Презентація на тему "3D - моделі молекул органічних сполук".
Презентація буде корисна для учнів і вчителів на уроках хімії в 10 класі.
На прикладі наведених вуглеводнів, можна побачити будову молекул різних класів органічних сполук.
Тема: 3-D моделі молекул органічних сполук. Мета: продемонструвати будову органічних сполук на прикладі найпростіших представників вуглеводнів. Підготувала учениця 10-В класу. Рибалка Анна
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Метан (CH4)Метан — це перший представник гомологічного ряду алканів. Він є основною складовою природного газу, зустрічається в осадовому чохлі земної кори у вигляді вільних скупчень (покладів), в розчиненому (в нафті, пластових і поверхневих водах), розсіяному, сорбованому (породами і органіч. Речовиною) і твердому (газогідратному) станах. Використовують метан найчастіше у якості палива. Також за допомогою нього одержуєтся ацетилен(етил), метиловий спирт та багато інших органічних сполук.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Етен (Етилен) (С2 Н4)Етен (або етилен) — це перший представник гомологічного ряду алкенів ненасичених вуглеводнів з одним подвійним зв’язком. Етен широко використовується у промисловості для синтезу етилового спирту та важливих полімерних матеріалів (поліетилен та тд.). З етилену виробляють хлористий вініл і полівінілхлорид, синтетичні каучуки, оксид етилену та полімери на його основі. За нормальних умов — це безбарвний газ з слабким солодковатим запахом.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Етил (Ацетилен) (С2 Н2)Етил (або ацетилен) — це перший представник гомологічного ряду алкінів ненасичених вуглеводнів з одним потрійним зв'язоком. Етил застосовується у хімічній промисловості для синтезу пластмаси, бензолу, ацетатної кислоти і ін. У техніці значні кількості ацетилену використовуються при зварюванні і різанні металів. За нормальних умов — це безбарвний газ, який легше за повітря.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Бензен (С6 Н6)Бензен (також бензол) — це найпростіший представник гомологічного ряду аренів ароматичних вуглеводнів. Бензен є дуже важливою сировиною для хімічної промисловості. Зокрема для одержання нітробензолу (а згодом аніліну), фенолу, гексанхлоран та багатьох інших органічних сполук і їх розчинів. За нормальних умов — це безбарвна летка рідина з характерним запахом.
Номер слайду 10
Висновок: На прикладі наведених вуглеводнів, ми змогли побачити будову молекул різних класів органічних сполук. Кожний з них має унікальну будову та властивості, отже й застосування. Дякую за увагу!