В презентації "Баскетбол" описується істроя розвитку, правила гри, види порушень, найбільш поширені травми та фізичні якості.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БАСКЕТБОЛ Вчитель фізичної культури Дорошенко Ірина Володимирівна

Номер слайду 2

Історія баскетбола У 1891 році в Сполучених Штатах Америки молодий викладач, уродженець Канади, доктор Джеймс Нейсміт, намагаючись "оживити" уроки по гімнастики, прикріпив два кошики з-під фруктів до поручнів балкона і запропонував закидати туди футбольні м'ячі. Отримана гра лише віддалено нагадувала сучасний баскетбол. Ні про яке веденні навіть мови не йшло, гравці перекидали м'яч один одному і потім намагалися закинути його в корзину. Перемагала команда, що закинула більше м'ячів. Баскетбол входить в програму Олімпійських ігор з 1936 року. Винахідник гри Джеймс Нейсміт був там в якості гостя. Регулярний чемпіонат світу з баскетболу серед чоловіків проводиться з 1950 року, серед жінок з 1953 року, а чемпіонат Європи з 1935 року

Номер слайду 3

Правила гри В баскетбол грають дві команди. Зазвичай команда складається з 12 осіб, 5 з яких є польовими, а решта вважаються гравцями на заміну. Ведення м'яча в баскетболі. Спортсмени, які володіють м'ячем, повинні пересуватися по полю, б'ючи ним в підлогу. В іншому випадку буде зарахований «пронос м'яча», а це порушення правил в баскетболі. Випадковий дотик до м'яча відмінною від руки частиною тіла не вважається порушенням, на відміну від цілеспрямованої гри ногою або кулаком. Баскетбольний матч складається з 4 періодів або таймів, але час кожного тайму (час гри) різниться в залежності від баскетбольної асоціації. Так, наприклад, в NBA матч складається з 4 таймів по 12 хвилин, а в FIBA ​​кожен такий тайм триває 10 хвилин. Між періодами передбачені короткі перерви, а між другим і третім періодом час перерви збільшено. Покинутий в кошик м'яч може приносити різну кількість очок своїй команді. Якщо м'яч закинутий під час штрафного кидка, то команда заробляє 1 очко. Якщо м'яч закинутий із середньою або близької дистанції (ближче 3-х очкової лінії), то команді дається 2 очка. Три очки заробляє команда, якщо м'яч закинутий через триочкової лінії. Якщо в основний час обидві команди набрали однакову кількість очок, то призначається 5 хвилинний овертайм, якщо і він закінчився в нічию, то призначається наступний і так до тих пір, поки не буде визначено переможця. Правило 3 секунд - правило, яке забороняє будь-якому гравцеві команди, що атакує перебувати в зоні штрафного кидка більше трьох секунд. Правило двох кроків в баскетболі. Гравцеві дозволяється зробити тільки два кроки з м'ячем, після чого він повинен або зробити кидок, або віддати пас.

Номер слайду 4

Баскетбольне поле

Номер слайду 5

Розмітка майданчика

Номер слайду 6

Баскетбольний м'яч Баскетбольний м'яч має сферичну форму, пофарбований в затверджений відтінок оранжевого кольору і має малюнок у вигляді восьми вставок і чорних швів. Размер баскетбольного мяча Длина окружности, мм Масса, г Размер 7 750-780 567-650 Размер 6 720-740 500-540 Размер 5 690-710 470-500 Размер 3 560-580

Номер слайду 7

Баскетбольне кільце і щит - баскетбольне кільце розташовується на однаковій для чоловіків і жінок висоті в 3 метри і 5 сантиметрів (на відміну від сітки в волейболі) і має діаметр в 46 сантиметрів. - баскетбольний щит. Прямокутного розміру 1.80 * 1.05 метра. Закріплений на висоті 2 метрів 90сантиметрів над паркетом.

Номер слайду 8

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). У разі, якщо і після його закінчення рахунок буде рівний, призначається другий, третій овертайм і т. д., до тих пір, поки не буде виявлено переможця матчу.

Номер слайду 9

За одне попадання м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок: 1 очко - кидок зі штрафної лінії 2 очки - кидок з середньої або близької дистанції (ближче трехочковой лінії) 3 очки - кидок через трехочковой лінії на відстані 6м 75см Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі , коли м'яч правильно відбитий одним із спірних . Матч складається з чотирьох періодів по десять хвилин з перервами по дві хвилини. Тривалість перерви між другою і третьою чвертями гри - п'ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися корзинами. Гра складається з двох (2 ) половин по двадцять хвилин кожна , або чотирьох ( 4 ) періодів ( чвертей ) по дванадцять ( 12 ) хвилин , кожен з перервами по дві ( 2 ) хвилини між першим і другим періодами і між третім і четвертим періодами.

Номер слайду 10

Порушення Фол аут - м'яч іде за межі ігрового майданчика; пробіжка - гравець, контролюючий «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правилами порушення ведення м'яча, що включає в себе пронос м'яча, подвійне ведення; три секунди - гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє м'ячем у зоні нападу; п'ять секунд - гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем протягом п'яти секунд; вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд; порушення повернення м'яча в зону захисту (зона) - команда, що володіє м'ячем у зоні нападу перевела його в зону захисту. Фол - це недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Види фолів: персональний; технічний; неспортивний; дискваліфікуючий. Гравець, який отримав 5 фолів в матчі, повинен покинути ігровий майданчик і не може приймати участь у матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, який отримав дискваліфікуючий фол повинен залишити місце проведення матчу.

Номер слайду 11

Види володіння м'ячем Передача м'яча-найголовніший елемент у грі розігруючого захисника.   Уміння правильно і точно передати м'яч - основа чіткого, цілеспрямованого взаємодії баскетболістів у грі. Основні способи передач: -пас від грудей, -пас від плеча, -пас за голови, -паси знизу, збоку, з рук в руки та ін. Підбір - найважливіший елемент при грі в баскетбол, при якому гравець опановує м'ячем після невдалої спроби 2-х або 3-х очкового кидка. Розрізняють декілька видів підбирань: підбір у нападі, на чужому щиті підбір у захисті, на своєму щиті колективний підбір Для успішного підбору гравцеві необхідно загороджувати шлях суперника до кільця з метою виграшу підбирання.

Номер слайду 12

Перехват м'яча - (Англ. steal) - у баскетболі дії гравця оборони по заволодінню м'ячем.   Перехоплення м'яча виконується при кидку або передачі гравців атаки. Після перехоплення м'яча захищає команда переходить у швидкий прорив і набирає «легкі» очки. Перехват м'яча при веденні Якщо нападник веде м'яч дуже високо і не прикриває корпусом, то перехопити його порівняно неважко: слід вибити м'яч двома руками після ривка. Для ефективного перехоплення гравцеві необхідно зайняти позицію на можливому шляху передачі суперника. В основному, перехоплення прерогатива задньої лінії команди Блокшот -англ. blocked shot - заблокований кидок) - баскетбольний термін, що означає ситуацію, коли гравець захисту блокує за правилами кидок суперника. Основними блокуючими гравцями є гравці передньої лінії - центрові і важкі форварди. Однак гравці інших позицій, що мають гарний стрибок і координацію, найчастіше стають кращими в даному показнику.

Номер слайду 13

Найбільш поширені травми при грі в баскетбол Дані для цього дослідження були зібрані за допомогою електронної системи нагляду за травмами. Дослідження показало, що найбільш поширеними травмами були розтягування м'язів і зв'язок нижніх кінцівок ( 30 %), особливо гомілковостопного суглоба ( 24 %) , а також переломи і вивихи верхніх і нижніх кінцівок ( 26 %) , зокрема пальців ( 8 %). Підлітки у віці від 15 до 19 років частіше, ніж молодші спортсмени піддавалися растяжениям м'язів і зв'язок, а також саден і розсіченнями. У дітей у віці 10-14 років частіше діагностували травми головного мозку, ніж у спортсменів у віці 19 років. Хлопчики частіше отримували порізи, переломи і вивихи, а травми головного мозку і пошкодження колінного суглоба частіше зустрічалися серед дівчаток. Найбільш поширені травми при грі в баскетбол.