Чи знаєте ви, в яких умовах вони жили, яка була в той час тривалість життя, що їли ці люди, чим хворіли, чого боялися і про що просили Бога? Те, що відбувається день у день, називається повсякденністю. Про це ми і поговоримо.
Номер слайду 3
"Борони нас, Господи, від чуми, голоду і війни" - цими словами починалася молитва французьких селян у XVII столітті.
Номер слайду 4
Висока смертність була серед новонароджених : тільки половина з них досягала 10 -ти річного віку. Середня тривалість життя була 30 років. Рідко хто доживав до 70 років.
Номер слайду 5
Особливо коротке було життя жінок. Найчастіше вони вмирали ще в квітучому віці - між 20 і 40 роками.
Номер слайду 6
У XVI столітті 2 / 3 населення європейських країн становили чоловіки і 1/ 3 - жінки.
Номер слайду 7
Недарма казали: "Скажи мені, що ти їси, і я скажу тобі, хто ти є!" Таким чином, чим вище була сходинка ієрархічної драбини, на якій стояла людина, тим вишуканіше і витонченішою була його їжа.
Номер слайду 8
Отже, чим харчувалися в Новий час європейці? У XVI - XVIII століттях харчувалися в основному рослинними продуктами, та й тих було мало. Урожай ще довго залишався низьким. Пшениця, рис, кукурудза (після відкриття Америки) були малодоступні. Білий хліб до XVIII століття вважався рідкістю, прикметою розкоші. Тільки в 1850 році відбулася "революція" білого хліба, до цього часу пшениця витіснила інші зернові. Важкий був і шлях картоплі на стіл європейця.
Номер слайду 9
У XVIII столітті в Європі починають пити нові напої - чай , кава, шоколад.
Номер слайду 10
Сучасник писав в 1782 році : "Немає жодного буржуазного будинку, де б вам не запропонували каву. Немає жодної продавщиці, кухарки, покоївки, яка б не пила за сніданком кави з молоком" .
Номер слайду 11
Змінювалося життя - змінювалася і мода. Новий ідеал краси з'явився на початку Нового часу в Італії, де пробудився інтерес до особистості людини. Люди Відродження встановили нові канони краси обличчя і тіла. Ідеалом краси стали високий зріст, широкі плечі, тонка талія, красивий рот, білі зуби.
Номер слайду 12
Плаття шилися в основному з важких і дорогих тканин, насичених і теплих кольорів, багато прикрашалися мереживами. Необхідною приналежністю кожної дами були рукавички, віяло, ювелірні прикраси, парасолька, муфта.
Номер слайду 13
Жінка в епоху Нового часу
Номер слайду 14
Чоловіча мода була більш практичною і грунтувалася на наслідуванні військовому одязі. Камзол , безрукавка , широка крисаня зі страусиними пір'ям, високі ботфорти, широкий пояс - ось основні деталі чоловічого костюма.
Номер слайду 15
Чоловік в епоху Нового часу
Номер слайду 16
Селянський одяг мав відповідати таким якостям: бути зручним, не заважати працювати і недорого коштувати. Тому гардероб селянина складався з лляної сорочки, штанів, грубого вовняного або суконного камзола, плаща з капюшоном, голову прикривав капелюх.
Номер слайду 17
У 1584 році Карл V видав указ, в якому говорилося, що одяг має допомагати відрізняти "князя від графа , графа від барона , барона від бюргера , бюргера від селянина".