Презентація до практикуму для учнів «Конфлікт у учнівському середовищі»

Про матеріал
Розробка практичного заняття для учнів на тему "Конфлікт у учнівському середовищі" буде корисною для використання у роботі соціального педагога, практичного психолога, класних керівників, педагогів-організаторів, заступників директора з виховної роботи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вчимося конфліктувати

Номер слайду 2

«Конфлікти — це норма життя. Якщо у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс» Чарлз Ліксон

Номер слайду 3

Якби я був (була) твариною, то я був би (була б)….

Номер слайду 4

Конфіденційність. Активність. Відвертість. Відповідальність. Тут і зараз. Ввічливість. Комунікабельність«Стоп»Довіра. Доброзичливість. Недопустимість особистісних оцінок

Номер слайду 5

Якщо у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс.

Номер слайду 6

К О Н Ф Л І К Т К О Н Ф Л І К Т

Номер слайду 7

Конфлікт – це зіткнення протилежних інтересів, поглядів, прагнень; серйозна розбіжність, гостра суперечка, що приводить до протистояння або боротьби.

Номер слайду 8

сперечаються;намагаються зрозуміти один одного;допомагають один одному;кричать один на одного;співпрацюють;уважно слухають один одного;підозрюють один одного;намагаються перемогти; посміхаються;б’ються;змагаються один з одним;звинувачують один одного;ображаються один на одного;намагаються закінчити розмову.

Номер слайду 9

Конструктивний (творчий)Учасники конфлікту не ображають один одного, використову­ють розумні аргументи, не розривають сто­сунків та конфліктна ситуація приносить користь.

Номер слайду 10

Деструктивний (руйнівний) Одна із сторін принижує іншу та вдається до некоректних методів боротьби, та в результаті має погані наслідки.

Номер слайду 11

Плюси конфлікту: розв’язання проблеми;досягнення розуміння й довіри;зміцнення стосунків;допомагає розрядити обстановку;розвиток особистості;адаптація людини в колективі.

Номер слайду 12

Мінуси конфлікту:невдоволення; збільшення ворожості; низька згуртованість колективу; використання насильницьких методів;розчарування у своїх можливостях і здібностях;виникнення почуття невпевненості, втрата мотивації.

Номер слайду 13

Стадії розвитку конфлікту. Виникнення конфліктної ситуації. Усвідомлення конфлікту. Протистояння. Ескалація конфлікту. 3авершення конфлікту.

Номер слайду 14

Василько та Олег разом сидять за партою. Протягом усього уроку Олег заважав Василькові, і ось, за місяць до закінчення навчання вчитель зробив Василькові через нього зауваження. Василько ображений, тому в грубій формі нагримав на Олега, на що Олег також відповів образами. Хлопці посварилися та сіли за різними партами.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Як можна розв’язати цей конфлікт? Як зачасту розв’язуються подібні конфлікти? Як ймовірніше всього вирішиться конфлікт, якщо одним з учасників буде людина похилого віку, а іншим - підліток? Як ймовірніше всього вирішиться конфлікт, якщо учасники будуть ровесниками, але одному необхідно зав’язати шнурівку на взутті?

Номер слайду 17

Стратегії виходу

Номер слайду 18

Черепаха. Черепахи втікають і ховаються у свій панцир, щоб обминати конфлікти. Вони тримаються подалі як від спірних питань, через які виникає конфлікт, так і від людей, до яких він причетний. Вони почувають себе безпомічними. Вони переконані, що легше втекти (фізично та психологічно) від конфлікту, ніж зіткнутися з ним.

Номер слайду 19

Акула. Акули намагаються силоміць примусити опонента прийняти потрібне їм вирішення конфлікту. Вони будь-якою ціною готові добитися своїх цілей. Потреби інших людей їх не турбують. Вони хочуть бути переможцями. Поразка викликає почуття безсилля і невдачі. Вони намагаються здобути перемогу, приголомшуючи суперників, нападаючи раптово, а також залякуючи або загрожуючи їм з позиції сили.

Номер слайду 20

Плюшевий ведмедик. Для ведмедиків – стосунки з оточуючими важливіші за власні цілі. Ведмедики хочуть подобатися, хочуть, щоб усі їх любили і цінували. Вони вважають, що краще уникнути конфлікту заради гармонії. Вони бояться завдавати болю, образити, псувати стосунки під час конфлікту.

Номер слайду 21

Лисиця. Лисиці невибагливі як у своїх цілях, так і в стосунках з іншими людьми. Вони завжди шукають компромісу. Заради досягнення цілей лисиці готові поступитися частиною своїх переконань, але вимагатимуть того ж і від опонента. Вони шукають такого рішення конфлікту, коли б обидві сторони мали вигоду – «золоту середину.

Номер слайду 22

Сова. Сови дуже високо цінують власні цілі та стосунки. Вони розглядають конфлікти як проблему, яку потрібно розв’язувати, і шукають таке рішення, яке б задовольнило як їхні цілі, так і цілі опонента. Вони сприймають конфлікти як можливість покращити стосунки між людьми. Сови не заспокоюються доти, доки напруга не спаде і негативні емоції не будуть повністю зняті.

Номер слайду 23

Ти зайшов до класу, а за твоєю партою сидить інший учень. Стиль Черепаха — втекти від конфлікту. Стиль Ведмедик — відмовитися від власних інтересів заради іншого. Стиль Акула – перемогти будь-якою ціною Стиль Лисиця – виграти можна лише тоді, коли обоє чимось пожертвують. Стиль Сова – у виграші мають бути обоє.

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Завдання 2 групі (Вам потрібен апельсин, щоб отримати цедру для апельсинового кексу)Завдання 1 групі (Вам потрібен апельсин, щоб зробити з нього апельсиновий сік)

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Пам'ятка

Номер слайду 28

Номер слайду 29

Якщо виник конфлікт, не поспішай, подумай, чого справді ти хочеш. Можливо, насправді, важливіше не довести свою правоту, а зберегти добрі стосунки. Не гнівайся, посміхнись, доброзичливо звернися до опонента з пропозицією спокійно розібратися в ситуації, що склалася. Намагайся не реагувати на його агресивність: стримуй свої емоції. Спрямовуй партнера говорити конкретно (називати лише факти) без негативних емоцій. Завжди дотримуйся впевненої позиції, але не переходь на критику. Перепроси, коли ти в чомусь не правий, запропонуй варіант взаємної згоди. Пам'ятайте: кожна людини – така ж яскрава унікальна індивідуальність, як і ви, приймайте її такою, якою вона є.

Номер слайду 30

Номер слайду 31

«Уміння попереджувати та розв’язувати конфлікти допоможе мені....»«Якщо у моєму житті виникне конфліктна ситуація, то я …»

Номер слайду 32

Пам’ятайте! «Той, хто вміє впоратись з конфліктами шляхом їх визнання та регуляції, бере під свій контроль ритм історії...»

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Номер слайду 35

Номер слайду 36

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бугаєць Ірина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
1 лютого 2021
Переглядів
1872
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку