Презентація "Баскетбол" 1-4 класи

Баскетбол - спортивна командна гра з м'ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик) закріплене на щиті на висоті 3 метри 05 сантиметрів (10 футів) над майданчиком.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БАСКЕТБОЛ Займаючись баскетболом, ви станете сильними, швидкими, спритними і сміливими, виховуєте в собі влучність, вміння швидко орієнтуватися в складній обстановці

Номер слайду 2

Мета гри В баскетбол грають 2 команди, в кожній з якої по 5 гравців. Мета кожної команди - закинути м'яч у кошик суперника та перешкодити іншій команді заволодіти м'ячем і закинути його у кошик.

Номер слайду 3

ЗАВДАННЯ УРОКУ: Удосконалити техніку ведення м’яча, передачі м’яча в парах на місці, в русі різними способами; закріпити техніку виконання подвійного кроку; сприяти розвитку рухових якостей засобами ігрової діяльності на уроці з баскетболу; розвивати кмітливість, спритність, швидкість та витривалість; виховувати почуття колективізму та взаємовиручки.

Номер слайду 4

Інструкція по техніці безпеки з баскетболу Щоб уникнути травматизму на баскетбольному майданчику (спортивна зала) гравці, що грають на ньому, повинні строго дотримуватися наступних правил і рекомендацій: • прикласти максимум зусиль для гри в коректний баскетбол • не йти на навмисне зіткнення чи травмування гравця-супротивника • не штовхати гравця-супротивника в спину. • не наносити удари по руках • не доводити до ситуації, що можуть привести до травм • суворо дотримуватись правил гри по баскетболу та виконувати всі вказівки судді, щодо порушень правил • обережно поводитись з інвентарем, берегти в цілості, не трощити; гравці, які не будуть виконувати ці правила, будуть суворо покарані • виконувати правила техніки безпеки находження в спортивному залі. Гравці, що порушили дану інструкцію і дійсні правила з баскетболу, будуть суворо покарані відповідно до правил з баскетболу!!!

Номер слайду 5

Тримання баскетбольного м’яча Тримаємо м'яч обома руками, трохи зігнутими у ліктях. Великі пальці скеруйте один до одного , а решту - широко розведіть і спрямуйте уперед.

Номер слайду 6

Тримання баскетбольного м’яча в стійці баскетболіста. 1. Тримаємо м'яч обома руками, трохи зігнутими у ліктях. 2. Великі пальці скеруйте один до одного ,а решту - широко розведіть і спрямуйте уперед. 3. Ноги нарізно або одна нога попереду. При цьому ноги трохи зігнуті у колінах.

Номер слайду 7

Ноги на ширині плечей, трохи зігни.   2. Нахили тулуб, руки зігнуті в ліктях, тримай готовими ловити м’яч.   Стійка баскетболіста

Номер слайду 8

Стійка баскетболіста Ноги напівзігнуті, руки зігнуті в ліктях. Руки можуть бути розташовані перед тулубом, але їх не можна виставляти далі положення ніг.

Номер слайду 9

При ловінні двома руками, коли м'яч наближається до гравця на рівні грудей або голови, то слід витягнути руки назустріч м'ячу, ненапруженими пальцями і китицями утворюючи як би воронку, розміром трохи більшу, ніж обхват м'яча. У момент зіткнення з м'ячем потрібно обхопити його пальцями (не долонями), зближуючи кисті, а руки зігнути в ліктьових суглобах, підтягуючи до грудей.

Номер слайду 10

ЛОВІННЯ М'ЯЧА

Номер слайду 11

Початок гри та кожного періоду Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м'яч над центральним колом). Гравець, який найшвидше заволодів м'ячем починає гру. Ігровий час складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2-3 хвилини. Між другим та третім періодами команди змінюються кошиками.

Номер слайду 12

Основні правила баскетболу. передавати вести однією рукою кидати в кільце бити суперника по руках, штовхати його, тримати руками, наступати на ноги, зустрічати ногою (і прямій, і зігнутою в коліні). Гравцям можна: Гравцям не можна:

Номер слайду 13

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ 1. БИТИ НОГОЮ 2. ВІДБИВАТИ КУЛАКОМ 3. ПОДВІЙНЕ ВЕДЕННЯ 4. ПРОБІЖКА

Номер слайду 14

1.Тривалість гри 2 тайми по 10 хв. Перерва – 2хв 2. Гравці можуть: *передавати м’яч, *вести його 1-єю рукою, *кидати у кошик. 3.Гравець, отримавши м’яча, може зробити з ним лише 2 кроки. 4.Одна команда може володіти м’ячем не довше 24с. За цей час вона повинна кинути м’яч у напрямі кошика суперника або зробити передачу – інакше його буде передано іншій команді.   Основні правила баскетболу.

Номер слайду 15

ПЕРЕВІР СЕБЕ

Номер слайду 16

Стійка гравця Баскетболіст знаходиться на розставлених на ширину плечей ногах, коліна зігнуті, руки в положенні готовності до дій і знаходяться у пояса.

Номер слайду 17

Ведення м’яча. Ведення здійснюється поштовхами м'яча на майданчик пружним рухом пальців, без затримки його (але не ляпасами по м'ячу). ведення м’яча на місці по прямій зі зміною напряму зі зміною рук зі зміною висоти відскоку

Номер слайду 18

Способи передачі м’яча. Передача м'яча двома руками від грудей з ударом об підлогу. Поштовх м'яча повинен бути сильним, а точка відскоку ближче до приймаючого м'яч і далі від передавального. Передача виконується як однієї, так і двома руками.

Номер слайду 19

Передача м'яча двома руками від грудей. Ця передача найбільш точна і надійна, її можна виконувати як стоячи на місці, так і в русі. М'яч різко виштовхується в потрібному напрямку.

Номер слайду 20

Передача м’яча двома руками від грудей.

Номер слайду 21

Передача м’яча однією рукою від плеча.

Номер слайду 22

Кидок м’яча однією рукою від плеча. Кидок - дія гравця, спрямована на попадання м'ячем у ко­шик суперника. Виконувати кидки можна однією і двома рука­ми. Техніка кидків дуже схожа на техніку передач, відмінність же визначається траєкторією польоту м'яча.