток 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


додаток 3

 


додаток 4

 

 

6

 

6

 

6

4

 

 

2

 

 

3

 

 

1

 

 

4

 

1

 

5

 

 

5

 

 

 

4

 

2

 

1

 

 

 

5

3

 

 

 

3

 

2

 

 

 

 

 

додаток 5

 

писати

балакучий

глухий

надувся

довгошиїй

7 – 4

2 + 2

10 – 6

9 – 3

10 – 1

3 + 6

3 + 3

2 + 1

1 + 6

10 – 3

як сорока

як сич

як тетеря

як курка лапою

як гусак

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

додаток 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

додаток 7

 

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві завдання з математики 1 клас"

doc
Додано
4 листопада 2018
Переглядів
3537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку