Тема: Дії у складі бойових груп Мета: Сформувати в учнів поняття про бойові групи, обов'язки військовослужбовців у складі бойових груп та їх взаємодію. Тип уроку: засвоєння нових знань.
Номер слайду 2
Навчальні питання 1. Завдання, прийоми і способи дій солдата полі бою у складі бойової групи. 2. Склад бойової групи. 3. Розподіл обов’язків між бойовими групами. 4. Дії військовослужбовців у складі бойової групи. Методичне забезпечення: Підручник «Захист Вітчизни» (2019 р.), Бойовий статут Сухопутних військ Збройних Сил України (Частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж танка)), навчальний посібник «Тактична підготовка солдата, механізованого відділення і взводу» військового інституту Київського національного універститету імені Тараса Шевченка (2008 рік)
Номер слайду 3
Склад, озброєння та бойові можливості механізованого відділення. Механізований взвод є тактичним підрозділом і організаційно входить до механізованої роти, бойові дії веде в складі роти. До складу механізованого взводу входять управління взводу та три механізовані відділення. До управління взводу входить командир взводу, заступник командира взводу, кулеметник КК; номер розрахунку. Всього у взводі налічується 28 чоловік. Механізоване відділення – це первинне тактичне об’єднання для спільних дій солдатів у бою.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Особовий склад відділення — від 8 до 10 чоловік, для вогневої підтримки, захисту та перевезення особового складу відділення має на озброєнні одну бойову машину БМП і засоби радіозв'язку. БМП - 2 – це бойова гусенична плаваюча машина, що має озброєння, броньований захист й високу маневреність. Вона підвищує мобільність, озброєність та захищеність механізованих підрозділів, що діють на полі бою в умовах можливого застосування ракетно-ядерної зброї. БМП - 2 здатна слідувати за танками, з ходу долати окопи, траншеї й водні перешкоди, обладнана 10-ма посадочними місцями для розташування й роботи бойового розрахунку
Склад бойових груп. Зростання ролі дрібних підрозділів у боротьбі із мало чисельними мобільними групами противника, обумовило доцільність створення у складі механізованих підрозділів позаштатних бойових груп - «двійок» та «трійок». Первинним підрозділом механізованих військ є відділення, до складу якого можуть входити до трьох бойових груп. Розподіл відділення на бойові групи дозволяє створити більш гнучкий та розосереджений бойовий порядок, підвищити ефективність вогневого ураження противника і живучість підрозділу, забезпечує взаємну підтримку і прикриття вогнем на полі бою у ході здійснення маневру.
Номер слайду 9
Склад вказаних бойових груп залежить від організаційно-штатної структури відділення та завдань, які воно виконує. У разі посилення відділення вогневими засобами, до складу бойових груп можуть додатково входити: вогнеметник, розрахунок АГС-17 чи СПГ-9. Із урахуванням вказаних факторів, елементами бойового порядку відділення можуть бути: ˗ перша група (трійка), ˗ друга група (трійка), ˗ третя група (бойова машина).
Номер слайду 10
Розподіл обов’язків між бойовими групами. При діях в обороні склад позаштатних бойових груп може бути: 1 група – старший стрілець (старший групи), кулеметник та стрілець; 2 група – командир відділення, снайпер, гранатометник, стрілець-помічник гранатометника; 3 група – навідник-оператор БМП та механік-водій (водій).
Номер слайду 11
Завдання, які вирішують бойові групи в обороні: Перша бойова група: - ведення розвідки на відстанях від 500 до 700 м; - знищення живої сили та неброньованих засобів противника на відстанях від 500 до 300 м; - використання найбільш підготовленого та фізично розвинутого солдата в резерві для посилення небезпечних місць (діє за вказівками командира відділення, в залежності від умов обстановки). Друга бойова група: - ведення розвідки на відстанях від 500 до 700 м; - знищення живої сили і броньованих засобів противника на відстанях від 300 до 500 м; - охорона командира відділення. Третя бойова група: - ведення розвідки з використанням оптичних прицілів бойової техніки на відстанях до 2000 м; - знищення живої сили противника на відстанях до 2000 м; - знищення броньованих цілей противника на відстанях до 1500 м.
Номер слайду 12
Дії військовослужбовців у складі бойової групи. Дії механізованого відділення у складі бойових груп в обороні
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Кожному військовослужбовцю вказуються 2-3 вогневі позиції, які необхідно змінювати після декількох черг (пострілів) та сектори стрільби - основний і додатковий, які повинні перекриватися не менше ніж на 10-15 градусів (170-250 тисячних), створюючи зону суцільного вогню; сектор обстрілу для кулеметника в обороні – до120 градусів, для автоматника – до 40 градусів. Висування на вогневі позиції здійснюється під вогневим прикриттям чергового вогневого засобу і вогню БМП (БТР). Щоб зменшити ймовірність знищення БМП (БТР) та танків вогнем ПТКР, для кожної одиниці бойової техніки обладнуються 1-2 укриття (за зворотними схилами висот, у ярах, у лісі, тощо). Кожній бойовій машині призначаються 2-3 вогневі позиції (на найбільш небезпечних напрямках наступу противника). При цьому, із кожного укриття необхідно готувати вихід на вогневі позиції не менше ніж по двох маршрутах.
Номер слайду 15
. Варіант дій бойових груп механізованого відділення по знищенню (захопленню) об’єкта ПРОТИВНИКА
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Порядок дій у складі бойових груп. Переміщення в “двійці”
Перша фаза – № 1 прикриває, № 2 переміщається
Друга фаза – № 2 заліг, зробив прицільний постріл або чергу і крикнув про готовність прикривати переміщення № 1
Третя фаза – № 2 прикриває, № 1 переміщається 1 2 2 2 1 2 1 1