Презентація 5 клас "Охорона природи. Червона книга України".

Про матеріал
Презентація познайомить учнів з рослинами та тваринами, занесеними до Червоної книги України, з тваринами, що в результаті господарської діяльності людини зникли як на нашій планеті, так і на території України.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Охорона природи. Червона книга. України.

Номер слайду 2

Ми живемо на прекрасній планеті Земля. Планеті з ясними сонячними ранками, густими лісами, замріяними річками, дзвінкоголосими пташками. Але людина не лише милується красою природи. Кожного дня ми потребуємо чистої води і повітря, продуктів харчування, палива та будівельних матеріалів і все це людина бере у природи.

Номер слайду 3

З кожним роком людина все більше змінює природу. В результаті господарської діяльності вирубуються наші ліси, пересихають ріки, зникають рослини і тварини. Людство назавжди втратило кваггу, сумчастого вовка, птахів: додо та мандруючого голуба, в океані ви не знайдете морської корови. І це не повний перелік зниклих тварин.

Номер слайду 4

Квагга. Мандруючий голуб. Додо(дронт)Морська корова. Сумчастий вовк (талацин)Вони назавжди зникли

Номер слайду 5

На просторах України вже не пасуться величезні стада сайгаків. Вони збереглися лише в заповідниках Середньої Азії та Казахстану. Ще сумніша доля у тарпана та тура. На згадку про цих тварин українцям залишилися лише розповіді та малюнки.

Номер слайду 6

Сайгак. Тур. Тарпан

Номер слайду 7

Розуміючи, що людина – це часточка природи і її саму можуть чекати такі сумні наслідки, людство висунуло завдання - не шкодити природі, а охороняти її.

Номер слайду 8

ОХОРОНА ПРИРОДИ –це система заходів, що здійснюється з метою збереження, розумного використання і відтворення природних ресурсів.

Номер слайду 9

Вчені всього світу вивчають та охороняють природу. Створено багато організацій з охорони навколишнього середовища, наприклад, «Всесвітній фонд природи»,Міжнародна спілка охорони природи, «Ґрінпіс» (англ. Greenpeace), «Друзі Землі», «Клуб Сьєрра» та інші. Створюються природоохоронні території та видються Червоні книги, до яких заносять тварин, рослини, гриби, яким загрожує зникнення.

Номер слайду 10

В Україні також створено Червону книгу, що складається з двох частин: рослинний та тваринний світ. До Червоної книги потрапляють види, яким загрожує вимирання. Серед рослин це- тюльпан Шренка, сон розкритий, підсніжник звичайний, лілія лісова, тис ягідний. А серед тварин – саламандра плямиста, зубр, рись, дельфін афаліна, птахи: дрохва, лелека чорний.

Номер слайду 11

Тюльпан Шренка Сон розкритий. Підсніжник звичайний. Тис ягідний. Лілія лісова

Номер слайду 12

ДЗубр. Рись. Дельфін афаліна. Чорний лелека. Дрохва. Саламандраплямиста

Номер слайду 13

До Червоної книги України занесено й організми, які мешкають лише в нашій державі. Їх називають ендеміками України. Наша держава несе відповідальність за їхнє збереження перед усією планетою. Такими рослинами є астрагал одеський, гвоздика бузька, житняк пухнастоквітковий. А серед тварин-ящірка Ліндгольма, пічкур карпатський, сліпак піщаний.

Номер слайду 14

Астрагал одеський. Гвоздика бузька. Сліпак піщаний. Пічкур карпатський. Ящірка. Ліндгольма. Житнякпухнастоквітковий

Номер слайду 15

Крім Червоної книги, є ще. Зелена книга України, у якійвміщено відомості не про окремі види, а про природні угруповання, що підлягають охороні.

Номер слайду 16

У нашій державі діють закони, спрямовані на охорону природи від забруднень, збереження рослин та тварин. Зокрема, в Україні є Закон «Про охорону навколишнього середовища», який було прийнято у 1991 році, він регулює питання збереження живих організмів, які існують на території країни. Також є Закон України «Про заповідний фонд», «Про флору», Лісовий кодекс України.

Номер слайду 17

ПРАВИЛАПОВЕДІНКИВ ПРИРОДІ

Номер слайду 18

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
 1. Савош Тетяна Іванівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Білецька Олена
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
5641
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку