Презентація до психолого-педагогічного семінару "Формула професійного успіху вчителя НУШ"

Про матеріал
НУШ диктує нові вимоги до рівня самоосвіти та якостей вчителя. Презентація допоможе практичному психологу звернути увагу педагогів на те, яким повинен бути новий вчитель НУШ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Новий учитель НУШ. Формула професійного успіху

Номер слайду 2

Лілія Гриневич: «Ціль нової школи - успішний випускник, інноватор та відповідальний громадянин. Школа повинна зробити людину успішною…»

Номер слайду 3

«Успішного учня виховає лише успішний вчитель», - сказав Петро Порошенко.«Успішний учитель – фахівець, який вирішить дуже багато питань щодо якості викладання, обсягу домашніх завдань, комунікації з дітьми та адміністрацією школи. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет і фахово його викладає».

Номер слайду 4

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШ

Номер слайду 5

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Якості успішного вчителя. Яскраво виражена. Виражена Слабо виражена. Не виражена. Знання та любов до предмету4321 Любов до дітей4321 Толерантність, емпатія 4321 Презентабельний зовнішній вигляд4321 Пунктуальність4321 Комунікабельність, культура мовлення4321 Відповідальність 4321 Писемне мислення, вміння планувати4321 Позитивність4321 Натхненність, творчість 4321 Потяг до самовдосконалення4321 Відсутність внутрішніх конфліктів4321 Стабільна адекватна самооцінка4321 Наполегливість4321 Відкритість новому досвіду4321

Номер слайду 6

Результати:15-25 балів – стан емоційного та професійного вигорання. Вчитель живе і працює в умовних рамках. Фіксує увагу на власному досвіді невдач та негативних переживаннях. Песиміст, не вірить у власні здібності та сили. Постійно очікує неприємностей. Не готовий до змін.26-36 балів - вчитель знаходиться на шляху становлення. Має недостатньо педагогічного досвіду. Має схильність до конформної поведінки. Зациклений на власних переживаннях, як особистого, так і професійного характеру. Не має бажання або боїться професійно зростати. Зміни не любить, може проявляти синдром «жертви».37-47 балів – вчитель здатний до самоаналізу. Залежить від настрою. Робочий стан варіюється від «гори згорну» до «нічого не хочу». Може бути успішним, коли цього хоче або потребують обставини. Знає, як себе презентувати. Важко пристосовується до змін.48-60 балів – успішний вчитель. Готовий до змін, здатний повести за собою, запалити у учнів жагу до знань. Має високу ступінь задоволення своїм трудом, вміє брати на себе відповідальність. Має високий рівень прийняття себе та інших, у спілкуванні спокійний, впевнений, позитивний.

Номер слайду 7

Учитель НУШ – це Аліса в Країні чудес: «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоби кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше». 

Номер слайду 8

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер

Номер слайду 9

Настрой – індикатор емоційного стану та фізичного самопочуття. Мобілізація внутрішніх ресурсів – тимчасова активізація якостей особистості (головним чином моральних і вольових), які допомагають високоякісному виконанню певної діяльності

Номер слайду 10

Мобілізація внутрішніх ресурсів0 – я хочу спати 1 – залиште мене у спокої2 – зовсім нічого не хочу 3 – не дуже хочеться щось робити4 – я хочу робити щось корисне 5 – я відчуваю, що готовий до роботи6 – я можу звернути гори самотужки7 – я можу все! Всі за мною! Я вам покажу як це робиться8 – швидше, швидше, думати будемо потім! 9 – паніка 10 – стан у хвилини небезпеки

Номер слайду 11

Настрой. Важкий – мені погано, щось болить, все набридло, як важко жити, праця через силу. Середній – економія енергії та ресурсів, ніякий стан, небажання щось робити, праця за примусом. З гідністю – спокій, доброзичливість, впевненість, праця за бажанням. Легкий – пречудовий настрій, стан натхнення, піднесення, все вдається, людина «у потоці».

Номер слайду 12

Співвіднесення настрою та мобілізації{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Мобілізація Настрій Знижена (0-3)Педагогічно оптимальна (4-5)Підвищена (6-7)Занадто висока (8-10)Важкий. Зневіра Рознос (я вам покажу!)Ніхто нічого не робить, тільки я важко працюю! Агресія Середній. Нездужання Давайте спокійно попрацюємо, без балачок та викрутасів. Як вам не соромно! Я для вас все, а ви …Тривожність З гідністю. Релаксація Хороший, діловий настрій Зібраність Підвищена увага до всього Легкий. Мрійливість Переживання спільної радостіЗахват Тріумфування

Номер слайду 13

Щастя – воно в тобі!Навчися любити себе – і ти навчишся любити життя

Номер слайду 14

Створюємо позитивний настрой: Я така розумниця, я така красуня. Подивлюсь у дзеркало – яка ж я гарнюня!Все мені вдається, за що не візьмусь,Бабця ще казала: «Повезе ж комусь!»Очі мої сяють, наче діамант,Гарная фігура, не сховать талант. Зачіска розкішная, а яка постава!Жінка незрівнянна я, й взагалі цікава. Від мене харизмою віє за версту,Де ви ще побачите отаку красу?!Годі вже базікати, адже точно знаю: В світі я найкращая. Собі довіряю!

Номер слайду 15

Один з ключових компонентів НУШ«Учителі використовують переважно застарілі дидактичні засоби. Педагогів деморалізує низький соціальний статус та рівень оплати праці. Учитель не має справжньої мотивації до особистісного та професійного зростання»Лілія Гриневич. Умотивований вчитель, який має свободу творчості й розвивається професійно

Номер слайду 16

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер. Умотивований учитель

Номер слайду 17

Мотив – внутрішня психологічна причина, яка штовхає людину на ту чи іншу дію (те, чого ХОЧУ)Що впливає на вибір ДОМІНУЮЧОГО мотиву:Інтерес. Емоції (позитивні чи негативні)Стимул. Потреби. ЦіліПочуття обов'язку. Мотивація – процес керування поведінкою, відповідальний за прийняття рішення і вибору (те, що буду РОБИТИ)

Номер слайду 18

Він світоч знань і він двигун прогресу,Уміє працювати він без стресу. Він цінний кадр, діяч він і мислитель – Умотивований шкільний учитель!

Номер слайду 19

«Нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін» «Діти сьогодні хочуть сучасних, діти сьогодні хочуть креативних, діти сьогодні хочуть учителів, які розуміють їх, в першу чергу».

Номер слайду 20

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер. Умотивований учитель. Готовність до змін

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Вчителям дадуть можливість вибору інституцій для підвищення кваліфікації«В концепції нової української школи має бути і новий вчитель. Тепер вони матимуть можливість піти в іншу організацію, яка пропонує тренінг про інклюзивну освіту, чи сучасні методики викладання, а не тільки в інститут післядипломної освіти», — каже Лілія Гриневич.

Номер слайду 23

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер. Умотивований учитель. Готовність до змін. Саморозвиток вчителя

Номер слайду 24

Найвище задоволення – зробити те, чого, на думку інших ви не можете зробити. Ми самі придумуємо собі проблеми, перешкоди, комплекси і рамки, звільни себе – вдихни життя і зрозумій, що ти можеш все. Не шукай мотивацію для себе – ставай мотивацією для інших!

Номер слайду 25

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер. Умотивований учитель. Готовність до змін. Саморозвиток вчителя. Особисті ресурси

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Формула професійного успіху. Успішний вчитель. Новий вчитель НУШУчитель-лідер. Умотивований учитель. Готовність до змін. Саморозвиток вчителя. Особисті ресурси

Номер слайду 28

Всім гарного позитивного дня!

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.5
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Рощенко Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ярова Ліліана Вікторівна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    4.0
pptx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
31 січня 2019
Переглядів
4209
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку