12 серпня о 18:00Вебінар: Краще раз побачити: універсальні інтернет-ресурси для унаочнення навчального матеріалу

Презентація "День української мови"

Про матеріал
Презезентація до уроку-змагання знавців української мови до дня української мови
Зміст слайдів
Номер слайду 1

День рідної мови21 лютого

Номер слайду 2

“Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови. 

Номер слайду 3

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ліна Костенко. Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Номер слайду 4

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Номер слайду 5

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

Номер слайду 6

Гра «Слово про слово»Доберіть слова, якими можна змалювати нашу мову.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

1 КОНКУРС «РОЗМИНКА»

Номер слайду 9

Мама вашої мами

Номер слайду 10

 Рослина-лікар, рослина-символ, рослина-легенда, одвічний символ України

Номер слайду 11

 Ліричні пісенні твори, які виконуються матір´ю над колискою дитини.

Номер слайду 12

Спосіб числення днів у році, а також таблиця з переліком усіх днів року

Номер слайду 13

Квіти, листя,гілки, сплетені в коло, якими зазвичай прикрашають голову дівчата

Номер слайду 14

Умовні знаки, якими передано на письмі звуки мовлення.

Номер слайду 15

2 КОНКУРС «ЗАКІНЧИ ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ»

Номер слайду 16

Не все,що знаєте... Яка головонька... Умієш говорити... Більше діла... Гостре словечко... Слово – не горобець... Говори мало... Що маєш казати... Добре слово... Слово до слова...

Номер слайду 17

3 КОНКУРС «ЗМІНИ СЛІВЦЕ»

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

4 КОНКУРС«ДОПИШИ ВІРШИКА»

Номер слайду 22

ЇЖАЧОК Ходить лісом їжачок, В нього шубка з... (ниток, дроту, колючок)

Номер слайду 23

. ЩО ЇЙ СНИТЬСЯ? Вночі їй завжди півник сниться. Вона не курка, а... (гуска, ворона, лисиця)

Номер слайду 24

НА ПРОГУЛЯНКУ У неділю на Хрещатик Квочка вивела... (голубів, курчаток, вівців)

Номер слайду 25

5 КОНКУРС«КАЗКОВІ ПЕРЕГОНИ»

Номер слайду 26

6 КОНКУРС«РЕДАКТОР»

Номер слайду 27

1. Сидіти на полу2. Приймати участь3. Самий кращий малюнок4. Я не получаю газет 5. Я рішаю задачу 6. Смотреть телевізор

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Номер слайду 30

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.

Номер слайду 31

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

Номер слайду 32

Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу.

Номер слайду 33

Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перла. (Микола Гоголь)

Номер слайду 34

Українська мова – одна з найкрасивіших мов у світі. Так вважаємо не лише ми, українці, а й інші жителі світу. Так, наприклад, на мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу після італійської, звісно. А в 1934 році в Парижі українська мова ввійшла до трійки найкрасивіших мов світу.

Номер слайду 35

Факти про українську мову Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. Українська мова, за різними даними, займає двадцять п'яте або тридцять друге місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Дослідники довели, що багато українських слів та мовних коренів були поширені ще у часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні сонцепоклонницьких часів та значний слід у древньо-індійській мові. Осередком літературної української мови дослідники вважають Полтавщину і Чернігівщину. Українська мова багата на синоніми.

Номер слайду 36

Номер слайду 37

108 синонімів дієслова «говорити»

Номер слайду 38

Українська мова є мовою корінного населення, що віками проживає на всій території сучасної України. Більшість вчених вважають, що українська мова виникла близько середини першого тисячоліття нашої ери. Разом з тим, чимало вживаних сьогодні українських слів та мовних коренів були поширені ще у часи Трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні сонцепоклоннецьких часів та значний слід у древньо-індійській мові — ведичному санскриті, джерела якого дійшли до нас з давнини у 5 тисяч років.

Номер слайду 39

Номер слайду 40

Еволюція писемностіКленописІєрогліфи. Алфавіт. Смайлики4000 до н.е.2000 до н.е.2000

Номер слайду 41

Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Номер слайду 42

Як парость виноградної лози,Плекайте мову. Пильно й ненастанно. Політь бур’ян. Чистіша від сльози. Вона хай буде!(Максим Рильський)

Номер слайду 43

Номер слайду 44

pptx
Додано
29 квітня
Переглядів
129
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку