Презентація до уроку- реквієму "На Чорнобиль журавлі летіли". Матеріали розраховані на учнів 9 - 11 класів. В презентації розкривається подвиг пожежників, які в перші хвилини вибуху гасили пожежу, їх мужність та гароїзм.
Ця фотографія була зроблена в 16 годин, через 14 години після катастрофи. Фото зроблено з вікна першого вертольота, яке облетіло епіцентр катастрофи, для того, щоб заміряти рівень радіаційного випромінювання. Вибухнув реактор здається злегка затуманеним через високий рівень радіації, радіацією пояснюється й те, що знімок зроблений через закрите вікно. Пізніше, дозиметристи з'ясували, що рівень радіаційного фону дорівнював 1500 р. / на годину, хоча лічильники, не розраховані на такий високий рівень, показували всього 500 рентген на годину.
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Кожну хвилину на дах виходила нова партія людей, які практично ніяк не були захищені від радіаційного.
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Засвітки знизу на фотографії - результат високого рівня радіації. На залишках даху четвертого реактора. Люди розгрібають радіоактивні уламки і скидають їх вниз. Кожен візит тривав не більше 60 секунд, так як знаходження на даху більш довгий час загрожувало негайним смертю. Кожні 60 секунд чувся звук завивають сирени, який свідчив про закінчення чергової зміни, після чого на дах виходили нові "біологічні роботи".
Номер слайду 26
Зліва видно кришку реактора скинуту вибухом. Ліквідатори дали кришці загальне ім'я "Олена". Праворуч у стіні просвердлені отвори, в яких знаходяться вимірювальні прилади
Номер слайду 27
У сорока метрах нижче рівня землі знаходиться епіцентр вибуху. Рівень радіації нестерпний для людини і дорівнює 2600 мікрорентген / годину. Це третій візит Ігоря Костіна в зруйнований реактор, так як фотографії зроблені в перші два візити, просто не вийшли. Плівка була засвічена радіацією