Практична робота "Вплив процесів модернізації на повсякденне життя та світогляд населення України" (презентація та доповідь учнів)

Про матеріал

Практична робота "Вплив процесів модернізації на повсякденне життя та світогляд населення України" (презентація та доповідь учнів)

Перегляд файлу

Вплив процесів модернізації на повсякденне життя та світогляд населення України

Валуєвський циркуляр та Емський указ закріпили курс на русифікацію, і викладання в навчальних закладах усіх рівнів здійснювалося російською мовою. У другій половині XIX ст. кількість початкових шкіл зросла в кілька разів, але цього виявилося замало, щоб охопити освітою всіх дітей; лише третина з них ходила до школи.

C:\Users\Admin\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\9CA17A36.tmp

14 липня 1864 р. затверджено «Положення про початкові народні училища», згідно з яким усі повітові, сільські, парафіяльні школи, сільські училища дістали одну назву - «початкові народні училища» - і повинні були працювати за єдиним планом і програмами. 1872 р. більшість повітових початкових училищ реорганізовано в 6-річні міські училища, що давали знання, необхідні для роботи в промисловості, на транспорті, у державних установах.

Першим технічним вищим навчальним закладом в Україні став Південноросійський технологічний інститут у Харкові. Подібний вуз у Києві відкрито 1898 р. 1873 р. започатковано ветеринарний інститут у Харкові.

C:\Users\Admin\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\46E7BB4.tmp

На початку XX ст. суспільною особливістю побуту був загальний потяг народу до знань, освіти, мистецтва; підвищується національна свідомість людей, збільшується зацікавленість власною історією і культурою. У цей час виникають нові недільні школи й курси, народні бібліотеки, робітничі просвітницькі товариства, народні університети, театри, самодіяльні гуртки. Радикальні верстви інтелігенції боролися за демократизацію освіти, намагалися поліпшити організацію шкільної справи.

У галузі мовознавства помітний слід залишили праці О. Потебні й П. Житецького. Новий напрям в етнографічних дослідженнях пов’язаний з ім’ям М. Сумцова. Його праці засвідчували самобутність українського народу, що мав глибоке історичне коріння, звичаї, традиції.

docx
Додано
20 липня 2022
Переглядів
6932
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку