Презентація "Чехов і Україна" із зарубіжної літератури для 6 класів. Стисло та пізнавально. З фотокартками та цитатами письменника. Презентація містить 10 слайдів.
Антон Павлович Чехов - класик світової літератури, письменник, драматург, лікар за освітою, академік Імператорської академії наук… і просто людина, яка називала себе УКРАЇНЦЕМ!!!
Номер слайду 3
Сестра Антона Чехова згадувала, як ще в дитинстві майбутній драматург цікавився українською літературою і досконало знав українську мову. Часто він гостював у своїх дідуся і бабусі, яка за походженням була українкою, ходила у вишиванці, носила свитку.
Номер слайду 4
Маленький Антон ставив спектаклі у себе вдома. Найперший з них - «Москаль-Чарівник» Івана Котляревського. Юний Чехов працював в якості сценариста, костюмера, і це виходило у нього дуже добре. Талант драматурга закладався у художника саме на українських п'єсах.
Номер слайду 5
Згодом захоплення п’єсами переросло у справу життя. Україна встала в оповіданнях письменника «Степ», «Щастя», «Печеніг», «В рідному куточку», «На шляху». Знаменита п'єса «Чайка» була задумана Чеховим в період його знайомства з українською актрисою Марією Заньковецькою, яка і стала прототипом головного образу твору Ніни Зарічної.
Номер слайду 6
Протягом письменницької кар'єри у Чехова склалося коло друзів, які походили з України. До нього належали прозаїки Ігнатій Потапенко, Петро Сергієнко, актриса Лідія Яворська, перекладачка Тетяна Щепкіна-Куперник, музикант Олександр Іваненко та інші. Вплив чеховського таланту відчули прозаїки Олександра Судовщикова-Косач, Михайло Коцюбинський, Борис Лазаревський.
Номер слайду 7
Антон Павлович відчував міцний зв'язок з традиціями Миколи Гоголя. Чехов і Гоголь подібні в описі провінційного життя, підлабузництва чиновників. Гоголівські слівця, імена героїв - Хлестаков, Ноздрьов, Собакевич, Чичиков - часто зустрічаються в листах Антона Павловича.
Номер слайду 8
У 1903 році Антона Чехова запрошували до Полтави на відкриття пам'ятника Івану Котляревському, але через погане здоров'я драматург не зміг прибути.
Номер слайду 9
Сьогодні п'єси Чехова входять до репертуару багатьох театрів України. За творами Чехова знімаються художні та документальні фільми, В Україні за творами А. Чехова знято фільми:«Шведський сірник» (1922),«Будинок з мезоніном» (1960),«Володя великий і Володя маленький»(1990) та ін. В Ялті, Гурзуфі і Сумах є чеховські музеї. Встановлені пам'ятники в Ялті та Сумах.
Номер слайду 10
«Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, як Тарас Шевченко» А. П. ЧЕХОВ