ПОРАДИ ЮНОМУ НАУКОВЦЮ Наші поради є проявом щирого бажання допомогти повнішій реалізації твоїх здібностей, твоєму прагненню бути поміченим і почутим, сміливо і впевнено йти назустріч вимогам часу. Ти берешся за виконання наукової роботи! Тобі необхідно не просто прочитати та переказати матеріал, а самостійно підібрати потрібну літературу, проаналізувати, узагальнити, довести на прикладах, можливо змінити, виразити своє ставлення!
1. Чітко визначся з секцією. на яку ти будеш подавати свою науково-дослідницьку роботу. 2.Вибери тему роботи. 3. Подумай, що тебе взагалі цікавить найбільше (Який профіль, предмет, проблема)? 4. Бажано, щоб тема твоєї наукової роботи співпадала з профілем навчання того вузу, в якому ти хотів би навчатися по закінченні школи. 5.Обирай таку тему роботи, яка була б перспективною, актуальною, над якою б ти працював 2-3 роки.
Обери тему дослідження. Осмисли обрану тему. Збери необхідну інформацію. Сформулюй проблему дослідження. Чітко визнач мету, завдання, предмет, об’єкт дослідження. Висунь гіпотези. Визнач методи дослідження. Проведи дослідження. Проаналізуй отримані дані. Оформи висновки та кінцеві результати.
визначення основних напрямків роботи творчого об’єднання; затвердження керівником плану роботи на новий навчальний рік; ознайомлення манівців з роботою творчого об’єднання, напрямками наукових досліджень, досягненнями та досвідом науково-дослідницької роботи слухачів МАН; знайомство з керівником учнівських робіт (вивчення вимог до написання науково-дослідницької роботи, консультування з питань вибору теми дослідження); вивчення бажання учнів займатися пошуковою, науково-дослідницькою діяльністю, наявність досвіду такої роботи; аналіз зібраної інформації для подальшої роботи з обдарованими дітьми.
допомога учневі при визначенні напрямку його майбутнього дослідження та виборі теми, яка відповідала б науковим інтересам учня; складання індивідуальних планів роботи; встановлення конкретних завдань та термінів їх виконання; консультування учнів щодо особливостей формату науково-дослідницької роботи; вивчення та аналіз літератури, наукових публікацій, матеріалів підручників для вузів, фахових журналів, енциклопедій, довідників тощо; збір, систематизація та обробка наукових даних (фіксація матеріалу у формі конспекту, тез, цитат та нотування даних про використане джерело).
актуальність; складність і новизна обраної теми; науковість; самостійність дослідження; аргументоване доведення висунутих положень; якість матеріалу для дослідження; логічність; послідовність викладу думок; системність і повнота у розкритті теми; самостійність та аргументованість висновків; грамотність та відповідність вимогам в оформленні роботи
Наукову роботу у друкованому та електронному вигляді(виконану відповідно до вимог) Тези наукової роботи у друкованому та електронному вигляді (відповідно до вимог). Анкету учасника конкурсу з фото. Відгук наукового керівника, затверджений керівником закладу та наукового консультанта (якщо є).
Велике значення має вміння захистити свою роботу, де крім досконалого знання матеріалу з теми, необхідно володіти навичками ораторського та акторського мистецтва. Для доповіді - захисту автору роботи надається 7 хвилин , а для відповідей на запитання – 3 хвилини аргументоване доведення проблеми; чіткість, логічність, лаконічність викладення матеріалу; повнота, вичерпність відповідей; культура мовлення; доцільність, якість і вміння використання наочних матеріалів; ведення дискусії