20 вересня о 18:00Вебінар: Numicon (Нумікон): проста математика для всіх

Презентація до бібліотечного уроку "Тема. Поняття про бібліографію. Історія бібліографії. Бібліографія в Україні. Бібліографічний опис книги"

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів з поняттям про бібліографію, її призначенням, історією виникнення бібліографії в Україні; навчити аналізувати принципи і методи бібліографування друкованих творів та виконувати бібліографічний опис книг; покращити вміння ефективно працювати з літературою.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема. Поняття про бібліографію. Історія бібліографії. Бібліографія в Україні. Бібліографічний опис книги

Номер слайду 2

Мета: ознайомити учнів з поняттям про бібліографію, її призначенням, історією виникнення бібліографії в Україні; навчити аналізувати принципи і методи бібліографування друкованих творів та виконувати бібліографічний опис книг; покращити вміння ефективно працювати з літературою.

Номер слайду 3

Бібліографія – це абетка різних наук. Без неї неможлива будь-яка наукова робота. Межов В.І.

Номер слайду 4

Люди не мислять свого життя без книг…

Номер слайду 5

Глиняні плитки з Шумеру

Номер слайду 6

Ніневія. «Будинок папіруса»

Номер слайду 7

БІБЛІОГРАФІЯ ( від грец. biblion - книга й ...графія, означає книгоопис). Науковий систематизований опис книг та інших видань. Складання списків літератури (тематичних, з будь-якої галузі знань або праць автора). посібників, покажчиків, оглядів й т.п. Наукова дисципліна, що вивчає теорію й методи такого опису. Галузь знань про способи й методи узагальнення і вивчення літературних джерел. Особливий відділ у журналах, що містить статті й замітки про книги, журнали, статті, які вийшли.

Номер слайду 8

Науково-практична діяльність * Підготовка, систематизація, передавання, зберігання інформації про друковані твори. * Підготовка і доведення до споживачів інформації про рукописні книги, дисертації та ін. * Інформування про твори друку (або інші документи) з метою впливу та поширення їх використання у суспільстві.

Номер слайду 9

Видатні бібліографи України Ю. Меженко М. Вальо М. Баб’як

Номер слайду 10

Книжкова палата України

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

На допомогу шкільному бібліотекареві

Номер слайду 14

Природа — джерело життя і краси Рекомендаційний бібліографічний список літератури для читачів середнього та старшого віку. До списку включено науково-популярну, довідкову та пізнавальну літературу, яка допоможе юним читачам пізнати чарівний світ природи, повніше довідатися про природу України, про необхідність її збереження.  1.  Степура А.Б. Популярна енциклопедія. Світ тварин п’яти континентів. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007, - 831с.: іл.     Ця книга незвичайна. У ній читач знайде не лише розповідь про біологічні особливості та спосіб життя тварин, але й інформацію довідкового характеру, опис «рекордів» і «досягнень», найдивніші випадки, пов’язані з тією чи іншою твариною, і ще багато цікавого. Комахи, риби, рептилії, птахи, та звірі пройдуть перед читачем, як на різнокольоровому параді.  2. Чудеса природи: Дитяча енциклопедія / І.В.Черниш. – К.: Школа, 2004. – 400с. – (Я пізнаю світ).    У дитячу енциклопедію «Я пізнаю світ» розповідається про дивовижні творіння природи: каньйони і печери, водоспади й гейзери, айсберги і вулкани…   Прочитавши книжку, ви дізнаєтесь про лікувальні властивості печер і «кам’яного масла», про таємничі звуки та видіння й багато чого іншого.   Чудеса природи розповідають про те, що діялось на планеті сотні мільйонів років тому. Вони допомагають вивчати процеси, які сформували Землю й надали планеті її теперішнього вигляду. 3.  Що? Як? Чому? Світ таємниць Землі: популярна дитяча енциклопедія. – Харків: Сінтекс, 2002. – 160с.    Ця книга знайомить юних читачів з таємничими і прекрасними куточками нашої планети. Перегортаючи її сторінки, ви вирушите в захоплюючу подорож морями і континентами, дізнаєтесь про цікаві природні явища та дивні загадки. Книга відповість на десятки питань «де?», «чому?», «як?».От, наприклад, чи відомо вам, що існують двоповерхові річки? А можливо, ви коли-небудь чули про таке диво, як співаючі гори? Де знаходиться підземний океан? Чому немає життя у Мертвому морі? Що таке міраж? Як утворюються водоспади? І ще багато цікавого ви прочитаєте у книжці. 4. Світ навколо нас: енциклопедія екології для дітей. – К.: Махаон-Україна, 2006. – 128с.:іл. Ця книжка складається з чотирьох частин: «Клімат Землі», «Тропічні ліси», «Океани», «Тварини в небезпеці». Усі частини поділяються на розділи, в яких детально розповідається про природу Землі та біди, що загрожують їй. Найважливіші проблеми захисту довкілля об’єднані на сторінках книжки під рубрикою «Давай з’ясуємо». Кожна частини завершується розділом «Перевір себе». У ньому зібрані основні питання, розглянуті в попередніх розділах, і запропоновані тести на перевірку та закріплення здобутих знань, а також нові теми для обговорення. В кінці книжки наведено адреси найвідоміших міжнародних та українських природоохоронних організацій.

Номер слайду 15

Оформлення бібліографії Автор. Назва. – Місце видання.: Видавництво, Рік видання. – Кількість сторінок. Костенко Л. Вибране – К.: Дніпро, 1989. – 512 с.

Номер слайду 16

Каталожна картка

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Номер слайду 19

У бібліографічному описі використовують такі умовні розділові знаки: 1. . — крапка і тире 2. . крапка 3. , кома 4. : двокрапка 5. ; крапка з комою 6. / коса риска 7. // дві косі риски 8. ( ) круглі дужки 9. [ ] квадратні дужки 10. + плюс 11. = знак рівності

Номер слайду 20

Обов’язкові елементи опису

Номер слайду 21

Номер слайду 22

ISBN – Міжнародний стандартний номер книги ISSN – Міжнародний стандартний серійний номер, що використовується для ідентифікації друкованого або електронного періодичного видання

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Бібліографічний опис книги

Номер слайду 25

Зразок бібліографічного опису книги

Номер слайду 26

Опис книги під заголовком одного автора

Номер слайду 27

Опис книги на каталожній картці (під заголовком одного автора)

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Опис документа під назвою

Номер слайду 30

Опис документа під назвою

Номер слайду 31

Основний опис документа під назвою

Номер слайду 32

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Номер слайду 39

Зведений опис на багатотомне видання

Номер слайду 40

Зведений опис на багатотомне видання

Номер слайду 41

Перевір себе З чим можна порівняти бібліографію?

Номер слайду 42

: З особистими даними людини

Номер слайду 43

Які дані вміщує бібліографія книги і в якому порядку? Перевір себе

Номер слайду 44

: Автор, Назва [Загальне позначення матеріалу]. – Місце видання.: Видавництво, Рік видання. – Кількість сторінок. Стандартний номер книги

Номер слайду 45

Навіщо фіксувати стільки даних про книгу? Перевір себе

Номер слайду 46

: Щоб чітко й однозначно визначити її

Номер слайду 47

Чому така точність в бібліографічній пунктуації? Перевір себе

Номер слайду 48

Без точності наука неможлива!

Номер слайду 49

УДАЧІ !!! 

ppt
Додано
28 липня
Переглядів
41
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку