Правила вживання апострофа

Про матеріал
Повторити і систематизувати вивчені правила вживання апострофа; - удосконалювати навички правильної вимови й написання слів з апострофом; - розвивати логічне мислення, мовлення; - виховувати любов до рідної мови, рідного слова, рідного краю.
Перегляд файлу

    Міністерство освіти і науки України

Червоноградський гірничо-економічний фаховий коледж

 

 

 

 

 

 

Методична розробка

інноваційного заняття

 

з дисципліни

«Українська мова»

(назва)

на тему:

«Правила вживання апострофа»

(назва)

 

                                                                                                                                                  

 

                                                                                                      Викладач   Заяць О.В.

 

 

                                                              

                                                                   Розглянуто і схвалено на

                                                                     засіданні циклової комісії

                                                                    гуманітарних  дисциплін

                                               (назва)

                                                     Протокол  №___

                                                                           від  “___” __________ 20__ р.

                                                  Голова комісії

                                                                             ___________       І.Б.Пліш

                                                                               (підпис)                           (ініціали, прізвище)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Мета:

- повторити і систематизувати вивчені правила вживання апострофа;  

- удосконалювати навички правильної вимови й написання слів з апострофом;

- розвивати логічне мислення, мовлення;

- виховувати любов до рідної мови, рідного слова, рідного краю.

Обладнання: аудіозапис, малюнки, індивідуальні картки, мультимедійна дошка, таблиці, схеми, презентація.

Тип заняття: практичне,  закріплення знань, умінь і навичок.

Форма проведення: творчий калейдоскоп.

 

ПЕРЕБІГ ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ ЗАНЯТТЯ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

IV. РОБОТА НАД ЗАКРІПЛЕННЯМ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

1.Виписати слова з апострофом.

 Виписати слова з апострофом із віршиків. Пригадавши вивчені правила, пояснити його вживання. Записати їх у фонетичній транскрипції.

Мова в нас така чудова,

Мелодійна і ясна. 

Солов’їна, світанкова

І чарівна, як весна.

             Ну щоб, здавалося, слова…

             Слова та голос, більш нічого,

             А серце б’ється – ожива,

             Як їх почує. 

Назавжди пам’ятай, що ти - Людина,

А у людини батьківщина є.

Кохана, неповторна і єдина, 

Як тая мати, що життя дає.

             Кожне слово пахне,

             мов листочок м’яти.

             Та, мов квітка з короваю,

             пахне слово «мати».

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся веселково Україною,

Нене зачарована моя.

2. Розподільний диктант.

 Записують слова у дві колонки:

1)ті, у яких вставили апостроф;

2)ті, у яких апостроф не пишеться.

В…яжу, обр…див, узгір…я, дит…ясла, мор…к, скам…янів, здоров…я, св….ято, полум…я, чебер…яти, скип…тити, вип….є, п…єса, од…г, ув…язнений, вечер…я, матір…ю.

Ключ

 У кожному слові підкресліть другу від початку букву і прочитайте прислів’я. (Язик до Києва доведе.)

Презентація до уроку "Апостроф. Тренувальні вправи"

Українська мова. НУШ. Тема дня.Апостроф

V. Теоретичний блок

Працюємо з інтернет-ресурсами https://www.google.com/search?q=%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84+11++%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81+%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82&source=lmns&bih=674&biw=1517&hl=uk&sa=X&ved=2ahUKEwjarL7L7IeDAxWVgv0HHY3ABtUQ_AUoAHoECAEQAA#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:c625f616,vid:6GN1eLXEA8s,st:0

Конспект уроку "Правила вживання апостроофа"

1.Опрацювання нового матеріалу.

 Робота з теоретичним матеріалом підручника, опорними таблицями.

 Інтерактивний метод «Навчаючись учу»

2. Робота з підручником.

 Переписати слова, підкреслити орфограму, обґрунтувати написання слів. Вправа з підручника

 3. Письмо по пам’яті. (Прослухати вірш, запам’ятати, а потім записати якнайбільше слів з апострофом.)

У п’ятницю, у надвечір’я,

 Як туманцем потягло,

 Сонце плавно у міжгір’я

 Спочивати попливло.

 На подвір’ячку, під в’язом,

 Вся зібралася сім’я:

 Відпочить, побути разом

 Та послухать солов’я.

 Вечоріє. На подвір’ї

 Вся сім’я рядком сидить…

 Перше випливло сузір’я:

 Бавить, манить і мигтить.(9)

4. Вживання апострофа. Вправи

1. Перепишіть текст і поставте на місці крапок, де треба, апостроф.

1. В небі хмарки білосніжні, легкі, ніби пір..я, роси на травах — погоди хорошої знак, птах, що піднявся з долини й летить до узгір..я. Може, то лебідь піднявся, а може, — літак. 2. Ніколи я не знав, як тяжко жить без солов..я, що в пісні аж трем­тить тільцем своїм маленьким і гар..ячим. 3. Щасливий воїн, що в ім..я миру свою підносить бойову сокиру. 4. Був я в Сосниці не­давно, в тому В..юнищі зеленім, в тій селянській щедрій хаті, де Довженко народивсь. 5. Білий місяць, чорним перевитий, хмари за вікном у небі в..ються. 6. Живе сім..я велика і єдина! 7. Наша дружба — наша воля, не темниці-кам..яниці (З тв. М. Рильського).

Правопис слів з апострофом

2. Перекладіть слова українською мовою, запишіть їх фонетичною транскрипцією.

Тongueless, drive in, curly, meat grinder, sublingual, to eat, family, Yuryev, announcement, Lukyanenko, drive up, weed, solution.

 

3. Перепишіть, замість крапок поставте, де потрібно, апостроф.

В..язка, В..язьма, чер..вяк, дзв..якнути, зв..язувати, цв..ях, св..ято, б..юро, хлоп..я, бар..єр, Р..єпін, бур..ян, бур..як, Примор..я, мор..я, кур..єр, сер..йозний, узгір..я, пам..ять, Робесп..єр, моркв..яний, м..ясний.

4. Від поданих слів утворіть прикметники.

Морква, олово, торф, дрова, риба, Різдво, дерево, трава, кров, мавпа, камінь.

5. Від поданих слів утворіть дієслова 2-ї особи однини, поясніть правопис.

Лити, вити, бити.

6. Від поданих слів утворіть дієслова із префіксами об-, від-, роз-, під-, з-.

Їхати, єднати, їсти, юрба, ятрити.

7. Розподіліть на два стовпчики слова, що пишуться з апострофом і без нього, обґрунтуйте свій вибір.

З’явитися, повір’я, прислів’я, пов’язаний, дзюрчати, цвях, серйозно, курйозний, обов’язок,торф’яний, ім’я, возз’єднання, мавпячий, відіменний, ллється, рум’яний, жаб’ячий, жираф’ячий,святковий, різдвяний, реп’ях, тьмяний.  

5. Вправи з ключем

  1.    Правильно запишіть запропоновані слова у дві колонки: без апострофа і з ним.
        Цв..ях, в..яз, над..яр..я, солов..ї, присв..ята, Дем..ян.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові останню букву — прочитайте назву одного з творів І.Карпенка-Карого.

    Без апострофа: цвях, присвята.
    З апострофом: в’яз, над’яр’я, солов’ї, Дем’ян.
    Ключ. Хазяїн.

  1. Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        Прем..єр, без..язикі, св..ятом, тьм..яно, від..їзд, бур..ян, при..їздив, В..язьма, кар..єра.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові останню букву — прочитайте словосполучення.

    З апострофом: прем’єр, без’язикі, від’їзд, бур’ян, кар’єра.
    Без апострофа: святом, тьмяно, приїздив, Вязьма.
    Ключ. Рідна мова.

  1.   Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        Дев..ятий, ув..язнити, хом..як, конве..єр, р..ясно, ал..юр, об..єкт, від..їжджати, над..яр..я, св…ято, ател..є, ад..ютант.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву — прочитайте, що допомагає людині бути Людиною.

    З апострофом: дев’ятий, ув’язнити, хом’як, об’єкт, від’їжджати, над’яр’я, ад’ютант.
    Без апострофа: конвеєр, рясно, алюр, свято, ательє.
    Ключ. Духовна краса.

 

  1.   Запишіть слова у дві колонки: без апострофа і з ним.
        Різьб..яр, огр..ядний, зл..якати, зв..ялити, дит..ясла, розв..язати, узгір..я, моркв..яний, ос..яяти, вод..яник, ал..юміній, ганчір..я, олов..яний, м..язи.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву — прочитайте назву вірша М.Рильського.

    Без апострофа: різьбяр, огрядний, злякати, морквяний, осяяти, водяник, алюміній.
    З апострофом: зв’ялити, дит’ясла, розв’язати, узгір’я, ганчір’я, олов’яний, м’язи.
    Ключ. Розмова з другом.

 

  1.     Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        Риб..ячий, інтерв..ю, мавп..ячий, ожелед..ю, він..єтка, ател..є, дерев..яний, над..яр..я, арф..яр.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву — прочитайте словосполучення.

    З апострофом: риб’ячий, інтерв’ю, дерев’яний, над’яр’я, арф’яр.
    Без апострофа: мавпячий, ожеледдю, віньєтка, ательє.
    Ключ. Рідна мова.

 

  1.    Запишіть слова у дві колонки: без апострофа і з ним.
        Різьб..яр, св..яті, міл..ярд, міл..йон, грав..юра, м..юридизм, духм..яно, Св..ятослав, мавп..яча.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву — прочитайте словосполучення.

    Без апострофа: різьбяр, святі, мільярд, мільйон, гравюра, мюридизм, духмяно, Святослав, мавпяча.
    З апострофом:
    Ключ. Рідна мова.

 

  1.     Запишіть слова та словосполучення у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        П..ятдесят, Лук..янівське, м..яч, біл..ярд, присв..ята, Св..ятослав, Бр..юс, зів..яле, прислів..їв, п..янко, з..економити, хутор..янин, л..є, міл..йоном, р..ясно, багато грав..юр, духм..яне.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові або словосполученні останню букву — прочитайте рядок із вірша Т.Шевченка.

    З апострофом: п’ятдесят, Лук’янівське, м’яч, зів’яле, прислів’їв, п’янко.
    Без апострофа: більярд, присвята, Святослав, Брюс, зекономити, хуторянин, ллє, мільйоном, рясно, багато гравюр, духмяне.
    Ключ. Тече вода в синє море ...

 

  1.     Запишіть слова у дві колонки: без апострофа і з ним.
        Посер..йознішав, духм..яне, різьб..яр,  цв..ях, прем..єр, серм..яга, св…ято, від..їзд, Солов..йов, розв..язана, хутор..янин, мавп..яча.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові останню букву — прочитайте назви законодавчого органу нашої держави.

    Без апострофа: посерйознішав, духмяне, різьбяр, цвях, свято, Соловйов, хуторянин, мавпяча.
    З апострофом: прем’єр, серм’яга, від’їзд, розв’язана.
    Ключ. Верховна Рада.

 

  1.     Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        М..яч, хлоп..ячу, дев..ятсот, св..ято, ад..ютант, сузір..я, Руж..є, Б..єлгород, від..їзд, роз..ятрити, харків..янин, міл..йони, з..ясовано, М..юнхен, солов..ї, трав..янистий яр, бур..яки.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові останню букву — прочитайте назву збірки П.Тичини.

    З апострофом: м’яч, хлоп’ячу, дев’ятсот, ад’ютант, сузір’я, Руж’є, від’їзд, роз’ятрити, харків’янин, з’ясовано, солов’ї, трав’янистий яр.
    Без апострофа: свято, Бєлгород, мільйони, Мюнхен, буряки.
    Ключ. Чуття єдиної родини.

 

  1.     Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        Зв..ялити, мавп..ячий, матір..ю, п..ятсот, трьох..ярусний, Р..єпін, розв..язано, присв..ята, у кан..йоні, бур..я, з..їхати.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові четверту від початку букву — прочитайте назву одного з творів Лесі Українки.

    З апострофом: зв’ялити, матір’ю, п’ятсот, трьох’ярусний, розв’язано,з’їхати.
    Без апострофа: мавпячий, Рєпін, присвята, у каньйоні, буря.
    Ключ. Лісова пісня.

 

  1.     Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
        Зв..язати, розм…якнути, у грав..юрі, ви..їхати, огр..ядний, порт..єра, вдар..яти, у в..ялого, окрів..я, кам..яний, духм..яний, б..юро, ател..є, ін…єкція, торф..яний, тьм..яний.
        Ключ. Підкресліть у кожному слові другу від початку букву — прочитайте народне прислів’я.

    З апострофом: зв’язати, розм’якнути, у в’ялого, окрів’я, кам’яний, ін’єкція, торф’яний.
    Без апострофа: у гравюрі, виїхати, огрядний, портьєра, вдаряти, духмяний, бюро, ательє, тьмяний.
    Ключ. Вовка ноги годують.

 

12.    Запишіть слова у дві колонки: з апострофом  і без нього.
    Від..їзд, серм..яга, посер..йознішав, присв..ята, міл..йон, арф..яр, дзв..якнути, духм..яний, з..ясовано.
    Ключ. Підкресліть у кожному слові останню букву — прочитайте слово.

 

    З апострофом: від’їзд, серм’яга, арф’яр, з’ясовано.
    Без апострофа: посерйознішав, присвята, мільйон, дзвякнути, духмяний. 

Ключ. Дарований.
Орфографічна хвилинка. Апостроф worksheet | Live Worksheets 

 

6. Практичний тренінг

  1. Дидактична вправа: «Розумники та розумниці»

Цей знак дружить з іграшками, рослинами, птахами, рибами та іншими предметами. Давайте спробуємо відгадати ці слова.

  • Шкідлива трав’яниста рослина, яка росте на городі. (Бур’ян)
  • Дитяча іграшка, має круглу форму, виготовлена з гуми. (М’яч)
  • Риба, яка має довгу форму тіла, звивається як плазун. (В’юн)
  • Вогонь, що піднімається над предметом,який горить. (Полум’я)
  • Пристрій для рукоділля. (П’яльця)
  • Задня частина ступні. (П’ята)
  • Багаторічна запашна трав’яниста рослина, яку вкидають в чай. (М’ята)
  • Особиста назва людини, що дається їй після народження. (Ім’я)
  • Верхній покрив у птахів. (Пір’я)
  • Птахи, які дуже гарно співають. (Солов’ї)

- Скільки слів ви відгадали? Спробуйтеїх записати по пам’яті.

2. Дидактична гра «Третій зайвий»

Знайдіть зайві слова у рядочках слів.

Мар’яна – бур’ян – буря

В’яз – свято – в’яне

М’ята – мама – м’ясо

Пір’я – пиріг – подвір’я

Складіть з ними речення.

  1. Дидактична вправа «Народ скаже, як зав’яже»

       Прочитай прислів’я, відшукай слова з апострофом.

  • Не потрібна солов’ю золота клітка, краща йому зеленая вітка.
  • Літо запасає, а зима з’їдає.
  • Поки суд та діло, а кошеня сало з’їло.
  • Вересень – рум’янець року.
    1. Дидактична вправа «Дешифрувальники»

Поясніть значення слів з апострофом: тім’я, плем’я, знічев’я, кав’ярня, зав’язь, інтерв’ю.

Зразок виконання:

Тім’я – верхня частина голови, від лоба до потилиці.

Плем’я – група людей, зв’язаних родовими відносинами, спільністю інтересів.

Знічев’я – з нічого робити, несподівано, раптом.

Кав’ярня – невеликий ресторан, де подають відвідувачам каву, чай.

Зав’язь – нижня частина органу квітки, в якій утворюється плід.

Інтерв’ю – розмова журналіста з людиною, призначена для опублікування.

  1. Дидактична вправа «Сортувальники»

На які групи можна поділити дані слова: м’ята, валер’яна , кропив’янка,  солов’ї, в’яз, в’юн? Складіть з ними речення.

  Зразок виконання

Птахи : кропив’янка, солов’ї

Рослини : м’ята, валер’яна, в’яз

Риби: в’юн

        6.Дидактична вправа «Дід – буквоїд»

Прочитайте і доберіть замість крапок слова з апострофом. Поясніть правопис.

