19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація "Цікаві факти про Вальтера Скотта"

Про матеріал
Презентація містить цікаві факти життя та творчості Вальтера Скотта , які допоможуть підготувати повідомлення про письменника..
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Цікаві факти життя та творчості Вальтера Скотта Вчитель зарубіжної літератури та російської мови Малокомишуваської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тоткал Ірина Іванівна

Номер слайду 2

15 серпня 1771, Единбург — 21 вересня 1832, Ебботсфорд, похований у Драйбурзі) — всесвітньо відомий шотландський письменник, поет,  історик, збирач старожитностей, адвокат. Для шотландців він більше ніж письменник. Відродив історичну пам'ять народу, відкрив Шотландію для решти світу і в першу чергу для Англії. 

Номер слайду 3

Вальтер Скотт – творець жанру історичного роману. Більшу частину своїх великих знань Скотт отримав не в школі та університеті, а за допомогою самоосвіти. Все, що його цікавило, назавжди вкарбовувалося у його феноменальній пам’яті. Йому не було потрібно вивчати спеціальну літературу перед тим, як скласти роман або поему. Колосальний обсяг знань дозволяв йому писати на будь-яку обрану тему. Романи Скотта спочатку виходили без імені автора і інкогніто було розкрито тільки в 1827 році.

Номер слайду 4

5. У Вальтера було 12 братів і сестер, але коли йому виповнилося півроку, в живих залишилося тільки п’ятеро. 6. 1772 він захворів на дитячий параліч та втратив рухливість правої ноги, назавжди залишившись кульгавим. 7. У 1791 році познайомився зі своїм першим коханням – Вільяміной Белшес, дочкою едінбурзького адвоката. Протягом п’яти років намагався добитися взаємності Вільяміни, проте дівчина тримала його в невизначеності і в кінці кінців віддала перевагу Вільяму Форбсу, сину заможного банкіра, за якого і вийшла заміж в 1796 році. Нерозділене кохання стало для молодої людини найсильнішим ударом; частинки образу Вільяміни в подальшому не раз виявлялися в героїнях романів

Номер слайду 5

8. В 1797 одружився на Шарлотті Карпентер (Шарлотта Шарпантьє) (1770-1826). За життя був зразковим сім’янином, людиною доброю, чутливою, тактовною, вдячною; любив свій маєток Ебботсфорд, який перебудував, зробивши з нього невеликий замок; дуже любив дерева, свійських тварин, хороше застілля в сімейному колі. 9.Одружений літератор був один раз, проживши все життя з однією і тією ж жінкою. У них було четверо дітей.

Номер слайду 6

10. У 1825 році на лондонській біржі вибухнула фінансова паніка, і кредитори зажадали оплати векселів. Ні видавець Скотта, ні власник друкарні Дж. Баллантайн не змогли сплатити готівкою і оголосили себе банкрутами. Однак Скотт відмовився наслідувати їхній приклад і взяв на себе відповідальність за всі рахунки, на яких стояв його підпис, що склало 130000 фунтів стерлінгів, причому борги самого Скотта становили лише малу частину цієї суми. 11.Виснажлива літературна праця, на яку він себе прирік, щоб виплатити величезний борг, відняла у нього роки життя. Скотт пережив чотири інсульти, але продовжував працювати.

Номер слайду 7

12.Протягом більш ніж 30-річної літературної діяльності письменник створив 28 романів, дев’ять поем, безліч повістей, літературно-критичних статей, історичних праць. 13.Термін «фрілансер» (букв. «вільний митець») вперше був ужитий саме Вальтером Скоттом в романі «Айвенго» для опису «середньовічного найманого воїна». 14.У 1971 році поштова служба Великобританії випустила марку, присвячену Вальтеру Скотту, приурочивши цю подію до 200-річчя з дня народження літератора. 15. Плоди його творчості неодноразово перекладалися на всі основні світові мови. 16. Вони були, так і залишаються, дуже популярні.

Номер слайду 8

МАЄТОК ВАЛЬТЕРА СКОТТА В ЕДИНБУРЗІ 17.Маючи схильність до класичної архітектури, Скотт, розбагатівши, придбав маєток і значно його перебудував по своєму смаку, перетворивши на подобу замку. 18. Зараз там розташовується музей його імені.

Номер слайду 9

19. За два роки до смерті апоплексичний удар назавжди паралізував праву його руку. 20.Сучасники нерідко його критикували, що не завадило йому здобути гучну славу, і стати одним з найвідоміших шотландських літераторів. 21. Серед критиків творчості Вальтера Скотта особливо виділявся американський письменник Марк Твен, який досить низько оцінював творчість свого шотландського колеги.

Номер слайду 10

ПАМ’ЯТНИК ВАЛЬТЕРУ СКОТТУ В ЕДИНБУРЗІ

Номер слайду 11

  24.Створені Скоттом історичні романи і донині вважаються еталонними в цьому жанрі. 22.У 1831 році здоров'я письменника різко похитнулося, і лікарі вмовили його поїхати лікуватися в теплі країни. Вальтер відправився в Італію на кораблі, але в дорозі відчув себе погано і незабаром повернувся в свій маєток Аббатсфорд, де кілька місяців перебував в напівнепритомному стані. 23.Помер Вальтер Скотт 21 вересня 1832 року у своєму маєтку, де в даний час відкрито музей знаменитого письменника.

Номер слайду 12

Всім, хто небайдужий до читання, обов’язково треба прочитати захоплюючі романи Вальтера Скотта. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

ppt
Додано
25 січня
Переглядів
108
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку