Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 

Про матеріал
1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей.  1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. 
Зміст слайдів
Номер слайду 1

1. Правове забезпечення права на захист безпритульних дітей. Підготувала студентка 4 курсу Групи ср-43 Козачкова Христина

Номер слайду 2

Бездомність – це соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї жилого приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке б вона могла використовувати для проживання/перебування і в якому могла бути зареєстрованою. Тривожною тенденцією в даний чає є активне зростання чисельності бездомних громадян та безпритульних дітей, які займаються бродяжництвом. Проблема бездомних громадян та безпритульних дітей в Україні деформує соціальне середовище, руйнує фізичне, психічне та духовне здоров’я людей, знижує їх життєву, громадську та творчу активність, погіршує моральний стан, створює соціальну напругу в суспільстві. Більшість громадян, схильних до бродяжництва, ведуть протиправний, здебільшого злочинний спосіб життя. Серед них і ті, які були раніше засуджені, хворі на різні інфекційні захворювання (СНІД, туберкульоз, гепатит тощо), зловживають наркотичними засобами, хронічні алкоголіки.

Номер слайду 3

Причинами такої ситуації стало різке зниження доходів та рівня життя населення внаслідок структурних змін у галузях економіки, збитковості багатьох підприємств виробничої сфери, недосконалості фінансово-кредитних механізмів, різкого збільшення наявного та прихованого безробіття, неготовність навчальних та соціальних закладів, правоохоронних органів проводити роботу з такими категоріями населення в ринкових умовах. Крім того, свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишити територію України не підкріплюються достатньою освітньою, правовою та інформаційною роботою серед громадян, яка б допомогла реалізувати правові норми, передбачені Конституцією України. Особливої уваги з боку держави потребує сьогодні вирішення проблемних питань безпритульних дітей, зменшення чисельності дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яких налічується понад 100 тисяч, більшість з них - "сироти" при живих батьках, відновлення житлових і майнових прав дітей. Кардинальних змін потребує діяльність місцевих органів виконавчої влади, органів опіки та піклування, правоохоронних органів та молодіжних організацій.

Номер слайду 4

Основними принципами на яких ґрунтується соціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей є принципи: законності; демократизму; рівності громадян; поваги до особистості; визнання честі та гідності; забезпечення основних прав і свобод людини. Прийнятий Закон поширюється на громадян України та осіб без громадянства, які постійно на законних підставах проживали і після втрати прав на жилі приміщення проживають на території України. Бездомні громадяни і безпритульні діти мають право на: повагу до їх гідності; охорону здоров’я; соціальний захист; правову допомогу; звернення відповідно до законодавства із заявами та скаргами до органів державної влади та органів місцевого самоврядування; отримання інформації про свої права та обов’язки. Крім цього, ці громадяни мають право користуватися іншими правами та свободами, що закріплені Конституцією і законами України.

Номер слайду 5

Законом України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" визначено коло громадян, яким надаються жилі приміщення позачергово. А саме, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, а також повнолітнім особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мали жилих приміщень або втратили житло до свого влаштування в заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, передачі під опіку, піклування, після закінчення їх перебування в зазначених закладах, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням, а також після строкової служби в Збройних Силах України або після відбування покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або арешту, жилі приміщення надаються позачергово.

Номер слайду 6

Поряд з цим, на допомогу бездомним громадянам і безпритульним дітям, на їх підтримку та реінтеграцію створюються соціальні заклади. Такими закладами соціального захисту для бездомних громадян є:

Номер слайду 7

- будинок нічного перебування - заклад соціального захисту для бездомних громадян, діяльність якого спрямована на поступове повернення особи до самостійного повноцінного життя шляхом надання їй комплексу послуг (соціальних, психологічних, юридичних, медичних тощо) з урахуванням індивідуальних потреб;- центр реінтеграції - заклад соціального захисту для бездомних громадян, діяльність якого спрямована на поступове повернення особи до самостійного повноцінного життя шляхом надання їй комплексу послуг (соціальних, психологічних, юридичних, медичних тощо) з урахуванням індивідуальних потреб;- соціальний готель - заклад соціального захисту для перебування бездомних громадян, який має у своєму складі окремі номери (кімнати). Розміщення та проживання бездомних громадян у соціальному готелі є платними. Оплата за проживання в соціальному готелі може здійснюватися безпосередньо бездомним громадянином або іншою фізичною чи юридичною особою.

Номер слайду 8

Закладами соціального захисту для безпритульних дітей є:- притулок для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх заклад соціального захисту, створений для тимчасового перебування в ньому неповнолітніх віком від 3 до 18 років;- центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах неповнолітніх заклад соціального захисту, що створюється для тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги. Також, необхідно відмітити, що фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Додаткове фінансування - за рахунок залучення коштів об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, благодійних організацій та фізичних осіб.

Номер слайду 9

Висновок : Таким чином, соціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей - це обов’язок держави гарантований Конституцією України.

Номер слайду 10

ЛІТЕРАТУРА :  Закон України “Про охорону дитинства” : прийнятий 26 квітня 2001 року № 2402-III, із змінами станом 16 червня 2011 р. // Режим доступу : www.rada.gov.ua2.             Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» : прийнятий 2 червня 2005 року № 2623-IV // Режим доступу : www.rada.gov.ua3.             Закон  України  «Про органи і служби у справах дітей  та спеціальні установи для дітей» : прийнятий 24 січня 1995 року № 20/95-ВР, станом на 9 вересня // Режим доступу : www.rada.gov.ua4.           Закон   України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» : прийнятий 11 грудня 2003 року № 1382-IV // Режим доступу : www.rada.gov.ua5.           Закон   України «Про соціальні послуги» : прийнятий 19 червня 2003 року № 966-IV // Режим доступу : www.rada.gov.ua. Закон   України «Про волонтерську діяльність» : прийнятий 19 квітня 2011 року № 3236-VI // Режим доступу : www.rada.gov.ua

Номер слайду 11

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !

pptx
Додав(-ла)
Alebarda Mykola
До підручника
Правознавство (профільний рівень) 11 клас (Гавриш С.Б., Сутковий В.Л., Філіпенко Т.М.)
Додано
10 жовтня 2021
Переглядів
718
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку