Презентація "Чорнобиль: 35 років пам’яті"

Про матеріал
запропонований матеріал розроблено для проведення виховної години, присвяченої 35-ій річниці Чорнобильської катастрофи
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Відкрита виховна година, присвячена з5-ІЙ річниці Чорнобильської катастрофи

Номер слайду 2

Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.

Номер слайду 3

Історична довідка. Що сталося проти ночі 26 квітня 1986 року?25 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС мали експериментально зупинити четвертий енергоблок, щоб вивчити можливості використання інерції турбогенератора в разі втрати електроживлення. Попри те, що технічні обставини не відповідали плану випробування,  його  не скасували. Експеримент почався 26 квітня о 01:23. Ситуація вийшла з-під контролю. О 01:25 з інтервалом у кілька секунд прогриміли два вибухи. Реактор повністю зруйнувався. Спалахнуло понад 30 вогнищ пожежі. Основні погасили через годину, а повністю ліквідували загоряння до 5-ї ранку 26 квітня. Проте пізніше виникла інтенсивна пожежа у центральному залі 4-го блоку, з якою боролися з використанням вертолітної техніки аж до 10 травня.

Номер слайду 4

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС. 2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС –  на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.

Номер слайду 5

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах2 дні світ нічого не знав про вибух.30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

Номер слайду 6

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

Номер слайду 7

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

Номер слайду 8

Відвага пожежників-ліквідаторів ЧАЕСЗавдяки рішучим діям пожежних, вдалося зробити локалізацію пожежі на даху машинного залу. Це також дозволило запобігти більш масштабні наслідки катастрофи. Кожен з цих відважних пожежників Чорнобильської АЕС отримав звання Героя СРСР.

Номер слайду 9

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.26 квітня–жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію; у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.

Номер слайду 10

Чорнобильська катастрофа в цифрах і датах1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора. Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю. Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.29 листопада 2016 року  завершили насування арки над 4-м енергоблоком.

Номер слайду 11

Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕСЗа геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно): АКІМОВ Олександр Федорович, начальник зміни 4-го енергоблока Чорнобильської АЕСБАРАНОВ Анатолій Іванович – старший черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕСБРАЖНИК В'ячеслав Степанович – машиніст парової турбіни турбінного цеху Чорнобильської АЕСВАЩУК Микола Васильович – командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область. ВЕРШИНІН Юрій Анатолійович – машиніст-обхідник парового обладнання турбінного цеху Чорнобильської АЕСДЕГТЯРЕНКО Віктор Михайлович – черговий оператор реакторного цеху Чорнобильської АЕС

Номер слайду 12

Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕСЗа геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно):ІВАНЕНКО Катерина Олександрівна – працівник вневідомчої охорониІГНАТЕНКО Василь Іванович – командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область. КІБЕНОК Віктор Миколайович – начальник караулу 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область. КОНОВАЛ Юрій Іванович – черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕСКУДРЯВЦЕВ Олександр Геннадійович – старший інженер управління реактором реакторного цеху Чорнобильської АЕСКУРГУЗ Анатолій Харлампійович – старший оператор реакторного цеху Чорнобильської АЕС

Номер слайду 13

Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕСЗа геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно): ЛЕЛЕЧЕНКО Олександр Григорович – заступник начальника електричного цеху Чорнобильської АЕС, Київська область. ЛОПАТЮК Віктор Іванович – черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕСЛУЗГАНОВА Клавдія Іванівна – працівник вневідомчої охорони. НОВИК Олександр Васильович – машиніст-обхідник турбінного обладнання турбінного цеху Чорнобильської АЕСПЕРЕВОЗЧЕНКО Валерій Іванович – начальник зміни реакторного цеху Чорнобильської АЕСПЕРЧУК Костянтин Григорович – старший машиніст турбінного обладнання турбінного цеху Чорнобильської АЕС

Номер слайду 14

Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕСЗа геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно): ПРАВІК Володимир Павлович – начальник караулу 2-ї воєнізованої пожежної частини по охороні Чорнобильської АЕСПРОСКУРЯКОВ Віктор Васильович – старший інженер реакторного цеху Чорнобильської АЕССИТНІКОВ Анатолій Андрійович – заступник головного інженера по експлуатації Чорнобильської АЕСТИТЕНОК Микола Іванович - пожежник 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні м. Прип'яті, Київська область. ТІШУРА Володимир Іванович – старший пожежник відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини по охороні міста Прип'яті, Київська область. ТЕЛЯТНИКОВ Леонід Петрович – в 1986 році начальник 2-ї воєнізованої пожежної частини по охороні Чорнобильської АЕС, майор внутрішньої служби. ТОПТУНОВ Леонід Федорович – старший інженер управління реактором реакторного цеху Чорнобильської АЕСХОДЕМЧУК Валерій Ілліч – старший оператор головного циркуляційного насосу 4-го енергоблоку реакторного цеху Чорнобильської АЕС

Номер слайду 15

Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕСЗа геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, нагороджені (посмертно): ШАПОВАЛОВ Анатолій Іванович – старший черговий електромонтер електричного цеху Чорнобильської АЕСШАШЕНОК Володимир Миколайович - інженер з налагодження підприємства "Смоленськатоменергоналагодження"

Номер слайду 16

Моніторинг забруднення з гелікоптера27 квітня 1986 р.

Номер слайду 17

Солдати строкової служби в ненадійних захисних костюмах зачищають дах третього енергоблока. Захисне обладнання ліквідаторів аварії часто було саморобним

Номер слайду 18

Кладовище «чорнобильського» неліквіду – «Розсоха» розташоване в районі однойменного села. Там знаходилася величезна кількість автобусів, мотоциклів, бронетранспортерів, вантажівок та іншої спецтехніки, а також – вертольоти, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. В цілому в «Розсосі» розміщувалося техніки на загальну вартість – 48 мільйонів доларів.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯЧорнобиль: 35 років пам’яті. Документальна виставка: https://archives.gov.ua/ua/%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8 C-35-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%8 F%D1%82%D1%96/Чорнобильська катастрофа у кінематографі“У суботу” (2011): https://cutt.ly/Ot. ZZt. ST“Метелики” (2013): https://cutt.ly/At. ZLa. Ym“Чорнобильська трагедія: люди в тоталітарній імперії. 1 серія” (2017): https://cutt.ly/pt. ZZhug“Чорнобильська трагедія: люди в тоталітарній імперії. 2 серія” (2017): https://cutt.ly/ot. ZZzek“Земля Забуття” (2011): https://cutt.ly/wt. ZL7 WI“Чорнобильська трагедія - біль України” (2017): https://cutt.ly/st. ZL8um“Голоси Чорнобиля” (2016): https://cutt.ly/mt. ZL6d. P“Лазуровий пил. Чорнобиль” (2016): https://cutt.ly/Qt. ZLrg. R“Розщеплені на атоми” (2016): https://cutt.ly/rt. ZLLAO“Чорнобиль. За хвилину до катастрофи” (2005): https://cutt.ly/bt. ZLTz. MThe Best Documentary. Chernobyl Documentary (2016): https://cutt.ly/It. ZLmi. TThe story of Chernobyl's New Safe Confinement (2019): https://cutt.ly/Ft. ZLQ7c“Чорнобиль. Точка часу” (2016): https://cutt.ly/gt. ZLttg. The Real Chernobyl / “Справжній Чорнобиль” (2019): https://cutt.ly/Yt. ZL9u. KМіні-серіал «Chernobyl» (2019) https://www.chernobyltv.net/chernobyl-smotret-onlain.php

pptx
Додано
27 квітня 2021
Переглядів
3117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку