Презентація для уроку розвитка мовлення

Про матеріал
Презентація для уроку розвитка мовлення "Твір-роздум". Очікувані результати: учні вдосконалили мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, вони формували основні ключові компетентності: комунікативну, соціокультурну та вміння вчитися.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Твір-роздум Як правило, випікається 2-3 коржі, які змазуються кремом, заливаються смачною шоколадною або сметанковою заливкою. Готовий торт ставимо на основу, щоб він не розпався. Цю аналогію переносимо на композицію (будову) твору-роздуму.

Номер слайду 5

Пригадайте, що таке твір-роздум. Які його особливості? Твір – роздум - це твір, який містить наші думки, міркування та роздуми з певного питання (ст.98) – ЧОМУ?

Номер слайду 6

Будова твору-роздуму:

Номер слайду 7

Теза містить пояснення того, чим цікава тема. Також це частина, що містить думку, яку потрібно довести. Вимагає подальшої відповіді на питання чому? Наприклад Тема твору: «Чому потрібно піклуватися про тварин?» 1. Один дуже відомий письменник Антуан де Сент-Екзюпері сказав: «Ми відповідальні за тих, кого приручили». Я повністю погоджуюся з цією думкою, адже, приносячи додому хатнього улюбленця, ми беремо на себе відповідальність за його життя.

Номер слайду 8

Аргументи – докази – це частина, що пояснює тезу. Переходячи до основної частини, ви маєте чітко обрати позицію, яку будете доводити прикладами. Для цього можна використати приклади з художньої літератури; з журналів і газет; з власного життя; з життя відомих постатей; приклади з мультфільмів, кінофільмів і т.д. Наприклад 2. По-перше, тварини- це частина нашого життя.  Люди тримають вдома собак, кішечок, морських свинок та інших тварин, вважаючи їх повноцінними членами своєї родини. По-друге, присутність домашнього вихованця стала частиною багатьох культур. Прикладом може слугувати фільм «Хатіко», в якому ……… , повість Марини Павленко «Миколчині історії» про дружбу хлопчини з собакою Найдою. …………

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Висновок завершує роздум твердженням про правильність чи хибність висловленого в першій частині. Він випливатиме з позиції, яку ви обрали та доводили прикладами. Висновок може бути чітким, який висловлює вашу позицію як автора, а може бути закликом для читачів, щоб викликати певні міркування та емоції. Наприклад (на мою думку) 3. Отже, вважаю, що звичка піклуватися про домашніх тварин є невід'ємною, вродженою рисою людини. Чим сильніший зв’язок власника з його домашнім улюбленцем, тим більшу емоційну підтримку він від нього отримує.

Номер слайду 11

Конструкції, які можна використовувати

Номер слайду 12

Домашнє завдання: опрацювати матеріали презентації, підготуватися до написання твору на ОДНУ із тем (продумати структуру, приклади): Чому необхідно знати історію свого народу? Чому потрібно знати звичаї свого народу? Чого не можна купити за гроші. Чому потрібно берегти природу? Чому людина має бути чемною? Чому потрібно захищати слабших?

ppt
Додано
17 лютого 2023
Переглядів
349
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку