26 січня о 18:00Вебінар: Співпраця вчителя з батьками дитини з особливими освітніми потребами

Презентація- вплив електричного струму на організм людини

Про матеріал

1) Види дій струма на організм людини,

2) фактори впливу,

3) використання струму в медицині ( Дарсонвалізація-це дія на організм імпульсного струму високої частоти(110кГц),високої напруги(20кВ) і малої сили(0,02мА) у вигляді електричних розрядів; Ультратонотерапія-дія на певні ділянки тіла струмами над тональної частоти)


Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вплив електричного струму на організм людини

Номер слайду 2

Електричний струм – це впорядкований рух електричних зарядів. Сила струму в ділянці кола прямо пропорційна різниці потенціалів, тобто напрузі на кінцях ділянки і обернено пропорційна опору ділянки кола. Доторкнувшись до провідника, що знаходиться під напругою, людина включає себе в електричний ланцюг, якщо він погано ізольований від землі або відразу дотикається до об'єкту з іншим значенням потенціалу. У цьому випадку через тіло людини проходить електричний струм.

Номер слайду 3

 Проходячи через організм людини, електричний струм здійснює чотири дії Термічна дія струму. Електролітична дія струму Механічна (динамічна) дія струму. Біологічна дія струм. Проявляється в опіках окремих ділянок тіла, нагріванні до високої температури кровоносних судин, нервів, серця, мозку та інших органів, які знаходяться на шляху струму. Проявляється в розкладанні органічних рідин, у тому числі і  кровіВиявляється у розриві, розшаруванні та інших пошкодженнях різних тканин організму, в тому числі м'язової тканини, стінок кровоносних судин, судин легеневої тканини та ін. Проявляється в подразненні й порушенні живих тканин організму, а також у порушенні внутрішніх біоелектричних процесів, що протікають при нормальному функціонуванні організму. Викликає в них серйозні функціональні розлади;Супроводжується значними порушеннями їх фізико-хімічні складу;Пошкоджує різні тканини організму

Номер слайду 4

ВИДИ УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОММісцевіЗагальніВикликають місцеве ушкодження організму – електричний опік, металізацію шкіри, механічні пошкодження, викликані мимовільними скороченнями м'язів під дією струму і електроофтальмія (запалення зовнішніх оболонок очей під дією електричної дуги).  Їх частіше називають електричними ударами, викликають порушення звичайної діяльності життєво важливих органів або призводять до ураження всього організму.

Номер слайду 5

ФАКТОРИ, ЩО ДІЮТЬ НА ТЯЖКІСТЬ УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМСила струму і тривалість діїШлях струму. Вид струму. Довкілля. Зі збільшенням сили струму з'являються реакції організму: відчуття, судорожне скорочення м'язів і фібриляція серця. Ураження буде найбільш тяжким, якщо на шляху електричного струму виявляються серце, грудна клітка, головний і спинний мозок. Наприклад, при протіканні струму шляхом "нога-нога" через серце проходить 0,4% загального струму, а шляхом "рука-рука" – 3,3%. Електричний струм промислової частоти є найбільш несприятливим. При збільшенні і зменшенні частоти (більше 50 Гц) значення відчутного і невідпускаючого струму зростають. Вологість і температура повітря, наявність заземлених металевих конструкцій і підлоги, струмоведучого пилу надають додатковий вплив на умови електробезпеки. Ступінь ураження електричним струмом залежить і від площі контакту людини зі струмоведучими частинами.

Номер слайду 6

Розрізняють три ступені впливу струму на організм людини. Назва. Відчут-ний. Невід-пускний. Фібриляційний. Наслідки. Початок болісних відчуттів. Судоми і біль,важке дихання. Фібриляція серця,параліч дихання. Сила струму(до 1,5 м. А)(10-15 м. А)(90-100 м. А)

Номер слайду 7

Використання електричного струму в медецині

Номер слайду 8

Дарсонвалізація. Дарсонвалізація-це дія на організм імпульсного струму високої частоти(110к. Гц),високої напруги(20к. В) і малої сили(0,02м. А) у вигляді електричних розрядів

Номер слайду 9

Ультратонотерапія. Ультратонотерапія-дія на певні ділянки тіла струмами над тональної частоти. Використовується струм над тональної частоти(22к. Гц),який йде безперервно,у зв’язку з чим в тканинах утворюється більше ендогенного тепла,чим при дарсонвалізації.

Номер слайду 10

Індуктотермія-метод лікування ,при якому на певні ділянки тіла хворого впливають переважно магнітним полем високої частоти(13,6 Мгц)Індуктотермія

Номер слайду 11

Отже , вплив струму на організм людини дуже різноманітний так як і наслідки,але Струм допомагає людям в лікарнях і рятує життя їм. Тому постає питання чи допомагає нам струм чи навпаки вбиває. Будьте обережні

pptx
Додано
23 жовтня 2018
Переглядів
5187
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку