Презентація до дистанційного STEM –уроку з теми "Насичені одноатомні спирти: склад, будова, властивості"

Про матеріал
Презентація до дистанційного STEM –уроку з теми "Насичені одноатомні спирти: склад, будова, властивості". Мета уроку: навчальна: сформулювати уявлення про спирти та їх функціональну групу, дати знання про новий клас оксигеновмісних органічних сполук, ознайомити учнів з класифікацією, назвами та ізомерією спиртів, вивести їх загальну формулу, вивчити хімічні властивості спиртів на прикладі одноатомних спиртів, показати зв’язок хімічних властивостей спиртів з наявністю функціональної гідроксильної групи; розвиваюча: розвивати логічне та аналітичне мислення, увагу, самостійність та вміння використовувати вивчений матеріал у повсякденному житті; виховна: формувати позитивне та відповідальне ставлення до навчання, сприяти розширенню світогляду учнів, виховувати необхідність використовувати набуті знання в повсякденному житті та професійній діяльності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Насичені одноатомні спирти: склад, будова, властивості. Підготувалавикладачка біології і екології та хіміїДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»Горбачова Юлія Валеріївна

Номер слайду 2

Виконайте вправуhttps://learningapps.org/display?v=phg5cq9q323

Номер слайду 3

Номер слайду 4

6 грудня – День Збройних сил України

Номер слайду 5

Вітаємо всіх військовослужбовців, воїнів, героїв з Днем Збройних Сил України та бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення ваших мрій і побажань. 

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Організаційний етап Вправа «Слово мого настрою» (напишіть у чаті слово, яке передає ваш настрій та емоції зараз). Вам потрібно:не просто слухати, а чути;не просто дивитися, а бачити;не просто відповідати, а міркувати, аналізувати, порівнювати, доводити, досліджувати, узагальнювати. А загалом: дружно та плідно працювати.

Номер слайду 8

Епіграф уроку:«Просто знати – це не все. Знання потрібно використовувати» Й. Гете

Номер слайду 9

Мотивація навчальної діяльностіЩо вам перше спадає на думку коли вимовляєте слово « спирт» ? (відповіді учнів).

Номер слайду 10

Тема. Насичені одноатомні спирти: склад, будова, властивості.

Номер слайду 11

Станція «Митниця»Гра «Так» чи «Ні»

Номер слайду 12

Гра «Так чи ні»:1. Спирти – це органічні сполуки, які містять одну або більше гідроксильних груп, безпосередньо зв’язаних з насиченим атомом Карбону.2. Загальна формула одноатомних насичених спиртів – Cn. H2n+1 OH.3. Метанол – це винний спирт.4. Етанол – це спирт, добутий при спиртовому бродінні цукристих речовин.5. Формула метанолу – CH4 OH.6. Формула етанолу – C2 H5 OH.

Номер слайду 13

Станція «Будівельна» Практичне завдання: зробіть просторову кулестержневу модель молекули етанолу із домашніх заготовок. С2 Н5 ОН

Номер слайду 14

Станція «Фізична» Метанол – летка безбарвна рідина зі специфічним запахом. Температура кипіння 64,5 о. С. Дуже отруйний, потрапляння 10 мл в організм людини спричиняє повну сліпоту, а 40-50 мл – смерть. Етанол – летка безбарвна рідина зі специфічним запахом. Температура кипіння 78,4 о. С. Помірно отруйний, летальна доза може коливатись від 500 до 700 мл.

Номер слайду 15

Станція «Математична» Розв’яжіть задачу. Порахуйте летальний об’єм горілки для людини, якщо смертельна доза 700 мл етилового спирту.https://jamboard.google.com/d/1-Dss. Ar. Ngf. OD-W7_k. LKGERk. MFQAqw1 LZ14 M7 Zhp74 V68/edit?usp=sharing

Номер слайду 16

Станція «Хімічна»Спирти - речовини, що мають одну або декілька гідроксильних груп приєднаних до вуглеводневого радикалу.

Номер слайду 17

Станція «Хімічна»

Номер слайду 18

Станція «Біологічна» Вплив алкоголю на організм людини

Номер слайду 19

Станція «Біологічна» Домашній експеримент: дослідити вплив етилового спирту на рослину (поставити листя петрушки у склянку із водою і у склянку із 70% розчином етилового спирту. Порівняти зовнішній вигляд рослин через 12 годин. Зробити висновок)

Номер слайду 20

Станція «Професійна» Скласти ментальну карту. Застосування спиртів у народному господарствіhttps://jamboard.google.com/d/1wl. Wxt. N-ooii. Y-h-o. MAi. UNj-Am. RKi. ZE1 T-gg. Jeq. BT9 Ak/edit?usp=sharing

Номер слайду 21

Станція «Митний контроль»Виконайте завдання на встановлення відповідностіhttps://docs.google.com/document/d/1oz. DAB_3 UU9_Z2 Aam. Dd. K5 MUf. Mm1r. BN3 Gscf. OD2 HIFDCk/edit?usp=sharing

Номер слайду 22

Домашнє завдання:1. Опрацювати § 2. Скласти опорний конспект.3.*Зніміть ролік в Тік Ток «Спирти в нашому житті».

Номер слайду 23

Рефлексія. Виберіть смайлик або іншу реакцію у Meet, яка відповідає вашому настрою.

Номер слайду 24

Кінцева зупинка «Перерва»Підсумок уроку. Оцінювання учнів.

Номер слайду 25

Список використаної літератури:1. Програма: Навчальна програма з хімії для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти: рівень стандарту, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407 2. Бінарні уроки та зв'язок із іншими предметами під час викладання хімії/ Упоряд. К. М. Задорожний. - X.: Видав, гр. «Основа», 2008. - 109 с. - (Серія бібліотека журналу «Хімія»; Вип.5 (65)).3. Відкриті та нестандартні уроки хімії у 11 класі/ Упоряд. К. М. Задорожний. - X.: Видав, гр. «Основа», 2006. -192 с. - (Серія бібліотека журналу «Хімія»; Вип. З (39)).4. Гранкина Т. М. Химия. 9 класс: Планы - конспекты уроков. Т. М. Гранкина, А. В. Григорович. - Харьков: Веста Издательство «Ранок», 2003. - 274 с. (В помощь учителю).5. Нетрадиційні форми уроків хімії. 9-11 класи/ Упоряд. К. М. Задорожний. - X.: Видав, гр. «Основа», 2006. - 208 с. - (Серія бібліотека журналу «Хімія»; Вип.2 (38)).6.Інтернет - ресурси

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 10 клас, Презентації
Додано
11 лютого
Переглядів
209
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку