Як визначити тип шкіри Для того щоб визначити тип шкіри, потрібно через 2 - 3 години після умивання промокнути її паперовою серветкою, цигарковим папером або прикласти чисте скло (можна дзеркало). Якщо на склі або папері з'явиться масляниста пляма, значить, шкіра жирна, якщо плями немає - шкіра суха або нормальна. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи правильно ви визначили ваш тип шкіри, проконсультуйтеся у спеціальному відділі при косметичному магазині або аптеці (такі поради абсолютно безкоштовні). Фахівці із задоволенням допоможуть вам.
Тест для визначення типу шкіри1. Як Ви охарактеризуєте стан Вашої шкіри після вмивання?А) відчуття комфорту та чистоти – 1б. Б) відчуття стягнутості в основному в області щік – 2б. В) дуже рідко виникає відчуття стягнутості – 3б. Г) відчуття стягнутості та сухості шкіри по всьому обличчі – 4б.
Тест на визначення типу шкіри. Підрахуйте ваші бали та дізнайтеся тип шкіри. ВАШ ТИП ШКІРИ: Жирний і/або проблемна, якщо 6-9 балів. Комбінований, якщо 10-16 балів. Нормальний, якщо 17-18 балів. Сухий і/або чутливий, якщо 19-24 балів. Будь-який тест може мати похибку, тому для більш точної відповіді краще отримати консультацію спеціаліста.
Якщо річ іде про жирну шкіру, то мається на увазі тип шкірних покривів, для яких характерне надмірне вироблення шкірного жиру сальними залозами. Причини: існує багато причин підвищеного виділення жиру. Наприклад, жирна шкіра на обличчі може бути зумовлена генетичною схильністю, гормональними змінами, неправильним харчуванням і, як наслідок, порушенням обміну речовин. Іноді подібна проблема з’являється на фоні сильного стресу,прийому певних медикаментів, використання неправильно підібраної косметики. Жирна шкіра
Жирна шкіра Відноситься до проблемного типу шкіри, шкірний жир, з'єднуючись з пилом і роговими клітинами, утворює пробки, що закупорюють вивідні протоки сальних залоз. Посилене саловиділення на шкірі розвивається, як правило, в період статевого дозрівання, а також при розладі роботи внутрішніх органів. Жирна шкіра на вигляд товста, груба. Зустрічається частіше в молодості і залишається в такому стані до 35-40 років.
Як виглядає комбінована шкіра?Комбінована шкіра поєднує в собі риси одразу обох типів, про що, власне, і свідчить її назва. Причини: такий тип шкіри розвивається під впливом комплексу факторів. Одні ділянки шкірних покривів продукують більше шкірного сала, аніж потрібно. В цей же час інші ділянки можуть страждати від дефіциту ліпідів, відповідно бути сухими.
Чи може тип шкіри змінитися?Слід зазначити, що тип шкірних покривів може змінюватись. Цей процес найчастіше пов’язаний з віковими змінами, але є й інші причини: Досить часто зміна типу шкіри відбувається на фоні гормональних коливань,прийому певних ліків, включно з гормонами, зміна погоди чи кліматичного поясу, зловживання сонячними ваннами та солярієм. Шкірні недуги, наприклад, екзема або псоріаз. Системні захворювання організму (проблеми в роботі щитовидки, цукровий діабет тощо). Зміна раціону, авітамінози, строгі дієти. Постійний контакт шкіри обличчя з небезпечними хімікатами. Саме тому потрібно ретельно спостерігати за станом шкіри, при необхідності змінюючи засоби для догляду.
Догляд за руками Харчування і пом'якшення шкіри рук. Руки, як і будь-яка інша частина нашого тіла, для підтримки краси і молодості, здоров'я і привабливості, вимагають постійного і грамотного догляду. Тонка, що містить мало сальних залоз шкіра рук дуже тендітна, вона легко вразлива і часто страждає від сухості. Різкі коливання температури, часті контакти з холодною водою, вплив холоду викликають пошкодження шкіри рук, провокують появу тріщин. Тому рукам так необхідний захист і підживлення кремами з поживними добавками.Існує безліч кремів, желе, гелів, інших косметичних засобів, розроблених і створених косметичними фірмами, які служать для того, щоб допомогти шкірі рук зберегти її здоровий вигляд.
Догляд за руками взимку. Обвітрені на морозі червоні руки виглядають дуже непривабливо, тому взимку вони потребують більш ретельного і спеціального догляду. За 30-40 хвилин до виходу на вулицю нанесіть на руки живильний крем і гарненько ввітріть його, щоб не залишалося жирного блиску. Безпосередньо перед виходом можна нанести ще один шар захисного крему. Він утворює на шкірі плівку і оберігає руки від холоду. І зрозуміло, не варто знімати на морозі рукавички без крайньої необхідності. Якщо від холоду шкіра рук почала псуватися, краще зайнятися нею відразу. Особливу увагу слід приділити рукам ввечері. Дуже корисні спеціальні ванночки, після яких необхідно нанести зволожуючий крем, бальзам або живильну маску для рук. Посилити дію крему або маски допоможуть целофанові рукавички і надіті на них зверху полотняні або вовняні рукавиці. Саме так крем вбирається краще.
Гігієнічні вимоги до одягу. Одяг має:мати порівняно невелику масу (до 8–10 % маси тіла людини);забезпечувати оптимальний підодяговий мікроклімат і сприяти установленню теплового комфорту людини;не утруднювати дихання, кровообіг і рухи людини, не зміщувати й не стискувати внутрішні органи та частини опорно-рухового апарата;бути достатньо міцним, легко чиститися від зовнішніх і внутрішніх забруднень;не містити токсичних домішок, що виділяються в навколишнє середовище, не мати фізичних і хімічних властивостей, які несприятливо впливають на шкіру й людський організм у цілому.
Режим дня. Зверніть увагу на свій розпорядок дня. Бажано знаходити час для прогулянок на свіжому повітрі - центральне опалення і велика кількість техніки в приміщенні сушить волосся і шкіру. Забезпечте собі тривалий сон - лягати краще до десяти годин вечора. Організм по-справжньому відпочиває і відновлюється в години до півночі. Тому краще лягти раніше і встати раніше, ніж компенсувати недолік сну ранковими годинами.
Домашнє завдання. Підготувати міні- проект у вигляді брошури “ Мій тип шкіри та правила догляду за ним”. У брошурі виділити такі пункти:1. Опис вашого типу шкіри;2. Розробка правил догляду за вашим типом шкіри, включаючи 4 основні: очищення, зволоження, живлення та спеціальний догляд.