Презентація бінарного уроку "Політ на Місяць"

Про матеріал

Презентація бінарного уроку з фізичної культури та географії для 6 класу надає необхідну інформацію про Місяць, його будову, дослідження та астронавтів, яким вдалося здійснити політ на Місяць та розпочати його дослідження.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Політ на Місяць

Номер слайду 2

Нестандартний урок фізичної культури в 6 класіМета: сприяти розвитку фізичних якостей та зміцненню здоров’я учнів шляхом підготовки до польоту на Місяць. Завдання: закріпити в учнів загальне уявлення про Місяць як природний супутник землі;навчити кидкам та ловінню саморобних м’ячів;вдосконалювати техніку метання саморобних м’ячів на дальність;вдосконалювати навички виконання вправ з рівноваги на гімнастичній лаві;розвивати силу м’язів рук, ніг і тулуба;виховувати відповідальність за власні дії, дисциплінованість.

Номер слайду 3

Місяць – природний супутник Землі

Номер слайду 4

Найближчим небесним тілом до нашої планети є Місяць. Місяць — єдиний природний супутник Землі. Його називають природним супутником, оскільки він створений природою і рухається завжди навколо Землі. Середня відстань від Землі до Місяця — 384 тис. км. Діаметр Місяця 3476 км, а маса майже у 81, 3 рази менше маси Землі. Період обертання Місяця навколо своєї осі та навколо Землі збігаються, тому він повернений до Землі завжди одним боком. На Місяці немає повітря і води, тому там не можуть жити рослини й тварини. Ґрунт Місяця складається з каміння й пилу, забарвлених у бурий та оранжевий кольори.

Номер слайду 5

Місячний грунт. Місячний грунт – специфічний: поверхня гориста, вкрита багато чисельними кратерами метеоритного походження, морями. До сьогоднішнього дня невідомо звідки взявся Місяць, але яким би не було його походження, відомо, що місячні кратери – це результат ударів уламків твердої породи об його поверхню. Деякі небесні тіла ударялися об Місяць із такою силою, що пробивали місячну кору наскрізь. Тоді з середини витікала лава і розтікалася по поверхні. Потім вона холонула і тверділа, утворюючи темні рівнини, які називають місячними морями. Береги морів мають гористу поверхню. Місячний грунт називається реголіт.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Дослідження Місяця. Радянські і американські вчені досліджували Місяць. Так 7 жовтня 1959 року радянська автоматична станція “Луна – 3” здійснила обліт Місяця, було сфотографовано зворотню сторону Місяця.

Номер слайду 8

Астронавти21 липня 1969 року американський корабель “Аполлон – 11” здійснив посадку на Місяць. Астронавти Ніл Армстронг і Едвін Олдрін вперше спустилися на поверхню Місяця у районі Моря Спокою.

Номер слайду 9

Лунохід - 117 листопада 1970 року на Місяць було доставлено самохідний апарат “Лунохід – 1”, керований із Землі.

Номер слайду 10

Місяць рухається навколо Землі та навколо власної осі. Один оберт навколо Землі Місяць робить за 27, 3 земної доби. За цей самий час він робить один оберт навколо своєї осі. Оскільки час обертання Місяця навколо своєї осі й час руху навколо Землі збігаються, то до Землі він завжди повернутий тільки одним боком. Час обертання Місяця навколо Землі, називають місячним місяцем чи просто місяцем.

Номер слайду 11

Перевірка вивченого матеріалуІз запропонованих тверджень виберіть вірні:1. Місяць – природний супутник Землі.2. На Місяці є повітря, вода, тварини, рослини.3. Поверхня місяця вкрита великою кількістю кратерів через відсутність атмосфери.4. Місяць обертається навколо власної осі за 30 земних діб.5. Місячний грунт називається реголіт.6. Місячні кратери утворюються в наслідок ударів небесних тіл об Місяць.7. Місяць до Землі завжди повернений одним боком.8. Місяць – розжарене небесне тіло, і цим подібне до зірки.

pptx
Додано
9 грудня 2018
Переглядів
228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку