Площа території України становить 603,7 тис. км2. За європейськими «мірками» вона належить до великих держав, за світовими - до середніх. За розмірами території Україна, яка займає майже 6 % площі Європи, є найбільшою серед країн, що повністю лежать у цій частині світу. У світі вона є 44-тою за розмірами території.
Суходіл може бути материковим і острівним. Україна - континентальна країна. їй належать лише декілька дуже малих за площею островів - Бирючий, Джарилгач та інші, що розташовані поблизу узбережжя, а то й сполучені з ним піщаними косами. І тільки острів Зміїний віддалений від берега на 35 км
Територіальними водами називають смугу вод у морях, затоках, протоках завширшки до 12 морських миль (приблизно 22,2 км) від берегової лінії материка і островів. Україна має територіальні води в Чорному морі, найширшій частині Каркінітської затоки. За територіальними водами лежить так зване відкрите море, яке є нейтральним для судноплавства. А у внутрішніх і територіальних водах України судноплавство та будь-яка інша діяльність (вилов риби, видобуток корисних копалин) цілком регулюються законами нашої держави. Керченська протока розділена на територіальні води України і Росії лінією, рівновіддаленою від берегів. Азовське море поки що не розділене між Україною та Росією, це питання має бути врегульовано.
Посо́льство Украї́ни в Япо́нії — офіційне представництво України в Японській Державі. Розташоване в престижному районі Мінато метрополії Токіо, де розміщені посольства більшості іноземних держав у Японії. Зареєстроване у вересні 1994 року. Відкрилося 23 березня 1995 року за участю міністра закордонних справ України Генадія Удовенка під час офіційного візиту Президента України Леоніда Кучми до Японії. Очолюється Надзвичайним і Повноважним послом.
Крайніми точками території України є: на заході - село Соломонове (поблизу м. Чоп Ужгородського району Закарпатської області), на сході - село Рання Зоря (колишня Червона Зірка) (Міловського району Луганської області), на півночі - урочище Петрівське (в околицях села Грем'яч Новгород-Сіверського району Чернігівської області), на півдні - мис Сарич (АР Крим) . Територія України має нескладну конфігурацію і є некомпактною. Максимальна її протяжність із заходу на схід (1 316 км) значно більша, ніж з півночі на південь (893 км). Крім крайніх географи визначили місцезнаходження точок, що символізують центр країни. Залежно від методики розрахунків таких центрів країни може бути декілька. Так, геометричний центр України (точка перетину середніх для неї паралелі й меридіана) розташований на околиці селища Добровеличківка Кіровоградської області. Географічним центром України вважають точку на околиці с. Мар’янівка поблизу м. Шпола Черкаської області. її визначили як центр ваги фігури, що має форму території України. Політичним центром країни є її столиця - місто Київ. Він лежить приблизно на однаковій відстані від західних і східних околиць держави, однак зміщений далеко на північ від її центральних точок.
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ • Площа території України становить 603,7 тис. км2; вона є найбільшою за площею країною, яка повністю розташована в Європі. • Державна територія охоплює: суходіл, внутрішні води, територіальні води, надра суходолу і шельфу, що належить країні, повітряний простір над суходолом і водами, умовні території. • Україна межує із сімома державами: Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою. • Крайні точки України: на заході - с. Соломонове (Закарпатська область), на сході - с. Рання Зоря (Луганська область), на півночі - урочище Петрівське біля с. Грем’яч (Чернігівська область), на півдні - мис Сарич (АР Крим).