Практична робота 10 клас «Виготовлення швабр»
Тема заняття: практична робота
Під тема: виготовлення швабри
Мета: удосконалення набутих умінь та навичок у виготовленні складальних простих виробів з деревини.
Набуття навичок орієнтування у завданні та навичок самостійності.
Корекція моторики рухів з різальними інструментами.
Обладнання: ножівки для поперечного та поздовжнього пиляння, рубанки одинарні, стамески L =20 мм, киянки, молотки, лінійки, кутники, олівці.
Заготовки: Деревина сосна береза
Практична робота 10 клас «Виготовлення швабр»
Тема заняття: практична робота
Під тема: виготовлення швабри
Мета: удосконалення набутих умінь та навичок у виготовленні складальних простих виробів з деревини.
Набуття навичок орієнтування у завданні та навичок самостійності.
Корекція моторики рухів з різальними інструментами.
Обладнання: ножівки для поперечного та поздовжнього пиляння, рубанки одинарні, стамески L =20 мм, киянки, молотки, лінійки, кутники, олівці.
Заготовки: Деревина сосна береза
Наочність: інструкційна карта на виготовлення швабри, плакат «Стругання деревини», посібник «Столярна справа» 7-8 кл, «Столярное дело» для професійно - технічних училищ
План заняття:
Нервово - психологічна підготовка 10 хв
Вступний інструктаж 15 хв
Практична робота учнів 80 хв
Підведення підсумків роботи учнів на занятті 15 хв.
Хід заняття:
Вступний інструктаж.
Завдання на сьогоднішнє заняття – виготовлення швабр. Бесіда по кресленню швабри , а саме будова вибору деталі швабри; держак поперечка, клин та цвях для фіксації ручки на поперечці.
Інструкційна картка на виготовлення швабри
20х20 мм





![]()


![]()


![]()
320 мм
25 мм
1900 мм

30 мм
20 мм
Увага! Клин забивається тільки в поперек робочої поперечки та фіксується цвяхом. L=60мм
Інструктаж по роботі з правил техніки безпеки при різанні ножівкою, струганні рубанком з одинарним лезом та довбанні отвору під держак (повторити організацію роботи та правила Т/Б в столярній майстерні з підручника)
Практична робота. Під час роботи учнів здійснюється фронтальний візуальний контроль за роботою учнів. Індивідуальний контроль здійснюється за учнями які цього потребують