Презентація до розробки уроку з української мови у 5 класі "Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення)."
Презентація до розробки уроку з української мови у 5 класі "Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення)." Вміщені всі етапи уроку та основні вправи.
Урок з української мови в 5 класіПідготувала вчитель української мови та літератури (ІІ кваліфікаційна категорія) Чайка О. В.
Номер слайду 2
Уже дзвінок нам дав сигнал: Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо,Роботу швидше починаймо!
Номер слайду 3
Малюнкове вітання
Номер слайду 4
Аутотренінг (вислів-афірмація)Я – п’ятикласник!Я хочу якомога більше знати!Я думаю, замислююся, пригадую!Мої думки позитивні!Я – творча особистість!
Номер слайду 5
Гра «Пароль»Синтаксис – це… (розділ мовознавства, що вивчає словосполучення і речення). Пунктуація – це… (розділ мовознавства, що вивчає правила вживання розділових знаків). Словосполучення – це… (щонайменше два самостійних слова, одне з яких є головним, а інше - залежним). Головним є те слово, … (від якого ставиться питання). Залежним називається… (слово, до якого ставиться питання).
Номер слайду 6
Повідомлення теми уроку
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Для чого нам потрібно вивчати речення?Мета та завдання уроку
Номер слайду 9
Конкурс!Конкурс!Конкурс! Напрям вітру, вайлуватий гарбуз, природа дрімає, захистити зеленого друга, день промайнув, поживні речовини, дрижаки бити.
Номер слайду 10
Що ж таке речення? Речення – цеслово або група слів, що передають повідомлення, питання або пораду, прохання, наказ; ... найменша одиниця людського спілкування; речення є засобом вираження думки.style.colorfillcolorfill.type
Номер слайду 11
КАЗКА
Номер слайду 12
Запам'ятайте! Головні члени речення. Підмет. Присудокхто? що?що робить?Прийшла осінь.
Номер слайду 13
Відтворення деформованого тексту. Робота в групах. Осінь Прийшла осінь у зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки різнобарвними вогнями горять осики дикі груші червоніють китиці ягід на горобинах на лісовій ліщині дозріли горіхи важкі коричневі жолуді падають з дубів. Осінь Прийшла осінь. У зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки. Різнобарвними вогнями горять осики, дикі груші. Червоніють китиці ягід на горобинах. На лісовій ліщині дозріли горіхи. Важкі коричневі жолуді падають з дубів. Осика - листяне дерево родини вербових; тополя тремтяча. Ліщина - кущ родини березових з їстівними плодами — горіхами. Слова із тлумачного словника
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Запам'ятайте! Речення, граматична основа якого складається з підмета і присудка, називається двоскладним. -Яке речення називається односкладним?
Робота в парах. Дослідження-реконструювання. Перебудувати речення з одним головним членом на речення з підметом і присудком. Граматичні основи підкреслити. У лісі я дихав вільно. На галявині пахла свіжа трава.
Номер слайду 19
Термінологічний диктант Найменша одиниця людського спілкування - це ... Граматична основа речення - це ... На питання хто? що? відповідає ... Член речення, що означає предмет, про який ідеться в реченні, - це... Двома лініями підкреслюють ... Найчастіше присудок виражається ... Речення, граматична основа якого складається лише з підмета або лише з присудка, називається ...
Номер слайду 20
Речення;підмет і присудок;підмет;підмет;присудок;дієсловом;односкладним.
Номер слайду 21
Інтерактивна вправа «Ювеліри»Написати твори-мініатюри на тему «Осінь», речення в яких складалися б 1) лише з граматичних основ; 2) лише з підметів.