Тема: Правила і процедури загартування. Практична робота: вибір одягу за
погодою (гра «Вдягни ляльку»).
Мета: - розробити систему заходів, спрямованих на підвищення стійкості
організму дитини до перепадів добових і сезонних температур,негативного впливу атмосферного тиску, зміни магнітних і електричних полів землі та інших різноманітних несприятливих процесів, яким піддається дитина за час свого життя;
- закріплювати знання дітей про здоровий спосіб життя, будову тіла;
- формувати розуміння необхідності берегти своє здоров’я, виховувати бажання зміцнювати і тренувати свій організм.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина уроку.
1. Сьогодні наш урок ми розпочинаємо із нашого девізу:
Щоб здоров’я добре мати,
Слід про нього змалку дбати.
2. Робота із «Розсипанкою».
Цікава розсипаночка для вас,
Зуміє прочитати її весь наш клас.
Здоров’я – найдорожчий скарб у житті.
3. Бліц-інтерв’ю
Вчитель: - Що ви зробили сьогодні зранку щоб бути здоровими?
4. Гра «Розкажи».
Які ознаки здоров’я цих дітей можна відзначити?
(веселі, усміхнені, мають апетит).
5. Робота з асоціативним кущем «Здоров’я».
Створення проблемної ситуації.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Вчитель: Саме про правила і процедури загартування ви дізнаєтеся сьогодні на уроці, а ще ми пограємо дуже цікаву пізнавальну гру «Одягни ляльку».
ІІІ. Робота над новим матеріалом.
1. Словникова робота:
Загартування – це зміцнення нашого організму спеціальними тренуваннями від переохолодження або перегрівання.
2. Розповідь учителя:
Основні принципи загартування:
- поступове збільшення дози;
- регулярне проведення процедур;
- облік індивідуальних особливостей організму при проведенні процедур, що загартовують;
- використання багатьох фактів впливу при проведенні процедур, що загартовують.
3. Гра «Шифрувальники»
Вчитель: Розпочинаємо цікаву гру,
Швидко правила читай,
На все життя запам’ятай!
4. Музична фізкультхвилинка.
Студія Лева дарує вам пісеньку «Ап-чих!»
5. Процедури загартування.
Робота з таблицею.
6. Інтелектуальна вправа.
Які ще процедури загартування ви знаєте?
7. Хвилинка-цікавинка.
Велике значення для загартування має лазня, сауна, баня. Обов’язковим атрибутом у будь-якій лазні є віник. Це своєрідний ароматизатор і цілитель, масажист і косметолог. Він може бути з гілок берези, дуба, клена, горобини, горіха, чорної смородини або дерев різних порід. Діти можуть відвідувати лазню, починаючи з трирічного віку.
8. Творче інсценування.
Вчитель: Станьте в коло, діти, поспішіть,
улюблену процедуру загартування
рухами покажіть.
9. Бесіда-пояснення.
а) Загартування водою.
1). Тривалість від 30 секунд до 90 секунд.
2). Температура повітря від 28-26 до 14-16 градусів.
3). Протипоказань – ні.
4). Результат: підвищується стійкість організму до різких перепадів температур, прискорюється відновлення після навантажень.
б) Сонячні ванни.
1). Тривалість від 20 хвилин до 1.5-2-х годин до полудня починаючи з другої половини квітня.
2). Протипоказання – гострі запальні захворювання, підвищена збудливість нервової системи тощо.
3). Результат: підвищується стійкість організму до спеки і впливу ультрафіолетових променів.
в) Загартування повітрям.
1). Тривалість від 5 до 1-2:00 годин.
2). Температура повітря від 17 до негативних температур.
3). Протипоказань – немає.
4). Результат: підвищує стійкість організму до тривалих слабким впливів холоду.
10. Застереження від лікарів.
Починати загартування (будь-яке із запропонованих видів) потрібно тільки після відвідування і перевірки лікаря, так як загартування – це тренування, а не лікування, і людям із захворюванням і зі слабим імунітетом подібні процедури можуть бути протипоказані.
11. Психогімнастика.
Вчитель: Зараз я буду читати вам віршик, а ви попробуйте уявити себе на кожному із цих малюнків.
Сонечко дає нам ласку
І розказує всім казку,
Вітерець ледь повіває
Сили дітям добавляє.
А водичка умиває
І здоров’я зберігає.
Вправи робим залюбки
Ми – здорові малюки.
Діти: Ми – здорові малюки.
12. Тестування «Вибери правильну відповідь»
1. Приймати сонячні ванни можна …
2. Купатися в річці, озері, морі можна …
3. Позитивно впливають на організм …
4. Лазня …
13. Робота в зошитах с. 19.
Завдання: з’єднай назви видів загартовування з відповідними зображеннями.
IV. Практична робота «Одягни ляльку».
Завдання: вибери одяг для ляльки відповідно до погоди.
V. Підсумок уроку.
1. Здоровий той, хто сам про себе дбає.
Немає в тім ні розуму, ні хисту
Нести до лікарів хвороб намисто.
Тож зрозумій, до чого ти спроможний,
Бо сам себе здоровим робить кожний.
О. Чеботаров
2. Сонце, повітря, вода – твої друзі!
1