Презентація "Балада про соняшник" - поетичний роздум про суть мистецтва, процес творчості"

Про матеріал

Презентація до уроку української літератури в 11 класі за темою "Балада про соняшник" Івана Драча" - поетичний роздум про суть мистецтва, процес творчості"

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Дажбог — бог світла і сонця, син Сварога, бог–даватель всякого добра, опікун людської долі та достатку.

Номер слайду 3

Сонцепоклонники в українській літературі

Номер слайду 4

На небі сонце — серед нив я. Більше нікого . М. Коцюбинський Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, Лиш Сонячні Кларнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім — всі планети. П. Тичина

Номер слайду 5

Найвагоміший мистецький здобуток раннього Драча — образ сонця.

Номер слайду 6

«Балада про соняшник» - поетичний роздум про суть мистецтва, процес творчості.

Номер слайду 7

«Люблю повертати людину очима до сонця. Спочатку поболюють очі, зате як поліпшується зір! Світ стає дорожчим, ріднішим, відчутнішим. Люблю повертати очима до сонця мистецтва. На небі життя побачив його зразу, почав розуміти тільки недавно» Іван Драч

Номер слайду 8

Марія Приймаченко «Соняшники з бджолами», 1962 рік Сонце - символ світла, тепла, чистоти, життя. Соняшник – квітка національного світовідчуття, рослина – символ України.

Номер слайду 9

ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ Метафора - це перенесення назви з одних предметів, явищ, дій, ознак на інші на основі подібності між ними. Наприклад: ріка спогадів, вогонь почуттів, час біжить, сонце усміхається, ліс спить.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ Верлібр — вірш без рими і розмірів з довільним чергуванням рядків різної довжини.

Номер слайду 12

ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ Балада - вид ліро-епічної  поезії фантастичного, історико-героїчного або соціально-побутового змісту з драматичним сюжетом. Медитація – вірш філософського змісту, у якому автор передає свої глибокі роздуми про важливі проблеми, інколи глобального значення (поет і поезія, людина і мистецтво). Притча – короткий фольклорний або літературний твір повчального характеру, орієнтований переважно на алегоричну форму доведення етичних цінностей буття.

Номер слайду 13

У кожного мусить бути своє сонце, своя заповітна верховина, у вічному русі до якої ми очищаємось од випадкового, від хатянської суєти суєт, стаємо вищі та красивіші. І. Драч

Номер слайду 14

Домашнє завдання Написати твір-мініатюру на одну з тем: 1. «Сонце моєї душі» 2. «Чи хотів би (хотіла б) я стати соняшником?».

ppt
До підручника
Українська література (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Авраменко О.М., Пахаренко В.І., Мовчан Р.В.)
Додано
3 березня 2018
Переглядів
3950
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку