Правильна вимова звука [ф], позначення його буквою «еф».
Мета.
Ключові компетентності:
- вільне володіння державною мовою;
- здатність спілкуватися рідною мовою;
- інноваційність ( відкритість до нових ідей);
-навчання впродовж життя.
Предметні компетентності: вчити правильно артикулювати слова зі звуком [ф], вправляти у правильній вимові і правильному написанні слів із цим звуком; активізувати і поповнювати словниковий запас учнів. Розвивати усне мовлення, пам’ять, увагу.
Обладнання: презентація, картки із завданнями, цеглинки LEGO .
ХІД УРОКУ
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
Перевірка готовності учнів до уроку
2. Мотивація навчальної діяльності
Учні вибирають необхідну для них "вітамінку", яка допоможе їм на уроці ( розум+, пам'ять - форте, анти лінь, увага на всі 100%).
ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань.
Промовляння скоромовок (за вчителем або спроектованих на екран).
ФАРТУШОК
Флокси, флокси
На фланелі,
Фартушок
Зацвів у Нелі.
Із шифону
Шарфик в Галочки,
А на нім
Рясні фіалочки
Варвара Гринько
Джерело: https://mala.storinka.org/скоромовки-варвари-гринько.html
Фіолетовий фломастер
Скрізь усе пофарбував:
Фізкультурника у формі,
Світлофор і телеграф.
Генадій Равенський
Джерело: http://abetka.ukrlife.org/ab_skoro.htm
— Який звук ви чули найчастіше? Правильно вимовляйте звук [ф]. Доведіть, що цей звук приголосний. Простежте, якими органами мовлення створюється перешкода на шляху струменя повітря.
2. Оголошення теми та завдань уроку.
3. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.
Виконання вправи 88.
Вправа «Біном фантазій».
— Виберіть два слова та об’єднайте їх у речення.
Запис каліграфічної вправи, поданої в підручнику на с. 25.
Лінгвістична казка.
Стала перед дзеркалом літера Ф. Довго любувалася собою. Розглядала своє фіолетове волосся та надуті щоки, фіолетову футболку з фіалками. А найбільше її сподобалося, що поруч лежали фломас-тери. Взяла вона фіолетовий фломастер і розпочала …
— Діти, пофантазуймо, що могла розфарбувати літера Ф. (Фіолетовий фартух, фіолетовий порт-фель, фіолетовий велосипед …)
— Прочитайте з дошки (екрана) вірш з різною інтонацією: радісно, здивовано, як скоромовку.
ФІОЛЕТОВІ ЗАГРАВИ
Фіолетові заграви
фарбували в лузі трави,
фіолетовий фломастер
фарбувати також майстер
фіолетові фіалки
фарбував для нас, Оксанко.
Гра "Впіймай звук" Коли учні чують звук [ф], плескають в долоні цеглинками LEGO.
Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.
Робота в групах.
Учні на картках страють захисне покриття, складають і записують речення із заданим словосполученнм (футбольний м'яч, фіолеова фіалка, фазан Марфа).
Виконання вправи 89. Перегляд відео.
Дискусійна сітка Елвермана або «павутинка» дискусії.
Так |
Чи подобається вам малювати фломастером?
|
Ні |
Виконання вправи 90.
- Прочитайте текст із позначками ( + - знаю ! - цікаво).
— Випишіть речення, у яких є слова з буквою «еф».
4. Закріплення вивченого матеріалу.
ІІІ. Заключна частина.
1. Домашнє завдання.
Вправа 92 на с. 26. Інструктаж до виконання домашнього завдання.
2. Рефлексія. Вправа "Аптечка"
Учні діляться своїми враженнями чи допомогла їм "вітамінка".