Урок розроблений згідно з новою програмою та відповідно підручника О.В.Гісема, О.О.Мартинюка .Практичне заняття включає роботу з підручником, додатковою літературою.
Історія України. 9 клас.
Урок № 16. Практичне заняття № 3.
Тема уроку: Повсякденне життя.
Мета уроку: на підставі аналізу наведеного тексту визначити, що залишилося незмінним, а що зазнало змін у повсякденному житті українців наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст.
Обладнання: підручник, атлас з історії України.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Нагадати учням, що для успішного виконання роботи вони мали повто-
рити вивчений попереднього року матеріал про повсякденне життя пред-ставників різних верств українського суспільства в XVI - XVIII ст.
III. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ
Хід роботи
Ознайомити учнів із наведеними у підручнику матеріалами. Зважаючи
на значний обсяг матеріалу, учнів можна об’єднати в малі групи, кожна
з яких отримує окреме завдання:
I група: «Людина і навколишнє середовище»; (пункт 1. – стор. 97)
Дати відповідь на запитання: стор. 97 підручника.
II група: «Менталітет українського народу»; (пункт 2 – стор. 98 - 99)
Дати відповідь на запитання: стор. 99 підручника
III група: «Традиційні види господарської діяльності українців»; (пункт 3 – стор. 99 - 100)
Дати відповідь на запитання: стор. 100 підручника
ІV група: «Поселення й житло»; (пункт 4 – стор. 100 - 101)
Дати відповідь на запитання:стор. 101 підручника
V група: «Одяг, їжа, напої»; (пункт 5 – стор. 102 підручника)
Дати відповідь на запитання: стор. 102
VІ група: «Шлюб і сім’я. Становище жінки». (пункт 6 – стор. 102 -103)
Дати відповідь на запитання: стор. 104
Після аналізу наведених матеріалів учні, об’єднані в групи, відповіда-
ють на запитання та виконують завдання.
IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
Запропонувати учням самостійно сформулювати висновки відповідно до мети практичного заняття, обговорити їх.