Предмет: громадянська освіта
Клас: 10
Урок №
Тема: Практичне заняття ««Створюємо бізнес-план власного підприємства»
Мета уроку: створити умови для розвитку громадянської компетентності учнів; розвитку інтересу до вивчення громадянської освіти, логічного мислення, правової грамотної мови, самоконтролю; виховання ключових громадянської компетентності.
Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: аналізувати чинники попиту і пропозиції на ринках ресурсів та їх вплив на ринкову ціну; визначати економічний та юридичний зміст відносин власності; поважає інтереси економічних суб’єктів.
Обладнання уроку: підручник.
Тип уроку: розвиток громадянської компетентності
Перебіг уроку
1. Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності учнів.
2. Актуалізація опорних знань:
Бесіда з класом: З якою метою складають бізнес-план?
3. Вивчення нового матеріалу:
3.1 SWOT-аналіз.
Матриця «вірогідність/вплив» для позиціювання можливостей зовнішнього середовища
Дія |
Вірогідність |
|||
|
Висока |
Середня |
Слабка |
|
Сильне |
1. Не повністю задоволений попит на продукцію |
1. Вдосконалення технології виробництва |
1. Зниження податків і мит |
|
Помірне |
1. Вільний вхід на ринок |
1. Розорення і відхід підприємств-виробників |
1. Зміни переваг споживачів |
|
Слабке |
1. Невдала поведінка конкурентів |
1. Відсутність зарубіжних конкурентів |
1. Державна підтримка підприємств |
3.2. PEST-аналіз.
Матриця «вірогідність/вплив» для позиціювання погроз зовнішнього середовища
|
Вірогідність |
|||
Дія |
|
Висока |
Середня |
Низька |
Сильне |
1. Несприятлива економічна ситуація в державі |
1. Збої в постачаннях продукції |
1. Поява товарів-субститутів |
|
Помірне |
1. Зниження рівня життя населення |
1. Посилювання законодавства |
1. Поява принципово нового товару |
|
Слабке |
1. Зміна рівня цін |
1. Зростання темпів інфляції |
1. Погіршення політичної обстановки |
4. Рефлексія:
Які чинники потрібно враховувати при складанні бізнес-плану?
5. Підсумок уроку.
6. Домашнє завдання:§