Перший урок є особливим для учнів, що починають дослідження науки "Географія". Програма визначає особливість розгляду питань на уроці та науковість. Дана презентація забезпечить краще запам'ятовування матеріалу, розвиток образного мислення, стимул до дослідження.
Вчителям земним присвячую…«Географ» – то є слово – яквічний поклик до відкриття земних вершин… «Географ» – це є шепіт моря в час творчості, аналізу подій… «Географ» – це є вітер в полі,І зграя білих журавлів…Які, в свій час, качнули крилами, - Й пообіцяли з радістю вернутись із чужбин…
Наука– це область творчої дослідницької діяльності людства спрямована на отримання нових знань про природу, суспільство та мислення. З одного боку наука – це процес отримання нових знань (пізнання), а з іншого – сума усіх здобутих людством знань. Наука формулює закони, виявляє закономірності
Географічна оболонка - об’єкт вивчення фізичної географіїГеографічна оболонка – це сфера взаємопов’язаного розвитку верхньої частини літосфери (земної кори до глибини 10...80 км), усієї гідросфери й біосфери до нижньої частини атмосфери (до озонового шару – на висоті приблизно 22-35 км).
Інформація- це загальнонаукове поняття. Інформація — це відомості, які прийняті, оцінені її користувачем як корисні. Корисна інформація – це відомості, що забезпечують умови для досягнення мети. Ознаки корисної інформації – повнота і точність.Інформація необхідна для того, щоб людина могла знаходити відповіді на свої запитання ( тобто орієнтуватися в навколишньому світі).Інформація швидко старіє і потребує уточнень. Тож науковцям і людям завжди є що досліджувати. Сукупність інформації сворює її джерело. Д
Самоперевірка. Знаю: 1) Що досліджує географія?2) Для кого і чого проводяться дослідження? 3) Які джерела географічної інформації ви знаєте?Розумію: 4) Назвіть географічні об’єкти 5) Як розуміти слово «мета»? 6) Яка інформація є корисною для вас?Дію: Як скласти перелік джерел географічної інформації, якими ви можете користуватись вдома?
Висновок1. Географія – комплексна наука, що досліджує закономірності розміщення і взаємодії природи, населення, господарства2. Інформація - це знання, які ми отримуємо після сприйняття і переробки їх. Цінність інформації визначається корисністю. Корисна інформація та, яка забезпечує умови для досягнення мети.3. Джерелом географічної інформації є: підручник, енциклопедії, атлас, телепередачі, словники, інтернет, тощо.