11 травня о 15:00Вебінар: Закінчення навчального року: документи, звіти, аналіз, планування та власний емоційний стан

Презентація "Де зберігаються історичні пам'ятки"

Про матеріал
Презентація до § 8 "Де зберігаються історичні пам'ятки", підручника для 5 класу закладів загальної середньої освіти "Вступ до історії", автор: О.В.Гісем, видавництво: "Ранок", рік видання: 2018
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Де зберігаються історичні пам’ятки

Номер слайду 2

Що таке історичне джерело?Які види історичних джерел ви знаєте?Назвіть, які вироби зберігаються погано і чому?

Номер слайду 3

Зброя,рукописи, уламки глечика, монети, написи на каменях, глиняний посуд, легенди, прикраси, приказки, руїни укріплень, казки,залишки посуду, хатнє начиння, одяг,берестяні грамоти, загадки, листи, щоденники, мемуари, залишки жител, архітектурні споруди,перекази,пісні,знаряддя праці. РечовіПисемніУсні

Номер слайду 4

Речові: зброя, уламки глечика, монети, глиняний посуд, прикраси, руїни укріплень, залишки посуду, хатнє начиння, одяг, залишки жител, архітектурні споруди, знаряддя праці. Писемні: берестяні грамоти, листи, написи на каменях, щоденники, мемуари, рукописи. Усні: перекази, легенди, казки, пісні, загадки, приказки.

Номер слайду 5

МІСЦЯ,ДЕ ЗБЕРІГАЮТЬ ІСТОРИЧНІ ДЖЕРЕЛА

Номер слайду 6

Музей – установа, в якій збирають, вивчають і виставляють для огляду знаряддя праці, предмети побуту, книги, монети, документи, картини тощо. Музеї бувають різних напрямків: краєзнавчі, художні, книгодрукування, природничі, археологічні, літературні, технічні та інші. Експонат (з латинської — «виставлений») — предмети, речі, витвори мистецтва, що демонструються на виставках. Реставрація (з латинської — «відновлення») — поновлення пам’ятки культури, раніше втраченої чи зіпсованої, задля її збереження.

Номер слайду 7

У нашій країні найбільша кількість пам’яток минулого зберігається в Національному музеї історії України в Києві – понад 600 тисяч експонатів. За ними можна простежити розвиток людського суспільства на українських землях від появи перших людей і до сьогодення.

Номер слайду 8

Перший музей старожитностей в Україні було засновано у 1810 р. у Феодосії.

Номер слайду 9

Найбільшим у нашій державі є Музей народної архітектури в с. Пирогове під Києвом. На площі в 150 га розміщено понад 300 пам’яток народної архітектури з усіх регіонів України.

Номер слайду 10

Музей у катакомбах під Одесою

Номер слайду 11

Музей лісу на Закарпатті

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Архів - місце, де зберігають, упорядковують і вивчають писемні джерела. Архіви — це наукові установи. Співробітники архівів — архіваріуси вивчають походження і достовірність документів, систематизують їх для полегшення досліджень, порівнюють інформацію з різних джерел. Історик-дослідник не може написати історію без допомоги архіваріусів. Саме вони на прохання вчених шукають відповідні документи, за потреби перекладають та підготовлюють їх для читання, упорядковують збірки документів тощо.

Номер слайду 14

АРХІВ

Номер слайду 15

Центральний державний історичний архів у Києві

Номер слайду 16

Центральний державний історичний архів у Львові

Номер слайду 17

В архівах документи зберігаються в спеціальних шухлядах;при стабільній температурі та вологості;при відсутності прямого сонячного освітлення.

Номер слайду 18

Закріплення знань. Для чого створюються музеї? Як архіви допомагають історикам?

Номер слайду 19

Домашнє завдання. Вивчити параграф - 8. Повторити параграф – 6-7.

pptx
Додано
28 березня 2020
Переглядів
2664
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку