Вивчення нового матеріалу про правопис прислівників на -о,-е. Коли у прислівниках , утворених від прикметників і дієприкметників пишемо -о,-е. Вправи на закріплення матеріалу.
Розкрийте дужкине/весело; не/важко; не/безплідно, а результативно; не/близько, а далеко; не/боязко, а впевнено; не/порушно; не/забаром; не/гайно; не/голосно, а тихо; не/нароком; не/мало, а достатньо; не/рідко; не/швидко, а повільно, сказав (не)голосно; усміхався (не)щиро, а улесливо; зацікавився (не)нароком; плив (не)повільно, а швидко; надворі (не)холодно;
Номер слайду 2
Розподільний диктант. Записати у дві колонки з прикінцевим:а) – и;б) – і.-вкуп….., залюбк…, насторож…, безвіст…,ліньк…, трич…, насправд…, по-ведмеж…, утрич…, потайк…, мимовол…., опівноч…, навкруг…, по-вовч…, навкруг…, по-українськ…
Номер слайду 3
Т е м а. Правопис прислівників на -о, -е, утворених від прикметників і дієприкметників.
Ж, ч, ш, дж. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Можливі паралельні форми в прислівниках. Ворожо і вороже, сліпучо і сліпуче
Номер слайду 6
Пригадаймо!вид -рід. Час -число Стан -відмінок. Дієприкметник. Який? Що зроблений?Прикметник. Дієслово. Означення. Частина складеного іменного присудкаодягненийнамальований
Номер слайду 7
Капітан рішуче повернув важкий штурвал і спрямував корабель до берега. Моряки добряче виснажилися за час мандрівки, хотіли лише гарячої їжі та трохи поспати. Вони мляво та неохочо взялись пришвартовувати судно, стомлено човчаючи ногами по зношеній палубі. Над головами яскраво сяяло сонце, пливли погожо хмари, даруючи приємну прохолоду. Капітану було навіть боляче думати про те, що неминучо має статись. Ця зупинка в його маршруті остання. Зажурено віддів команду: “Зійти на берег”.