8 липня о 18:00Вебінар: Проєктне навчання: розвиваємо логічне, критичне та креативне мислення школярів

Практична робота "Оператор вибору"

Про матеріал

Зразок виконання та оформлення практичної роботи з теми "Оператори вибору" для класів з поглибленим вивченням інформатики. Містить такі розділи: загальні уявлення про завдання, модель завдання, можливі обмеження, опис задачі на програмування, алгоритм вирішення задачі (блок-схема), вхідні та вихідні дані програми, аналіз результатів тестування.

Перегляд файлу

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 02_02 

 

Тема роботи: Оператори вибору

 

Виконавець: Безкороваєва Н.В.

 

ЗАВДАННЯ РОБОТИ

Варіант завдання: 01_02

 

Завдання на розробку: Написати програму, яка за кодом міста та тривалістю переговорів обчислює їхню вартість і результат виводить на екран: Одеса – код 048, 15 грн; Київ – код 044, 18 грн; Харків – код 046, 13 грн; Вінниця – код 045, 11 грн.

 

АНАЛІЗ ЗАВДАННЯ

 

  1. Загальні уявлення про завдання: Задані міста та вартість хвилини телефонної розмови. Розрахувати вартість переговорів та результати вивести на екран.

 

  1. Модель завдання: Дані змінні k, t. Знайти вартість телефонної розмови s.

 

  1. Можливі обмеження: Вартість хвилини та код міста визначені тільки для таких міст: Одеса, Київ, Харків, Вінниця.

 

  1. Задача на програмування: Потрібно ввести такі змінні у розділі опису змінних var: для розрахунку: k – цілого типу integer для вибору міста для дзвінка, t – час розмови дійсного типу real. Також потрібна змінна для обчислення вартості розмови s – дійсного типу real - результат обчислення. Використовується оператор множинного вибору case. Для вводу даних використовується оператор readln (з переходом на новий рядок), для виводу даних використовується оператор writeln. Для виконання обчислень використовується оператор присвоювання :=   Для виводу результатів в операторі write використовується підказка, потім виводиться сама відповідь за допомогою форматного виводу, кількість десяткових знаків 2. Так як в операторі вибору після мітки стоїть декілька операторів (вивід на екран та обчислення), то використовуються операторні дужки begin-end.

 

  1. Алгоритм вирішення задачі:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМИ

Вхідні дані програми: k=1, t=5.2; k=2, t=2.5; k=3, t=4; k=4, t=10.4;

Вихідні дані програми: s=78; s=45;  s=52;  s=114.40;

 

Аналіз результатів тестування: Програма працює на тестових прикладах. При введенні значень вхідних даних, що не відповідають умові, програма видає повідомлення.

docx
Додано
22 грудня 2018
Переглядів
248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку