Рухова і фізична активність є винятково важливим, фундаментальним чинником формування, збереження, зміцнення здоров’я та розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці. Завдяки здатності організму до саморегуляції відбувається його адаптація до змін зовнішнього середовища, організм стає стійкішим і життєздатнішим.
Номер слайду 3
Робота скелетних м’язів, які складають близько 40 % маси тіла, супроводжується посиленим припливом до них крові. У результаті м’язові волокна краще забезпечуються поживними речовинами і киснем, відбувається інтенсивне виведення з організму продуктів метаболізму (обміну речовин) і шлаків. Це, в свою чергу, сприяє збільшенню об’єму м’язів, сили їхнього скорочення і витривалості. Людина набуває красивої, привабливої статури, яка зразу вирізняє її серед оточуючих.
Номер слайду 4
Дійсно, неможливо уявити здорову дитину малорухливою. Установлено, що кожен руховий акт здійснюється в просторі і часі, тому дитина, яка активно рухається, отримує можливість набути за певну одиницю часу більшого об'єму інформації, що, як наслідок, сприяє прискореному формуванню її психіки. Фахівцями доведена також взаємозалежність рухової активності і розвитку мовлення.
Номер слайду 5
Більша частина сучасної роботи змушує людину сидіти по 8-10 годин на добу. Це дуже шкідливо для організму. Через постійне зігнутого положення одні групи м'язів перенапружуються, а інші не отримують ніякого навантаження. Тому в офісних працівників часті проблеми з хребтом. Також відбуваються застійні явища в органах малого таза, що особливо шкідливо для жінок, т. к. призводить до порушень в роботі сечостатевої системи. Крім цього, атрофуються м’язи ніг, скорочується капілярна мережа. Серце і легені починають працювати менш ефективно.
Номер слайду 6
Правильні навантаження необхідна для забезпечення нормальної життєдіяльності. Коли м'язи включаються в роботу, організм починає виділяти ендорфіни. Гормони щастя знімають нервову напругу і підвищують тонус. В результаті негативні емоції зникають, а рівень працездатності, навпаки, злітає.
Номер слайду 7
Оцінка індивідуального рівня фізичного розвитку
Номер слайду 8
Порядок виконання роботи. Визначте свій зріст. Визначте масу свого тіла.
Номер слайду 9
Для визначення ІМТ:• визнач свій зріст (у метрах) і масу тіла (в кілограмах);• обчисли ІМТ за формулою: {0505 E3 EF-67 EA-436 B-97 B2-0124 C06 EBD24}Показник. Рівень розвитку1-15 Низький, в тебе дистрофія, дуже низька вага15-18 Середній, відхилення від норми, однак в межах вікових змін: ти швидше ростеш ніж набираєш вагу18,5-24,9 Нормальний, твоя вага в нормі25-30 Середній, відхилення від норми, однак в межах вікових змін: ти швидше набираєш вагу ніж ростеш30-50 Високий, в тебе ожиріння, дуже велика вага
Номер слайду 10
Експрес оцінку індивідуального рівня фізичного здоров’я можна здійснити за допомогою наступного тесту{1 FECB4 D8-DB02-4 DC6-A0 A2-4 F2 EBAE1 DC90}Запитання. ВідповідіБали1. Скільки разів на тиждень ви займаєтесь фізкультурою принаймні 15 хв. без перерв?3 дні або більше101 або 2 дні5 Жодного разу02. Як ви ставитесь до тютюнопаління?Негативно10 Нейтрально5 Позитивно03. Скільки разів на тиждень ви снідаєте?7103 або 4 рази5 Не снідаю взагалі0
Номер слайду 11
Якщо ви набрали: 60-70 балів, то індивідуальний розвиток вашого фізичного здоров’я добрий, 35-59 – вам слід подбати про своє здоров’я, менш ніж 35-у вас є проблеми зі здоров’ям{1 FECB4 D8-DB02-4 DC6-A0 A2-4 F2 EBAE1 DC90}Запитання. ВідповідіБали4. Як часто ви «перехоплюєте» щось між основними прийомами їжі?Ніколи101 або 2 рази5 З або 4 рази05. Скільки годин на добу ви спите?9 або 10 годин105 або 6 годин5 Менш ніж 5 годин06. Як співвідносяться ваш масо-ростовий показник та оптимальний для вашого віку і статі?Перевищує більше ніж на 30 відсотків10 У нормі або перевищує не більше ніж на 10 відсотків5 Нижче на 21-30 відсотків0
Номер слайду 12
ЗРОБІТЬ ЗАГАЛЬНИЙ ВИСНОВОК ЩОДО РІВНЯ СВОГО ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я. М о л о д е ц !