Поглибити знання учнів про весняні квіти – первоцвіти. Формувати бажання творити. Пізнавати свої здібності. Виховувати екологічну свідомість, турботливе ставлення до зелених друзів.
Підемо в гості ми до матінки Природи - У світ квіток із лісом розмовлять, де музика дощу лунає у негоду: Почуй її – й не будеш сумувать. Світ прекрасний навколо мене – Сонце ясне і синє небо. Нехай він буде таким навіки. Не хай людина добро приносить, Бо світ навколо любові просить. Дай, Боже, нам мудрими стати, Жаліти і оберігати Планети барвисте вбрання. Не йти по землі навмання.
Ми часто шукаємо зірку з небес, Щоб звірити тихо таємне бажання. А квітку весняну, це чудо з чудес, Зриваємо безжально, стоптавши бажання. В Червону Книгу ми занесли Світ неповторний і чудесний, Що поступово вимирає, Давно порятунку в нас благає. Не рви трави товсті жмути, Не рви в букети квіти. Все,що навколо бачиш ти, Рости повинно й жити.
В Україні є Кодекс про адміністративні порушення, а в ньому Ст. 90, за якою погіршення середовища перебування рослин, які занесені до Червоної Книги України, та їхнє знищення тягне за собою накладання штрафу на громадян від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та ще з конфіскацією незаконно добутого.
… Земля народжує їх знов. Бо в них – і радість, і любов. І кожна квітка розцвітає, Відкрити душу закликає. Наповнити її добром І серця щирого теплом. В квітковій країні будь гостем бажаним, Ти в ній і кохання, і радість знайдеш. Але ж це тоді, як ти сам бездоганний – Нікому, ніколи життя не псуєш.
Шафран (крокус)Вважається квіткою ранньої весни. Він приносить звістку про прихід потепління. Рослина відома завдяки своїм чудовим квіткам білого, жовтого, світлофіолетового, лілового з пурпуровими прожилками кольору. Крокус потребує, щоб місце його розміщення було або сонячним, або затіненим. Квітка до грунту невимоглива. Розмножується цибулинками й насінням.rrrr
Брандушка різнокольорова. Росте на степових схилах балок,рідше на великих галявинах дібров невеличкими групами і рідко у великій кількості. Квітнути починає одночасно з появою листя на деревах. Розмножується клубеньками, цибулинками. Якщо зорати степ, то ця квітка довго не поновиться.rrrr
ПІДСНІЖНИК СКЛАДЧАТИЙЗ’являється першим – у лютому – березні. Масове його цвітіння – захоплююче видовище. Здається , грунт у весняному лісі прикритий якоюсь тонкою білою скатертиною, зітканою з безлічі сніжно – білих квіточок. Ці чарівні квіти повідомляють, що надходить радісна пора пробудження природи із зимового сну.
Сон – трава(простріл)Ранньою весною, коли ще відчувається холодний подих зими, ці квіти зьявляються у світ у пухнастих шубках. На початку цвітіння здається, що вони сплять. Сон – трава прокидатися не поспішає. Лише насолодившись вдосталь сонячним світлом, весняним теплом, великі бутони розкриваються. Друга назва рослини « простріл». Це отруйна рослина.
ТЮЛЬПАН ШРЕНКАЦе багаторічна цибулинкова рослина. Розвиток квітів залежить від погодних умов. Ростки зьявляються, як тільки но зійде сніг і почне відтаювати земля. Іноді вони проходять навіть через залишившийся шар снігу. Росте в степах. Заввишки 10 -40 см. Квітка в основному червоного кольору, але може змінювати його.rrrr
Легенда про кульбабку. Кульбабка була улюбленцею для всіх. Бо давала нектар бджілкам, дівчатам на віночки свої квіти, корні її лікували хворих, а вночі золожисті квітки освітлювали шлях подорожньому. Але одного разу небо спохмурніло, і в степу з′явилися лихі наїзники, які скрізь сіяли смерть та руїни. Кульбабка сховала свої пелюстки, схилила голову, не бажаючи служити злим людям. Минув час, загинуло чорне плем′я, але кульбабка нічого не забула. В ясну погоду приносить вона радість, але як тільки з′являється хмара, вона закриває свої пелюстки, попереджаючи про негоду.
Стара легенда про тюльпан. Дуже довго існувало повір′я, що бутон жовтого тюльпана містить у собі дуже сильну енергію й той, хто зможе відкрити його, стане щасливим. Але не було такої людини, яка б була здатна відкрити цей найніжніший бутон, який тримався на тонкій зеленій ніжці й обдувався вітрами горного схилу. Але одного разу на той схил прийшла погуляти мати з маленьким сином. Хлопчик уперше побачив красиву квітку й побіг до неї, бажаючи краще розгледіти диковину й прекрасну рослину. Коли хлопчик підійшов до тюльпана, його обличчя осяяла посмішка, а по схилу рознеслася луна, яка повторювала дзвінкий дитячий сміх. Тюльпан розкрився назустріч щирій посмішці. Дитячий сміх зробив те, чого не змогла зробити ніяка земна сила. З того часу прийнято дарувати тюльпани всім, хто щасливий.
ПРАВИЛЬНО РОЗВ′ЯЗАВШИ КРОСВОРД, У ВИДІЛЕНОМУ СТОВПЧИКУ ПРОЧИТАЄТЕ СЛОВО, ЯКЕ ОБ′ЄДНУЄ ВСІ ЗАГАДКИПерші квіти проростають 5. Я весною зацвітаю. З цибулиночок малих, Синім цвітом серед гаю. Красну весну зустрічають. Відгадайте, що за квітка,Розпізнайте, діти, їх. ( Підсніжник) Бо мене не стане влітку. ( Пролісок)2. Пурпурова, червона,блакитна, 6. А край долини, де затінок,До бджілки я завжди привітна. Повивсь хрещатий … ( барвінок). Скидаю три різні спідниці – 7. Ростуть вони в ярах, у балках. Немає у мене сестриці. (Медунка) Низенькі квіточки в імлі.3. Я на інших геть не схожий, Це фіолетові … ( фіалки)Кучерявий та пригожий. Красуні нашої землі. Постелю під голе віття 8. Що за квітка? Жовтий цвіт – Фіолетові суцвіття. ( Ряст) Ніби сонечка привіт. 4. Ми дзвіночки білосніжні, Плине час – квітки немає, Аромат в нас ніжний – ніжний. А листочок виглядає. ( Мати – й – Хто це? Знаю я – мачуха) Лісова … ( конвалія). 9. Горить, пала на сонці цвіт, Тому і зветься … ( горицвіт).