12 жовтня о 18:00Вебінар: Медіаграмотність на уроках української мови: фейки, перевірка інформації та створення медіапроєктів

Презентація "Дивовижний світ української витинанки""

Про матеріал
Презентація містить інформацію про види витинанок, різні техніки їх виконання, історію виникнення та обряди з витинанками. А також про використання витинанки в сучасному житті та мистецтві.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала Кільдій Т. А. Дивовижний світ української витинанки

Номер слайду 2

Зміст:Історія виникнення витинанки. Обряди з витинанками. Одноколірні та багатоколірні витинанки. Класифікація витинанок за сюжетом. Різні техніки виконання. Витинанка у сучасному житті та мистецтві.

Номер слайду 3

Історія виникнення витинанки. Витинанка – давнє мистецтво. Розповіді про його майстрів зустрічаються, починаючи з 7 століття.

Номер слайду 4

Історія виникнення витинанки. Такі хатні прикраси були дуже різноманітними. В українській оселі ці паперові прикраси з'явились у 19 столітті.

Номер слайду 5

Обряди з витинанками. Витинанки змінювалися від свята до свята. Найбільш відомі різдвяні витинанки. До жнив витинали і клеїли “ урожайну ” витинанку.

Номер слайду 6

Обряди з витинанками. Витинанка у вигляді хреста була оберегом. Її робили з особливою любов'ю, чіпляли на сволок, де висіла дитяча колиска.

Номер слайду 7

Одноколірні та багатоколірні витинанки. В залежності від використаних кольорів вироби поділяють на одноколірні та багатоколірні.

Номер слайду 8

Одноколірні та багатоколірні витинанки. Також існують витинанки з підкладкою.

Номер слайду 9

Класифікація витинанок за сюжетом. Витинанки бувають геометричні, з зображенням фігур людей, птахів.

Номер слайду 10

Класифікація витинанок за сюжетом. Особливе значення має витинанка Дерево життя або Дерево роду, Світове дерево. Це модель Всесвіту, родини, людини.

Номер слайду 11

Різні техніки виконання. Витинанки розділяють на ажурні та силуетні, одинарні та складні.

Номер слайду 12

Витинанка у сучасному житті та мистецтвіВитинанками і сьогодні декорують інтер'єр. Відома майстриня Дарія Альошкіна створює великі за розмірами витинанки-фіранки.

Номер слайду 13

Витинанка у сучасному житті та мистецтвіЇї майстерність підкорила Польщу, Францію, Корею.

Номер слайду 14

Витинанка у сучасному житті та мистецтвіВитинанки зі шкіри використовують як прикраси одягу, аксесуарів, інтер'єру.

Номер слайду 15

Витинанка у сучасному житті та мистецтвіЗ'явився новий жанр: витинанки – сувеніри у формі листівок, буклетів, настінних прикрас.

Номер слайду 16

Витинанка у сучасному житті та мистецтвіВитинанка використовується у поліграфічній промисловості: за її допомогою художники створюють ілюстрації до книг.

pptx
До підручника
Трудове навчання 4 клас (Павич Н. М., Бучківська Г. В.)
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
808
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку