Презентація "Баскетбол"

Презентацію "Баскетбол" можна використовувати на уроках фізичної культури в 5-9 класах. Для ознайомлення здобувачів освіти з правилами гри в баскетбол.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Баскетбол. ВИКОНАВ: ВЧИТЕЛЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИРОЗДОЛЬНЕНСЬКОГО ЗЗСОБАЛАНОВИЧ П. С.

Номер слайду 2

Баскетбол - гра між двома командами по 5 гравців у кожній, які намагаються закинути м'яч у кошик команди супротивника.

Номер слайду 3

Майданчик для гри. Кошик знаходиться на висоті 3,05 м. Кільце діаметром 45 см виготовляється з металу і прикріплюється до щита. На кільці кріпиться сітка, що затримує м'яч при влученні в нього, але дозволяє м'ячу вільно пройти й упасти. Розміри майданчика: довжина - 28 м, ширина - 15 м. Відстань до стелі повинне бути не менше 7 м.

Номер слайду 4

Гра починається з підкидання м'яча, і по 1 гравцю з кожної команди в стрибку борються за оволодіння ним. Грати з м'ячем можна тільки руками. Гравець може вести м'яч тільки однією рукою, а не двома. Ведення може продовжуватися як завгодно довго, але не може початися знову, якщо гравець узяв м'яч двома руками.

Номер слайду 5

Час гри. Гра складається з двох частин по 20 хвилин. Хронометрується тільки чистий час гри. Після кожного свистка судді час зупиняється. Після перерви команди міняються площадками. Якщо в основний час гра закінчується нічиєю, призначаються додаткові 5 хвилин для виявлення переможця.

Номер слайду 6

Час гриперерва10 хвилин1 тайм2 тайм1 чверть10 вилин2 чверть10 вилин3 чверть10 вилин4 чверть10 вилин2 хв.2 хв. Тривалість овєртайму 5 хвилин

Номер слайду 7

За одне влучення в кошик призначається різна кількість очок:1 очко - за кожен точний кидок зі штрафної лінії2 очки - кидок з середньої або близької дистанції (ближче трьохочкової лінії)3 очки - кидок з-за трьохочкової лінії, з відстані понад 6 м. 25 см.

Номер слайду 8

У нападаючої команди є тільки 10 секунд на те, щоб перетнути центральну лінію після володіння м'ячем. Команда втрачає м'яч, якщо час прострочений, чи якщо м'яч відкинутий назад і перетнув при цьому центральну лінію. У команди є тільки 30 секунд на атаку і можливість зробити кидок в кільце.

Номер слайду 9

Якщо м'яч вийшов за лінію, вкидання робить команда, гравці якої не торкалися його останніми. 30 секундний відлік не починається знову, якщо гравець команди, що захищається, торкнувся м'яча; гравець не має права торкатися м'яча при його польоті вниз у напрямку кільця, так само як і заважати падінню м'яча зсередини кільця; очко зараховується, якщо час гри закінчилося, але м'яч у момент сигналу знаходився в повітрі; за неспортивну поведінку призначається 2 вільних кидки.

Номер слайду 10

Жести суддів під час судівства гри в баскетбол

Номер слайду 11

Зараховування м’яча 3 Спроба трьох 4 Успішних трьох 5 Очки не 1. Одне очко 2 Два очка очкового кидка очкових кидок зараховувати швидкеопустити кисть опустити кисть різкий рух різкий рух розведення рук

Номер слайду 12

Рухи, які відносяться до часу6 зупинка годинника 7 зупинка годинника 8 Включення 9 Новий відлік (разом зі свистком) для фола ігрового часу 24-х секунд або годинник не включати (разом зі свистком) долоня направлена відкрита долоня на порушника відмашка рукою оберт пальцями

Номер слайду 13

Адміністрування 11 Запрошення 12 Замовлена 13 зв’язок між суддями на 10 Замена на площадку перерва площадці і за столом перехрещені руки взмах відкритою долоня і палець, великий палец перед груддю долонню образуют букву 'T' вверх

Номер слайду 14

У баскетбольній грі часто трапляються різні недотримання та порушення правил, а саме:• Порушення правил• Фоли

Номер слайду 15

Порушення. Аут — м'яч вийшов за межі ігрового майданчика. Пробіжка — гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановлене правилами. Порушення ведення м'яча, що включає в себе проніс м'яча, подвійне ведення. Три секунди — гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд у той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу. П'ять секунд — гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем впродовж п'яти секунд.

Номер слайду 16

Порушення. Вісім секунд — команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд.24 секунди — команда володіла м'ячем більше 24 секунд і не здійснила жодного точного кидка в кільце. Команда отримує право на нове 24 секундне володіння, якщо м'яч, кинутий по кільцю, торкнувся дужки кільця, або щита, а також у разі одержання фолу від команди, що захищається. Опікуваний гравець — гравець тримає м'яч більше п'яти секунд, у той час як суперник його щільно опікає. Порушення повернення м'яча в зону захисту — команда, що володіє м'ячем у зоні нападу, перевела його в зону захисту.

Номер слайду 17

Фолиперсональний;технічний;неспортивний;дискваліфікуючий.

Номер слайду 18

Тренер дискваліфікується, якщо: він зробить 2 технічних фоли;офіційна особа команди або запасний гравець здійснять 3 технічних фоли;тренер здійснить 1 технічний фол, і офіційна особа команди або запасний гравець здійснять 2 технічних фоли.порушується заборона нецензурної лайки і образ. Кожен фол йде в рахунок командних фолів, за винятком технічного фолу, отриманого тренером, офіційною особою команди чи гравцем на лавці запасних.

Номер слайду 19

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу), у разі, якщо і після його закінчення рахунок буде рівним, призначається другий, третій овертайм і т. д., до тих пір, поки не буде виявлений переможець матчу.