Позначення на письмі ненаголошених голосних [е], [и] в коренях слів.
Номер слайду 2
Бліц опитування1. Що вивчає розділ «Фонетика»?2. Скільки голосних? Приголосних?3. Який склад називається відкритим?4. Губні звуки- це?5. Шиплячі - -це?6. Скільки букв в алфавіті?7. Який приголосний завжди м’який і дзвінкий?8. Який приголосний позначається двома звуками?9. Як визначити склади?10. Які дві літери позначають один звук?11. Які літери розпадаються на два звуки?12. Від слова орган утворити нове слово, змінивши наголос.
Номер слайду 3
З неї слова не почати, Їй всередині стояти. Доля випала сумна,Що ж за літера вона ? (и)Знизу вгору, потім вниз,Чудо – віз її привіз. Без руля і без коліс. Плине вгору, потім вниз. (е)Сьогодні будемо говорити про одне з правил. Це про правопис ненаголошених… відгадайте, яких?
Номер слайду 4
Головними персонажами будуть голосні Е та И Як ,на вашу думку, написати: веселка чи виселка?
Номер слайду 5
Послухайте казку. Жили на світі двоє близнюків. Одного звали Е, другого – И. Любили гарно поїсти. Часто жартували. Бувало сварилися. Тому у багатьох словах замість Е чується И і навпаки. Так було і цього разу. У слові зима чується е; у слові весна – и. Хто ж допоможе з’ясувати? (відповідають учні)
Номер слайду 6
Я продовжу казку. Де не візьмись з’явився дядечко Наголос. Щойно дядечко почув сварку – сталося диво. Він змінив слова так ,щоб ненаголошені звуки стали наголошеними. Отже, перше правило ми уже знаємо.