Квіти відцвіли і з…

Пташину від холоду захищає …

Виполюйте на грядках …

Весною пташки в..  собі гнізда.

Вам відомі ці малята: у голуба – г…, у ластівки – …

Слова для довідки: зів’яли, бур’ян, пір’я, в’ють, ластів’ята, голуб’ята

             7.Дидактична вправа «Поміркуймо!»Поясніть фразеологізми. Знайдіть слова з апострофом.

Дай, Боже, нашому ягняті вовка з’їсти.

На козі не об’їдеш.

Ні риба, ні м’ясо, а щось наче гриб.

День гуляє – три слабий, а на п’ятий – вихідний.

 

8. Записати слова, поставивши, де потрібно, апостроф

Складнi випадки вживання апострофа i м'якого знака - презентація з  української мови

 

9. Перепишіть слова, поставивши, де потрібно, апостроф.

Тьм..яний, без..язикий, розм..якшити, Стеф..юк, загір..я, Заполяр..я, брукв..яний,

з..юрмитися, краков..як, різдв..яний, бур..як, дзв..якати, двох..ядерний, Зв..ягель,

між..ярусний, присв..ята, горохв..яний, св..ятиня, супер..яхта, трав..янистий, різьб..яр,

перед..ювілейний, Придніпров..я.

10. Утворіть прикметники за допомогою суфіксів –ян-, -яч

Торф, морква, тьма, різьба, дерево, рута, камінь, мед, дух, мавпа, корова, жаба, риба

  1. Я – фантазер

Написати твір-мініатюру на довільну тему зі словами з апострофом

  1.  «Лінгвістичний аукціон.»

Робота в малих групах. (Назвати якомога більше слів з

апострофом і записати їх)

  1. Індивідуальна робота

Картка 1

Знайдіть третє "зайве" слово в групах слів.

1) Медв...ний, духм...яний, рум...яний;

2) дерев...яний, ОЛОВ...НИЙ, мавп...ячий;

3) рясний, бур...ян, кучер...явий.

Картка 2

Прочитайте народні прикмети. Спишіть, позначаючи орфограми.

Рум...яний вечір і сірий ранок — на хорошу погоду. Жаб...ячий хор цілу

ніч — на хорошу погодую. Чайка з...явилась — незабаром крига рушить.

Граки з криком в...ються над гніздами — погода зміниться.

 

9. Міні-проект « Загадки про апостроф» ( Скласти загадки про апостроф)

 

VI. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

 1.Завдання з ключем.

Записати слова у дві колонки:

 1) слова з апострофом;

 2) без апострофа.

 ( Робота біля  дошки)

 Дев'ятсот, серм'яга, хуторянин, зв'язок, духмяне, порядок, бур'ян, без'язикі, тьмяно, цвях, присвята, реп'ях, п'ятдесят, з'ясовано, Соловйов.

Ключ. З останніх букв колонок утвориться назва вірша

В.Сосюри «Так ніхто не кохав...».

 

VII. Підсумок заняття.

• "Мікрофон".

"Сьогодні на занятті я навчив(ла)ся…, дізнався..., зрозумів..." або "Знати правила вживання апострофа мені потрібно для того, щоб…"

• Який вид роботи найбільше сподобався?

•Оцінювання.

VIIІ. Домашнє завдання.

 1. За підручником  вивчити матеріал параграфа.

 2. Знайти і записати у зошит 5 прислів'їв зі словами з апострофом.

 3. Скласти розповідь про апостроф, використовуючи слова з ним.

4. 1. Кросворд "Слова з апострофом".

I. Група близьких родичів, що проживають разом.

II. Елемент вбрання священика.

III. Частина голови.

IV. Запашна лікарська рослина.

V. Що не можна вживати у піст?

VI. Частина стопи.( за даними завданнями та відповідями намалювати кросворд)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

ПРАВОПИС СЛІВ З АПОСТРОФОМ

Зверніть увагу на словосполучення МаВПа БуФ. Це спеціальна мнемонічна фраза, яка допомагає запам’ятати, коли варто ставити апостроф у словах. Після всіх виділених великих літер завжди ставимо апостроф перед я, ю, є, ї.

