5 жовтня о 18:00Вебінар: Використання дитячого фольклору на уроках іноземної мови

Презентація "Дивовижні місця нашої планети" до шкільного тижня географії

Про матеріал
Дана презентація- віртуальна подорож, створена для відзначенння Дня планети Земля в межах проведення шкільного тижня географії. Мета - показати учням дивовижні місця, дивовижні та унікальні творива природи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Найдивовижніші місця планети Віртуальна подорож

Номер слайду 2

Почнемо мандрівку з найбільш неземної ділянки нашої планети – Сухих долин в Антарктиді. Ця пустеля унікальна тим – що є найсухішим місцем на Землі. Тут не випадало жодних опадів на протязі кількох мільйонів років. За своїм кліматом це місце більш схоже до Марсу, тому й викликає особливий інтерес для NASA. Тут проводяться випробовування марсоходів та масштабні дослідження в усіх напрямках. Це єдина частина Антарктиди,яка не вкрита кригою. В долинах розташоване замерзле озеро з дуже солоною водою; під кригою були відкриті таємничі бактерії та організми – ця знахідка стала підтвердженням теорії про можливість існування життя на Марсі.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

На другому місці розташувався острів Сокотра – його пейзажі унікальні, і також дуже сжожі на іншопланетні. Острів географічно ізольований від Африки на протязі понад 6 мильйонів років, багатий надзвичайно рідкісними видами флори та фауни – третина з них ендемічні та зустрічаються лише тут. Незважаючи на жаркий та сухий клімат,тут росте багато дивовижних та дуже красивих рослин, багатьом з них близько 20 мільйонів років.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Далі в списку дивовижних місць планети розташований кар`єри Ріо Тінто в Андалузії, Іспанія. Гігантські кар`єри Ріо Тінто нагадують ірреальний, схожий на місячний пейзаж. Кар`єри названі в честь ріки, яка протікає в цій місцевості, та вимиває дуже цінні корисні копалини з велетенських вулканічних кратерів. Видобуток корисних копалин проводився на протязі багатьох віків, тому річка набула яскравого червоно-помаранчевого кольору, її кислотність та насиченість металами просто зашкалює. В даний момент видобуток в цьому регіоні припинений, а Ріо Тінто приваблює в Андалузію юрби туристів та фотографів.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Йдемо далі,у нас є ще, чим вас здивувати. Можу посперечатись, що ви ніколи не чули про Плямисте озеро, й тим паче не бачили таких вражаючих пейзажів. Розташоване це озеро в Британській Колумбії, що в Канаді. Залежно від погодних умов та пори року озеро кристалізується, та розфарбовується у той чи інший колір. На озері утворюються величезна кількість "плям” –кіл з мінералів. В цьому озері найвища в світі концентрація сульфату магнію (солі Эпсома), кальцію та натрію, а також срібла і титану. Це місце священе у коренних индіанців Канади, і знамените своїми цілющими властивостями – за це йому й була дана назва Клілук.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Ще один незвичайний пейзаж – найбільше в світі солоне озеро, Солончак Уюні. Це дивовижно красива область з величезною солоною пустелею, діючими вулканами, величезними «островами кактусів» та гейзерами. По поверхні озера можна прокататися на джипові – помилуватися незвичною, іноді м неземною красою цього місця. Солончак Уюні добре видно з космосу, і є однією з точок для калібрування супутників.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Дивовижні місця є також в Японії. Це Кривавий став, один із знаменитих джерел Беппу. В цьому місті знаходяться дев`ять незвичайних джерел-гейзерів, але найбільш знаменитий серед них – Кривавий став з гарячою водою яскраво-червоного кольору. Такий колір зумовлений високим вмістом заліза у воді. Цей став ще й дуже фотогенічний серед всіх джерел.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

На восьмому місці в нашому рейтингу кам`яний ліс Шилінь у Китаї – це вражаючий зразок карстовой топографії. Скелі складаються з вапняка та сформовані водою, котра зруйнувала все окрім цих стовбів, схожих на дерева. З часів династії Мінг кам`яний ліс Шилінь відомий, як "Перше диво світу”.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Наступне диво природи – Структура Ришат у Мавританії. Його ще називають Око Сахари. Ришат в діаметрі становить близько 30 миль, його чудово видно з космосу. Формування, як думали спочатку, було зумовлене падінням метеориту, але сучасні геологи вважають, що структура Ришат — результат ерозії. Причина його круглої форми — все ще є загадкою, над якою б`ються вчені всього світу.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Знамениті ворота в Пекло – Дарваз в Туркменистані, також попали в наш список. Це місце лякає своєю потужністю, тисячами тонн лави та вогнем, що виходить з надр Землі. Знаходиться палаючий кратер посередині пустелі Каракуми, його діаметр – 60 метрів, а глибина 20 метрів. По своїй суті – Дарваз це газовий колодязь; Досить цікава історія його відкриття. Дослідники бурили тут свердловину, щоб добувати газ, але в результаті відкрилось це величезне провалля, газ прийшлось підпалити щоб ніхто не отруївся.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Замикають список незвичайних місць на Землі крижані печери Ейсрайзенвельт в Австрії. Ці печери відрізняються від інших печер своєю крижаною незвичайністю. Потрапивши сюди, відчуваєш себе в дивному казковому світі. В світі існує багато крижанихх печер, але печеры Ейсрайзенвельт – найбільші серед них. Їх загальна протяжність складає понад 40 кілометрів, але для відвідувачів відкрито лише їх невелика частина. Та навіть цього вистачає, щоб тисячі туристів кожен день були в захопленні від величі та незвичайності цього місця.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

ppt
До підручника
Географія 7 клас (Чернов Б.О., Стадник О.Г., Миколів І.М.)
Додано
27 березня 2019
Переглядів
578
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку