Молекулярні неметали: Леткі, газоподібні, безбарвні Оксиген та Гідроген. Газоподібні, кольорові Хлор (жовто-зелений), Флуор (блідозелений). Єдиним рідким представником є темно-червоний бром. Тверді, але крихкі речовини з низькою температурою плавлення — кристали Йоду, Сульфуру, білого Фосфору.
Коли електрика високої напруги проходить через трубку, наповнену неоном, газ світиться яскраво-оранжевим кольором. Сьогодні всі яскраві світлові вивіски називаються неоновими, але лише помаранчеві неонові лампи містять справжній неон. Інші кольори «неонових» ламп виготовляються з парів ртуті або криптонових трубок, покритих люмінофором.
Лампи з Нітрогеном Азот може використовуватися в лампах, де не потрібно великої яскравості, і де важлива економія енергії. В азотному середовищі створюється слабкий світловий викид, такий як у лампах з низьким споживанням енергії (наприклад, енергозберігаючих лампах). Азот є безпечним і дешевим газом для використання у таких лампах .
Сульфур Відома з давніх часів, сірка є одним з небагатьох неметалів, які можна знайти в чистому вигляді в природі. Цей жовтий кристалічний елемент зустрічається у великих кількостях поблизу вулканічних кратерів. Її кристали горять, плавлячись у криваво-червону рідину. У деяких релігіях сірка вважається паливом, яке горить у підземному світі.
Близько 85 відсотків сірки перетворюється на сірчану кислоту, яка є інгредієнтом для добрив, нафтопереробки та видалення іржі з чавуну та сталі. Сполуки сірки зміцнюють натуральний каучук для використання в шинах, зберігають сухофрукти. Елемент також має антибактеріальні властивості і використовується в медицині. Глибоко під поверхнею вода нагрівається через збільшення тиску, розчиняючи сірку в навколишньому ґрунті та скелях. Сірка зв’язується з киснем, утворюючи сульфат, який надає гарячим джерелам смердючого запаху.
На слайді зображено гаряче джерело в Данакільській западині Африки, оточене жовтою кіркою чистої сірки. Це дика вулканічна зона, наповнена кратерами, що вивергаються, посушливими пустелями, киплячою грязюкою та басейнами незвичайних кольорів, спричинених наявністю сірки та багатьох мінеральних солей.
Карбон Вуглець має найбільшу кількість алотропів з усіх елементів. Алотропи — це різні фізичні форми, в яких може існувати елемент. Атоми вуглецю, розташовані в листах, утворюють м’який, гнучкий графіт. Розташовані у вигляді переплетеної решітки, вони утворюють один із найтвердіших матеріалів у світі: алмаз. Згорнутий у циліндри чи сфери вуглець утворює фулерен, речовину, яка у сто разів міцніша за сталь.
Вуглець міститься майже в усьому, до чого ми торкаємось, від їжі до житла та одягу. Сталь, порох, олівці, двигуни, системи фільтрації, мастильні матеріали, пальне та чорнило — все це засновано на вуглеці. Він є основою для виробництва чудового графену, матеріалу, міцнішого за сталь і гнучкішого за гуму.
Чистий вуглець існує на Землі в трьох формах – графіт, алмаз і бакмінстерфуллерен (структура, заснована на 60 взаємопов’язаних атомах вуглецю). Алмаз - найтвердіша речовина в природі. Його часто використовують в ювелірних виробах. Леза деяких пил покриті алмазами, і ними можна різати будь-що. Тільки діамант може огранити інший діамант. Графіт набагато м'якше, тому його використовують в «грифелі» олівця. Він також використовується в деяких акумуляторах.
Зараз вугілля є найбільшим джерелом палива для виробництва електроенергії, але його випари, як відомо, також мають шкідливий вплив на навколишнє середовище та здоров’я. Сира нафта, природний газ і вугілля є вуглеводнями (сполуками, що містять лише водень і вуглець), які зустрічаються в природі. Їх можна використовувати як паливо та пластик для таких предметів, як поліетиленові пакети.
Активо́ване вугі́лля Містить величезну кількість пор і тому має дуже велику поверхню (1 г вугілля має поверхню 500–2200 мІ), унаслідок чого має високу адсорбцію. Застосовується як адсорбент у засобах протигазового захисту, медицині, хімії, харчовій промисловості тощо, а також як носій каталізаторів у технологічних процесах, сорбент для концентрування мікродомішок в аналітичній хімії. В кулінарії активоване вугілля використовують як сурогат натурального барвника — чорнил каракатиці.
В якості сировини у виробництві активованого вугілля використовуються матеріали органічного походження: деревина, кам'яне вугілля, шкаралупа кокосових горіхів та ін. Сутність активації полягає у розкритті пор, що знаходяться у вуглецевому матеріалі в закритому стані. Це робиться або термохімічно (попередньо матеріал просочують розчином хлориду цинку, карбонату калію або деякими іншими сполуками і нагрівають без доступу повітря), або шляхом обробки перегрітою парою або вуглекислим газом або їх сумішшю при температурі 800-850 °C.