Презентація до Дня прав людини - міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році
Права людини – загальні права та свободи всіх людей незалежно від суспільного ладу, політичного режиму, форм державного устрою і правління, міжнародного статусу країни, громадянином якої є людина.
Номер слайду 3
Принципи Права людини не можна ні у кого відняти4 Права людини гарантовані на міжнародному рівні1 Захищені законом та орієнтовані на людську гідність2 Права людини захищають як і окрему особистість, так і цілі групи людей3 Права людини рівні, взаємозалежні та універсальні5
Номер слайду 4
ПОКОЛІННЯ ПРАВ
Номер слайду 5
Європейські держави зробили значний внесок в розробку найважливішої декларації ХХ століття по правам людини – Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року.
Номер слайду 6
Загальна декларація прав людини. Перший проект Декларації було запропоновано у вересні 1948 року, до того ж у підготовці остаточного проекту брало участь більше 50 держав-членів. Елеонора Рузвельт і Загальна декларація прав людини. Декларація складається з 30 статей, що лягли в основу наступних міжнародних договорів, регіональних документів із прав людини, національних конституцій тощо.
Номер слайду 7
Україна ратифікувала ці акти 1973 р. Понад сто країн світу також ратифікували ці акти. Тим самим вони зобов'язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог. Міжнародно-правові акти отримали верховенство над внутрішнім законодавством. А це надало можливість громадянину, чиї політичні чи громадянські права порушені, звернутися за захистом безпосередньо до Комітету з прав людини при ООН, якщо він вичерпав можливості захисту, надані національним законодавством. Якщо ж певне право людини не отримало конституційного закріплення з боку держави, воно визнається таким на основі міжнародних актів.