ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 1
Загальна тема. Початкові вправи з водіння в умовах маневреного майданчика.
Тема уроку. Посадка на робоче місце. Прийоми керування автомобілем.
Мета уроку:
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль - ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина:
ІІ. Первинний інструктаж.
ІІІ. Повідомлення теми, мети, час заняття:
Виконання вправ
Відмітити позитивні дії учня і пояснити допущені помилки; Оголосити оцінку, виставити в індивідуальну книжку учня.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху.
Майстер виробничого навчання ___________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 2
Загальна тема. Початкові вправи з водіння в умовах маневреного майданчика.
Тема уроку. Рушання автомобіля з місця. Розвиток навичок керування.
Мета уроку:
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як правильно виконати посадку на робоче місце водія?
Розкажіть послідовність виконання щоденного технічного обслуговування автомобіля.
Як правильно тримати руки на рульовому колесі та ноги на педалях? Як відрегулювати дзеркала заднього виду?
Яке призначення контрольно-вимірювальних приладів автомобіля?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ___________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 3
Загальна тема. Початкові вправи з водіння в умовах маневреного майданчика.
Тема уроку. Відпрацювання первинних навичок під час водіння.
Мета уроку:
розвивати навички взаємодії органами керування перед початком руху, під час водіння на різних передачах з поворотами;
навчити виконувати термінове гальмування та повільне під час зупинки, рух заднім ходом, розвороти в необмеженому та обмеженому проїзді зупинку та стоянку;
виховувати культуру поведінки водія на дорозі.
Час проведення уроку: 60 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
«перехвату»?
ІІІ. Основна частина.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ:
Виконання розворотів, руху заднім ходом, із використанням дзеркал заднього виду.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ____________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 4
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику.
Тема уроку. Підготовка до виїзду. Рух з невеликою швидкістю.
Мета уроку:
закріпити послідовність виконання дій підготовки автомобіля до виїзду та контрольний огляд;
удосконалити навики запуску двигуна, перевірка показів КВП;
розвивати навики руху автомобілем із місця, по прямій, виконання поворотів, прийомів плавного гальмування;
навчити рухатись із невеликою швидкістю з переключенням передач у висхідному та низхідному порядку, виконання зупинки;
виховувати культуру поведінки водія на дорозі.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 5
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику. Тема уроку. Рух із різною швидкістю.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем по прямій з переключенням передач, виконання розгону, зміна швидкості регулюванням положення дросельної заслінки, переключання передач у висхідному та низхідному порядку, послідовний перехід на нижчу передачу;
навчити виконувати перехід на нижчу передачу без дотримання послідовності виконання різних способів гальмування (повільне, термінове, переривчасте);
виховувати культуру поведінки водія на дорозі.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Яка послідовність виконання щоденного технічного обслуговування автомобіля?
Як виконується переключення передач? Що таке плавне гальмування?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху.
Майстер виробничого навчання ________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 6
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику. Тема уроку. Рух у різних напрямках.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем із різною швидкістю, виконувати повороти праворуч, ліворуч, рух заднім ходом;
навчити виконувати рух заднім ходом по прямій із поворотом, розворот без застосування та із застосуванням задньої передачі, рухатись заднім ходом з використанням різних способів стеження за дорогою, рух заднім ходом подовж стіни, виконання зупинки та від’їзду від стіни;
виховувати культуру поведінки водія на дорозі.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. (перевірка готовності учня до уроку)
ІІ. Вступний інструктаж.
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ:
Майстер виробничого навчання __________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 7
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику. Тема уроку. Маневрування в обмежених проїздах.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем: в’їзд до габаритного дворика прямо із поворотом, маневрування і виїзд з нього переднім ходом, виконання зупинки. навчити ставити автомобіль в бокс переднім та заднім ходом, прямо із поворотом, виконувати проїзд «змійкою» та «вісімкою» переднім ходом.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. (перевірка готовності учня до уроку)
ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконується запланована зупинка?
Як виконується зупинка біля вибраного орієнтира?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 8
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику.
Тема уроку. Подолання перешкод переднім та заднім ходом.
Мета уроку:
навчитись долати автомобілем перешкоди переднім і заднім ходом: колії, вибоїни, пагорба із зупинкою у впадині, навперемінно передніми і задніми колесами на спуску, виїзд на «клин» передніми колесами автомобіля із зупинкою на вершині;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконується рушання автомобіля з місця на підйом? Як виконується зупинка на спуску?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж.
Виконання вправ.
Виїзд на «клин» передніми колесами автомобіля із зупинкою на вершині 2-3 секунди.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 9
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику. Тема уроку. Водіння на небезпечних ділянках.
Мета уроку:
навчити водити автомобіль на ділянках, де створені небезпечні умови: проїзд перехресть, зупинок маршрутних транспортних засобів, раптова поява пішохода, об’їзд перешкоди.
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як проводиться щоденне технічне обслуговування автомобіля? При яких несправностях забороняється виїзд з гаража?
Як виконується раптове гальмування? Як виконується раптове маневрування? ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправи:
Водіння автомобіля на ділянках, де створені небезпечні умови: проїзд перехресть, зупинок маршрутних транспортних засобів, раптова поява пішохода, об’їзд перешкоди.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку №10
Загальна тема. Водіння на маневреному майданчику. Тема уроку. Контрольна перевірка
Мета уроку:
преревірити виконання вправ: рушання з місця, розгін, переключення передач з дотримання послідовності, зупинка, рух по прямій, зупинка на заданому місці, маневрування в обмеженому проїзді, повороти, розвороти, зупинка і рушання на підйом, маневрування заднім ходом.
Час проведення уроку: 20 хв.
Тип уроку: перевірка набутих знань.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Повідомлення теми, мети час заняття. ІІІ. Основна частина.
- вступний інструктаж з техніки безпеки.
Виконання першої контрольної перевірки за такими завданнями: 1.Рушання з місця, розгін, переключення передач із дотримання послідовності, зупинка.
ІV. Заключна частина.
Відмітити позитивні дії учня і повідомити допущені помилки; Оголосити оцінки, зробити записив в індивідуальну книжку учня. Домашнє завдання: підготуватись до наступного заняття по водінню.
Майстер виробничого навчання ________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 11
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою інтенсивністю руху. Тема уроку. Рух по прямій. Проїзд перехресть.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем по прямій, зупинку на узбіччі та відновлення руху, проїзд перехресть прямо;
навчити водити автомобіль за транспортом з дотриманням необхідної дистанції та швидкості, проїзд перехресть з поворотом праворуч, ліворуч, рухатись дорогами з обмеженою видимістю;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Які знаки встановлюються перед перехрестями? Як відновити рух автомобіля після зупинки?
Як проїхати нерегульоване перехрестя?
Як проїхати перехрестя з обмеженою видимістю?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ.
Підсумок виконання учнем вправ, аналіз позитивних дій учня та допущених помилок, їх причини і шляхи попередження;
ступінь досягнення поставленої мети на уроці; оголошення і мотивація оцінки учня.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 12
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою інтенсивністю руху. Тема уроку. Рух по мостах, шляхопроводах та дорогах.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем під час зустрічного роз’їзду, обгону та об’їзду;
навчити навикам водіння автомобіля на дорогах з мостами, шляхопроводами та під ними, прийоми маневрування на АЗС;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати обгін транспортного засобу? Чим відрізняється обгін від об’їзду?
Як проїхати перехрестя з обмеженою видимістю?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Заключна частина:
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 13
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою інтенсивністю руху. Тема уроку. Рух у транспортному потоці. Перестроювання в рядах. Мета уроку:
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Яка швидкість руху автомобіля дозволена у населених пунктах? Як виконати обгін транспортного засобу?
Чим відрізняється обгін від об’їзду?
За скільки метрів до початку маневру включати поворот у населеному пункті?
За скільки метрів до початку маневру включати поворот поза населеним пунктом?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправи
Водіння автомобіля у транспортному потоці з перестроюванням у рядах під час руху вулицями з багаторядним рухом.
Заключна частина:
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 14
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою інтенсивністю руху. Тема уроку. Обгін і об’їзд. Проїзд зупинок, переходів.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем під час обгону, об’їзду, зупинки та початком руху;
навчити водити автомобіль з дотриманням безпечних інтервалів і дистанцій, проїзд зупинок маршрутних транспортних засобів, пішохідних переходів, виїзд з другорядної дороги;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати обгін транспортного засобу?
Який безпечний інтервал між транспортними засобами?
Як вибрати безпечну дистанцію між транспортними засобами?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання _________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 15
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою інтенсивністю руху. Тема уроку. Рух вузькими вулицями. Проїзд перехресть.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем під час роз’їзду із зустрічним транспортом, проїзду перехресть;
навчити водити автомобіль вузькими вулицями, під час зустрічного роз’їзду, проїзд T-, V-, X- подібних перехресть прямо, із поворотами праворуч, ліворуч;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як визначити безпечний роз’їзд із зустрічними автомобілями?
Які фактори потрібно враховувати під час руху автомобіля вузькими вулицями?
Яке правильне положення рук на рульовому колесі під час маневрування на перехресті?
Яка першочерговість проїзду перешкоди на вузькій дорозі?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці;
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж.
Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 16
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху. Тема уроку. Рух у транспортному потоці.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем під час роз’їзду із зустрічним транспортом, проїзду перехресть;
навчити водити автомобіль у транспортному потоці, виконувати з’їзд на другорядну дорогу, виїзд із другорядної дороги на головну, рух по естакадах, на заокруглених ділянках доріг, віражах на підйомах та спусках;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати з’їзд із головної дороги на другорядну?
Як виконати виїзд із другорядної дороги на головну?
Як виконати зустрічний роз’їзд на заокруглених ділянках доріг?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 17
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху.
Тема уроку. Обгін, зустрічний роз’їзд у місцях звуження дороги, поворотах.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем в транспортному потоці, проїзд перехресть, рух під час обгону та зустрічного роз’їзду;
навчити виконувати обгін, зустрічний роз’їзд у місцях звуження дороги та зустрічний роз’їзд на поворотах.
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати термінову зупинку автомобіля? Як виконати роз’їзд на звуженій ділянці шляху?
Які фактори потрібно враховувати під час руху автомобіля вузькими вулицями?
У яких місцях забороняється обгін?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Водіння автомобіля під час обгону, зустрічного роз’їзду в місцях звуження дороги та зустрічний роз’їзд на поворотах.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 18
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху. Тема уроку. Водіння на дорогах у населених пунктах.
Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем зустрічного роз’їзду вузькими вулицями, проїзд перехресть, зупинка на узбіччі та біля тротуару;
навчити рухатись у транспортному потоці, де є кілька рядів в одному напрямку, виконувати перестроювання в рядах, проїзд перехресть.
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Водіння автомобіля у транспортному потоці, де є кілька рядів в одному напрямку, виконання перестроювання в рядах, проїзд перехресть.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 19
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху. Тема уроку. Виїзд на дорогу, зупинка. Рух у транспортному потоці. Мета уроку:
розвивати навики руху автомобілем у транспортному потоці, зупинку та початок руху;
навчити виїзду на дорогу із великою інтенсивністю руху, зупинки біля тротуару і початок руху.
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати виїзд на дорогу з прилеглої територією?
Що відбувається під час різкого гальмування автомобілем?
Що відбувається під час різкого рушання із різким відкриттям дросельної заслінки?
Які фактори потрібно враховувати під час різкого гальмування?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Виїзд автомобіля на дорогу із великою інтенсивністю руху, зупинка біля тротуару та початок руху при інтенсивному потоці механічних транспортних засобів.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ___________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 20
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху.
Тема уроку. Рух дорогами з одностороннім рухом. Перестроювання у рядах, обгін.
Мета уроку:
розвивати навики водіння на дорогах у населених пунктах із великою інтенсивністю руху;
навчити рухатись автомобілем дорогами із одностороннім рухом, виконувати перестроювання у рядах, виконувати обгін у населених пунктах із великою інтенсивністю руху;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ -130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Дайте визначення поняттю «обгін»?
Чи дозволяється зупинка на дорозі із одностороннім рухом? Де забороняється стоянка?
За скільки метрів до пішохідного переходу дозволяється зупинка?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж.
Виконання вправ
Виконувати виїзд на ґрунтову дорогу і рух по ґрунтовій дорозі
Виконання вправ:
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання ________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 21
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху.
Тема уроку. Розвороти на дорогах. Проїзд складних регульованих перехресть.
Мета уроку:
розвивати навики водіння автомобіля дорогами із одностороннім та двостороннім рухом, перестроювання в рядах, виконання зупинки, рушання автомобіля;
навчити виконувати проїзд складних регульованих перехресть та правильно виконувати розвороти на дорогах;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як правильно вибрати швидкість автомобіля при інтенсивному русі? Якої шкоди завдає автомобілю різке гальмування?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Водіння автомобіля із виконанням розвороту на перехрестях та поза ними.
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання _________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 22
Загальна тема. Водіння на дорогах з великою інтенсивністю руху. Тема уроку. Проїзд складних нерегульованих перехресть.
Мета уроку:
розвивати навики водіння автомобіля дорогами із складними регульованими перехрестями, виконання розворотів на дорогах, руху автомобіля через мости, шляхопроводи;
навчити виконувати проїзд складних нерегульованих перехресть та правильно виконувати повороти і розвороти на перехресті;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Яка допустима максимальна швидкість при навчальній їзді? Як швидко зупинити автомобіль на слизькій дорозі?
Як правильно вибрати дистанцію між транспортними засобами при інтенсивному русі?
Якої шкоди завдає автомобілю різке відпускання щеплення?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 23
Загальна тема. Водіння на дорогах з малою та великою інтенсивністю руху.
Тема уроку: Друга контрольна перевірка
Мета уроку:
Перевірити виконання вправ: рушання від тротуару (узбіччя);
розгін до найвищої передачі і перехід до найнижчої передачі; рух із різною швидкістю, зупинка; керування у транспортному потоці з малою та великою інтенсивністю руху; об’їзд, обгін, зустрічний роз’їзд; маневрування в обмеженому проїзді зупинка і рушання з місця на підйомах; проїзд перехресть, залізничних переїздів.
Час проведення уроку: 15 хв.
Тип уроку: перевірка набутих навиків.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Повідомлення теми, мети час заняття. ІІІ. Основна частина.
Вступний інструктаж із техніки безпеки.
Виконання першої контрольної перевірки за такими завданнями:
ІV. Заключна частина.
Домашнє завдання підготуватись до наступного заняття по водінню.
Майстер виробничого навчання __________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 24 Загальна тема. Водіння за особливих умов.
Тема уроку. Водіння по бездоріжжю.
Мета уроку:
навчити виконувати рух автомобіля по бездоріжжю, виїзд на ґрунтову дорогу і рух по ґрунтовій дорозі
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Обґрунтуйте відмінність між поняттями «ґрунтова дорога» та «дорога з покриттям».
Як виконати проїзд перехрестя двох доріг із покриттям та без покриття? Як швидко зупинити автомобіль на слизькій дорозі?
Яку дистанцію потрібно витримувати між транспортними засобами на запиленій ґрунтовій дорозі?
З якою безпечною швидкістю потрібно рухатись по ґрунтові дорозі після дощу?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 25 Загальна тема. Водіння за особливих умов.
Тема уроку. Рух по об’їзних шляхах.
Мета уроку:
навчити виконувати рух по об’їзних шляхах, зустрічний роз’їзд, рух на крутих поворотах, підйомах і спусках;
розвивати навики водіння автомобіля по бездоріжжю, виконувати виїзд на ґрунтову дорогу і рух по ґрунтовій дорозі;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Дайте визначення поняттю «ґрунтова дорога».
Як виконати роз’їзд із зустрічним автомобілем на бездоріжжі?
Як правильно виконати зупинку автомобіля на ґрунтовій дорозі?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання __________ О.Ю. Попов
ПОГОДЖЕНО
Ст. майстер _____ Лариса ДУБИНА
План уроку № 26 Загальна тема. Водіння за особливих умов.
Тема уроку. Проїзд лісних, колійних доріг.
Мета уроку:
навчити виконувати проїзд автомобілем по лісних та колійних дорогах; розвивати навики водіння автомобіля по об’їзних шляхах, зустрічний роз’їзд, рух на крутих поворотах, підйомах і спусках;
виховання культури поведінки на дорогах.
Час проведення уроку: 120 хв.
Метод проведення: практичне заняття.
Тип уроку: закріплення теоретичних знань на практиці.
КМЗ: навчальний автомобіль ЗІЛ-130
Хід уроку
І. Організаційна частина. ІІ. Вступний інструктаж.
Як виконати роз’їзд із зустрічним автомобілем на колійній дорозі? Як виконати проїзд через перехрестя на ґрунтовій дорозі?
Що повинен виконати водій при вимушеній зупинці автомобіля? Чи дозволяється водієві тримати рульову колесо однією рукою?
ІІІ. Основна частина.
Інструктаж з охорони праці
Проведення учнем щоденного технічного обслуговування автомобіля.
ІV. Поточний інструктаж. Виконання вправ
Заключна частина:
Домашнє завдання: повторити правила дорожнього руху для підготовки до наступного заняття по водінню та проаналізувати помилки, допущенні на уроці.
Майстер виробничого навчання _________ О.Ю. Попов