Там, де немає мудрості батьківського виховання, любов матері та батька до дітей спотворює їх. В. А. Сухомлинський. Сім'я -- це особливий колектив, який грає у вихованні основну, довгочасну та важливу роль. Сім'я головний інститут виховання. В сім'ї закладаються основи особистості. Те, що дитина отримує в сім'ї, вона зберігає протягом всього життя.
визначити мету родинного виховання; проаналізувати стилі сімейного виховання;«Хоч би яка у вас відповідальна і складна творча робота була на виробництві, знайте, що вдома на вас чекає ще відповідальніша, ще складніша, ще тонша робота - виховання людини»В. Сухомлинський «Наші діти - це наша старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, наша провина перед іншими людьми» . (А. С. Макаренко) Мета
як джерело емоційного тепла і підтримки, без яких дитина почуває себе беззахисною і безпомічною;як влада, розпорядник благ, покарань і заохочень;як зразок, приклад для наслідування, втілення мудрості і особистих людських якостей;як старший друг і порадник, якому можна довіряти. В очах дитини батьки виступають в декількох ролях:
Щоб виростити дитину хорошою людиною, треба витратити на неї в 2 рази менше грошей і в 2 рази більше часу. Ваші слова, почуття і вчинки обов’язково відіб’ються на формуванні характеру вашої дитини. Так природа справедливо встановила зв’язки між поколіннями. Пам’ятайте, що разом ви невипадково!
Не дозволяйте собі в присутності дитини спалахів агресії, лементу, сварки, зневажливих жестів, образливих слів, сарказму, приниження інших членів сім’ї. Пам’ятайте, що стилям поведінки діти вчаться в першу чергу саме у Вас, своїх батьків!Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте життєві ситуації. Сьогодні ви для своїх дітей – опора, а в старості вони повинні стати для Вас надією