 Добірка поширених слів з апострофом, які трапляються в ЗНО та НМТ з української мови:

Ад’ютантний, без’ядерний, безриб’я, в’язати, Валер’ян, в’ялий, дев’ятиградусний, двох’ярусний, жаб’ячий, з’ясовувати, зім’ятий, запам’ятовувати, зв’язка, зів’ялий, знічев’я, з’юрмлений, злопам’ятний, м’ята, м’ясо, м’язистий, м’якшати, марнослів’я, надхмар’я, над’яскравий, над’їсти, кав’ярня, кур’єр, кам’яний, коров’ячий, інтерв’ю, львів’янин, любов’ю, лев’яча, ластів’ята, об’єднати, обв’язка, об’їдати, об’їздний, обов’язково, об’єкт, об’єктивний, об’їдки, прем’єр, подвір’я, під’їхати, п’ятнадцять, п’єдестал, пам’ятний, підв’ялити, пір’їна, пуп’янок, полум’я, п’ята, реп’ях, риб’ячий, розв’ючувати, розм’якшити, роз’їхатися, розв’язок, роз’яснення, сором’язливий, слов’яни, солов’їний, сурм’яний, солом’яний, сухом’ятка, слов’янофіл, трьох’ярусний, трав’янистий, харків’янин, хлоп’ята, чотирьох’ядерний, черв’як, уп’ятьох.

 

Тести з відповідями

1. Яке слово потрібно писати з апострофом?:

А) медв..яний;                              Б) трав..яний;                           В) цв..ях;

Г) присв..ячений;                        Д) моркв..яний.

2. У якому слові після «р» пишеться апостроф:

А) сер..йозний;                            Б) довір..я;                                  В) кор..явий;

Г) бур..яний;                                Д) пр..ямувати.

3. У якому слові після префікса пишеться апостроф:

А) під..йомник;                           Б) роз..учити;                              В) без..ядерний;

Г) з..економити;                         Д) без..іменний.

4. Яке слово потрібно писати з апострофом:

А) пів..Києва;                               Б) пів..Європи;                            В) напів..правда;

Г) пів..лимона;                           Д) двох..ярусний.

5. Яке прізвище потрібно писати з апострофом:

А) Мол..єр;                                  Б) Солов..йов;                               В) Лук..янченко;

Г) Н..ютон;                                  Д) Мал..яренко.

6. Яке слово пишеться з апострофом?

А) духм..яний;                           Б) торф..яний;                               В) цв..яшок;

Г) рутв..яний;                            Д) мавп..ячий.

7. Знайдіть слово, у якому не пишеться апостроф:

А) моркв..яний;                        Б) зм..якнути;                                   В) В..ячеслав;

Г) жнив..яний;                          Д) черв..як.

8. Знайдіть слово, у якому після «р» пишеться апостроф:

А) зор..яний;                             Б) всер..йоз;                                       В) узгір..я; 

Г) пр..янощі;                             Д) тр..ясовина.

9. Знайдіть слово, у якому після префікса пишеться апостроф:

А) роз..ятрити;                      Б) дез..активація;                               В) без..іменний;

Г) від..учити;                            Д) під..йом.

10. Знайдіть прізвище, яке пишеться з апострофом:

А) Св..ятишев;                         Б) Д..яконов;                                         В) Трет..як;

Г) Мурав..йов;                        Д) Дем..янчук.

11. У всіх словах якого рядка ставиться апостроф?

а)Лук..янівка, тьм..яний, багр..янець, відсв..яткувати;

б)львів..янин, з..юрмитися, в..янути, бур..янець;

в)мавп..ячий, між..яр..я, пор..ядок, зв..язковий;

г)бур..яно, Монтеск..є, Х..юстон, пан..європейський.

12. У всіх словах якого рядка апостроф не ставиться?

а)зв..ялити, бур..яний, з..умовити, черв..як;

б)дзв..якнути, без..ідейний, пір..я, під..їзд;

в)цв..ях, сер..йозний, пів..Європи, брукв..яний;

г)сором..язливий, б..юро, недокрів..я, в..язка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 січня
Переглядів
800
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку