ПРАВОЗНАВСТВО РОЗДІЛ І “ОСНОВИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА”

Про матеріал
В презентації представлені уроки до Розділу 1 "Основи теорії держави та права". - ЗАНЯТТЯ 1: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕРЖАВИ - ЗАНЯТТЯ 2: ДЕРЖАВНА ВЛАДА. ФОРМИ ДЕРЖАВИ - ЗАНЯТТЯ 3: ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ - ЗАНЯТТЯ 3.1: НОРМИ ПРАВА
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРАВОЗНАВСТВОРОЗДІЛ І“ОСНОВИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА”

Номер слайду 2

ПРАВОЗНАВСТВОРОЗДІЛ ІЗАНЯТТЯ 1: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕРЖАВИ

Номер слайду 3

Номер слайду 4

ВИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВИДержава - це особлива форма організації суспільства за допомогою спеціального апарату управління, який захищає інтереси населення певної території, регулює відносини між членами суспільства, зокрема за допомогою примусу.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ ДЕРЖАВИ

Номер слайду 7

Номер слайду 8

ВИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВИ

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

ПРАКТИЧНЕЗАВДАННЯ №1

Номер слайду 15

ДЗ

Номер слайду 16

ПРАВОЗНАВСТВОЗАНЯТТЯ 2: ДЕРЖАВНА ВЛАДА. ФОРМИ ДЕРЖАВИ

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Форма (лат. formal — структура, система організації) держави — це поєднання способу організації та здійснення державної влади, методів її здійснення та форм зворотного зв'язку органів держави із населенням.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

ФОРМИ ПРАВЛІННЯ

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Монархія — форма державного правління, за якої найвища державна влада повністю (необмежена, абсолютна монархія) або частково (обмежена, конституційна монархія) належить (персоніфікується) одній особі — спадкоємному, або ж виборному монархові. Республіка (від лат. res publica — справа громади) — форма державного правління, за якої верховна влада у державі (суверенітет) належить Народу, а верховні органи державної влади обираються на певний термін, з окресленими Законом повноваженнями; існує поділ влади на гілки: законодавчу, виконавчу, судову.

Номер слайду 25

Номер слайду 26

ФОРМИ ДЕРЖАВНОГОУСТРОЮ

Номер слайду 27

Номер слайду 28

ФЕДЕРАТИВНІ УНІТАРНІ

Номер слайду 29

Унітарна держава — єдина цілісна держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають статусу державних утворень і не володіють суверенними правами.

Номер слайду 30

Конфедера́ція (лат. confœderatio) — політичний союз, кожний член якого зберігає незалежність. Форма державного або соціального устрою. Держава-конфедерація має власні органи державної влади та управління, але водночас створює спеціальні органи для координації діяльності в певних, чітко визначених сферах (насамперед військовій, рідше зовнішньополітичній, економічній та інших сферах). Члени конфедерації зберігають свій державний суверенітет, незалежну систему органів влади, своє законодавство.

Номер слайду 31

Федера́ція (лат. foederatio — об'єднання, союз, спілка, імперія) — форма державного устрою, за якої вищі територіальні одиниці держави мають певну юридично визначену політичну самостійність, чим відрізняються від адміністративно-територіальних одиниць унітарної держави. Складові частини федерації — це своєрідні державоподібні утворення, які називають суб'єктами федерації, а територія федерації складається з територій її суб'єктів[1].

Номер слайду 32

ФОРМИ ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ

Номер слайду 33

Політичний режим — характерний тип влади в країні, сукупність засобів і методів здійснення політичної влади, яка відображає характер взаємовідносин громадян і держави. Визначається способом і характером формування представницьких установ, органів влади, співвідношенням законодавчої, виконавчої і судової влади, центральних і місцевих органів, становищем, роллю та умовами діяльності громадських організацій, рухів, партій, правовим статусом особи, ступенем розвитку демократичних свобод.

Номер слайду 34

ФОРМИ ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ

Номер слайду 35

Антидемократи́зм - елемент форми державно-правового режиму держави, де стан політичного життя, за якого державна влада здійснюється антидемократичними методами. Антидемократизм є основною частиною тоталітаризму. Демократія — політичний режим, при якому єдиним джерелом влади визнається народ, а влада здійснюється за волею народу і в його інтересах. Демократичні режими складаються в правових державах. Авторитари́зм (лат. autoritas — повна влада) — режим правління, за якого всю чи більшу частину влади зосереджено в руках однієї особи чи групи осіб. Роль представницьких органів влади зведено нанівець або занижено. Характерною рисою є зведення нанівець місцевого самоврядування, застосування репресій і терору. Крайня форма авторитаризму — тоталітаризм.

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

ДЗ

Номер слайду 39

ПРАВОЗНАВСТВОЗАНЯТТЯ 3: ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ

Номер слайду 40

Номер слайду 41

Номер слайду 42

Звичаї народу — це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. Традиції – це те, що передається із покоління в покоління як загальноприйняте, загальнообов'язкове, перевірене минулим досвідом, необхідне для існування колективу чи держави.

Номер слайду 43

Норма права - це закріплене обов'язкове правило поведінки загального характеру, що визначає зразок належної чи дозволеної поведінки або наслідки його порушення, ефективна дія якого забезпечується державою.

Номер слайду 44

Суб'єктивні права — офіційно визнані можливості, якими володіє фізична чи юридична особа. Це також міра юридично можливої поведінки особи. Суб'єктивні права завжди розуміються в конкретному значенні — право на життя, працю, освіту тощо.

Номер слайду 45

Об'єктивне право — система загальнообов'язкових норм, що мають формальне вираження, встановлюються та гарантуються державою з метою впорядкування суспільних відносин.

Номер слайду 46

Номер слайду 47

ПРАВОЗНАВСТВОЗАНЯТТЯ 3.1: НОРМИ ПРАВА

Номер слайду 48

Номер слайду 49

Номер слайду 50

Номер слайду 51

Номер слайду 52

Номер слайду 53

Номер слайду 54

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯПІДГОТУВАТИСЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

pptx
Додано
17 лютого
Переглядів
68
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку