І солодкий, і гіркий Чай духмяний, запашний. Зцілить хворь, і як на те Навіть втому прожене. Сил нових він додає, Друзів всіх за стіл зове... І з подякою весь світ Славить чудо-еліксир!
Номер слайду 2
Які види чаїв вам відомі? Який посуд використовують для заварювання чаю? Як правильно заварити чай в заварнику? Що таке розчинення? Який розчинник ви використаєте для приготування чаю? Чому в повітрі відчувається аромат чаю?
Номер слайду 3
Історія чаю Батьківщиною чаю є Китай. Перше згадування про чайну рослину зафіксували у I столітті нашої ери, за правління династії Хань - тоді ж з'явився ієрогліф "ча". Але є дані, що китайці знали чай вже у III столітті до нашої ери. У Китаї складена романтична легенда 2737 року до нашої ери про те, як виявили чайний кущ. В чашку божественного хлібороба Шень Нуна випадково потрапили листя чайного дерева. Спробувавши відвар, він був вражений його смаком і тонізуючим ефектом, і став пити щодня. Шлях чаю до Європи був довгим, складним та тернистим. Тому на територію нашої країни чай потрапив у XVIII. Але для селян чай був майже недоступний, вони пили його лише в особливих випадках. Тому-то і виник вираз «Чаєм побалуватися».
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Практична робота Технологічна послідовність приготування цілющих українських напоїв М'ятного чаю з лимоном Липового чаю Калинового чаю з медом Чаю з мелісою Чай з чебрецем
Номер слайду 7
Правила безпечної роботи з гарячими рідинами, ножем та електрочайником
Номер слайду 8
Завдання приготувати напій за інструкційно-технологічною картою, ознайомитись з цілющими властивостями приготованого напою, дослідити органолептичні (колір, смак, консистенцію, аромат) властивості напою та результати спостереження та дослідження занести до форми звіту
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Сервірування чайного столу Презентація та дегустація напоїв
Номер слайду 11
1. Чи сподобався вам урок? 2. Що найбільше сподобалось? 3. Що нового узнали на уроці? Рефлексія