16 січня проводиться День Дракона. Цей день присвячений дослідженням культурного значення дракона для історії в суспільстві по всій земній кулі від Європи до Азії.
16 січня — це День дракона, особливе свято, що відзначається на всій земній кулі. Дракони здавна мають вплив на національні культури від Європи до Азії.
Номер слайду 3
факти про драконів
Номер слайду 4
Дракони - улюблені персонажі казок, міфів, фентезійних романів і комп'ютерних ігор. Вони зустрічаються нам мало не на кожному кроці. Здавалося б, про них ми абсолютно точно знаємо все. Але на ділі дракони все ще здатні здивувати!
Номер слайду 5
Перший дракон - "великий змій". Драконописувався як величезна, велична істота, неймовірно сильна, мудра і, до речі, прихильна до людей. Його вважали покровителем царської династії, а самі царі із задоволенням називали себе "зміями" і "подібними до змій"!
Номер слайду 6
Слово "дракон" походить від грецького слова "draconta", це має значення "спостерігати". Вважалося, що дракони охороняють скарби. Китайські дракони вважають доброзичливими, розумними, мудрими. Вони були символами імператорської влади.
Номер слайду 7
Японці вважають, що дракон може приймати людську подобу і перетворюватися на стару людину. Китайські танці з фігурою дракона де його довжина може сягати майже 200 футів, що символізує силу і мудрість.
Номер слайду 8
У скандинавській міфології дракон Фафнір був карликом, але через свою скупість і жадібність перетворився на дракона. Стародавні греки вірили в дракона на ім'я Ладон, який мав сто голів, кожна з яких говорила своєю мовою.
Номер слайду 9
Дракони є популярними істотами в літературі та мистецтві, адже вважають, що вони символізують безсмертя і довголіття.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Казка про дракона Мережка та чарівні спиці
Номер слайду 12
В далекій Країні Смарагдових Гір жила родина летючих драконів – мама, тато, донечка, синок та тітонька Пе́йслі. І нічим не була б примітною ця родина, якби не їх підліток – дракончик Мережко. Справжні парубоцькі забави, такі як: крилаті перегони, змагання з вогнедмухання та скелелазіння, не цікавили Мережка. Завжди задумливий та мовчазний дракон, одягнений в яскраві светрики та чудернацькі капелюшки, викликав здивовані погляди й шепіт, що він якийсь дивакуватий.
Номер слайду 13
У колі одноліток Мережку дійсно було не дуже цікаво. Змалечку він зачаровано спостерігав за магією тітоньчиних спиць, що з барвистих клубочків ниток створювали довгі, як змійки, шарфики, кофтинки з химерними візерунками та смугасті панчохи. На один з днів народження тітонька Пе́йслі подарувала Мережку маленьку дерев'яну скриньку. Коли дракон відчинив її, то побачив пару блискучих в'язальних спиць і схвильовано глянув на тітоньку.
Номер слайду 14
– Я знаю, що в тебе все вийде, – сказала вона імениннику та лагідно обійняла.І дійсно Мережко дуже швидко опанував чарівні спиці. Поступово їх печера наповнилася цікавими в'язаними речами, в яких із задоволенням ходили всі члени драконячої родини. А ще Мережко полюбляв експериментувати з матеріалами, вплітаючи у вироби рослинки, пір'ячко та павутиння
Номер слайду 15
Він скрізь помічав візерунки, створені природою, та на їх основі розробляв дивовижні схеми в'язання. Звичайно він помічав також і насмішки знайомих драконів через його захоплення прекрасним.– Чому вони насміхаються наді мною? Бо я не такий як усі? – засмучений дракон якось запитав у батьків.– Сину, ти й не повинен бути як усі. Бо ти індивідуальність, – відповів тато.
Номер слайду 16
– Ми радіємо, що ти займаєшся улюбленою справою. Адже, в тебе виходить чудовий одяг. Тож не дозволяй недоброзичливим драконам створювати перепони на твоєму життєвому шляху, – сказала мама. З тої пори Мережко не звертав уваги на те, що говорять про нього за спиною. А коли у сестри намічався випускний бал, він зв'язав для неї сріблясту мереживну сукню з павутиння та прикрасив її сотнями кришталевих намистинок.